dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Utwardzenie drogi - własna działka

    Witam,
    Mam pewien problem. Otóż jestem właścicielem działek A i B. Działka A jest drogą dojazdową do działki B na której będę budował dom. Problem w tym, że po deszczu działka A to jedno wielkie błoto. Dlatego chciałbym zainwestować i utwardzić działkę A. Co trzeba zrobić aby nie była to samowola budowlana? Jakie formalności są do spełnienia? Czy muszę mieć projekt?
    Byłbym wdzięczny za odpowiedzi!
    Pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    Utwardzić sobie możesz bez pozwoleń. Najlepiej zebrać górna warstwę ziemi i zasypać to wszystko gruzem. Jak masz więcej kasy to na gruz możesz dać kliniec, a jak mniej to wysypać szlakę, lub nie wyrównywacz wierzchniej warstwy niczym, po jakimś czasie gruz się rozjeździ.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78 Zobacz post
    Utwardzić sobie możesz bez pozwoleń. .
    Zapłacisz za kolegę karę - 500 zł ?
    Jeśli działka A jest działką budowlaną ( patrz plan zagospodarownia ) to obowiązuje prawo budowlane.
    Art 29. ust 2
    Pozwolenia na budowę nie wymaga wykonywanie robót budowlanych polegających na:
    5) utwardzeniu powierzchni gruntu na działkach budowlanych;
    Art. 30. 1. Zgłoszenia właściwemu organowi wymaga, z zastrzeżeniem art. 29 ust. 3:
    2) wykonywanie robót budowlanych, o których mowa w art. 29 ust. 2 pkt 1, 4-6 oraz 9-13
    Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić.
    Będę se mówić przyłącz a nie przyłącze, chodzić na pole a nie na dwór, kupować jarzynę,grysik i weke a obok łóżka mieć nakastlik i nie będe się spaźniać, pójdę do masarni i na obiad będę mieć sznycle,a w łazience położę filzy, pościele łóżko i wyplewię grządke a wam nic do tego

  4. #4

    Domyślnie

    Zgłoś utwardzenie-odczekaj 30 dni i utwardzaj.

  5. #5

    Domyślnie

    Pierwsze słyszę żeby trzeba było mieć zgodę na utwardzenie działki czy drogi. Możliwe że to ci piszesz jest prawd ale nikt się do tego nie stosuje. Jak by to była prawda to na zrobienie chodniczka wyłożenie kostki brukowej, itd by trzeba było mieć zezwolenie, nikt tego jednak nigdzie nie zgłasza.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78 Zobacz post
    . Możliwe że to ci piszesz jest prawd ale nikt się do tego nie stosuje. Jak by to była prawda to na zrobienie chodniczka wyłożenie kostki brukowej, itd by trzeba było mieć zezwolenie, nikt tego jednak nigdzie nie zgłasza.
    Nieznajomość prawa nie zwalnia od jego stosowania.
    Podałam ci podstawę prawną więc nie jest to tylko możliwość ale całkowita prawda. To że większość nie zgłasza nie znaczy że zgłaszać nie trzeba. O tym że trzeba dowiadują się zazwyczaj ci którzy mają sprawę w nadzorze budowlanym przez "życzliwego" sąsiada. Po co by było w zapisach planu ustalać powierzchnię biologicznie czynną gdyby całą działkę można było wykostkować bez zgłoszenia i ograniczenia ?
    Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić.
    Będę se mówić przyłącz a nie przyłącze, chodzić na pole a nie na dwór, kupować jarzynę,grysik i weke a obok łóżka mieć nakastlik i nie będe się spaźniać, pójdę do masarni i na obiad będę mieć sznycle,a w łazience położę filzy, pościele łóżko i wyplewię grządke a wam nic do tego

  7. #7

    Domyślnie

    Aglig ma rację-chodniczek ,utwardzenie podjazdu-wymaga zgłoszenia.
    Mieszkam teraz na wsi w której ludzie tylko czekają za co kogo zaskarżyc.
    A o to mogą.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony