dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dwiemuchy
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    668
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Klejenie styroduru - klej vs masy bitumiczne

    No właśnie - jak to wygląda - wiadomo, są różne lepiszcza typu Izobud WL/WK, Abizol ST - i są kleje typu Tytan EOS Fundament. Z tego co widzę, klej wyjdzie wg mnie 2-3x taniej (zakładając podane przez producentów zużycie), do tego czas wiązania/schnięcia jest wyraźnie krótszy w przypadku klejów. Biorąc pod uwagę, że klej nie służy raczej jako izolacja - bitum zresztą też nie w takiej aplikacji, gdy kleimy go na placki - jakieś wady kleju?

    I 2 sprawa - Tytan EOS elewacja vs fundament - głównie na składach widziałem ten pierwszy, czy faktycznie duże są różnice między nimi?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MORHOT

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    bierz bele co, byleby utrzymało styrodur w pionie do momentu zasypania fundamentów - jak ziemia dociśnie, to nic nigdzie nie poleci. Ja kleiłem na Izohana WL i teraz wiem, że to była strata kasy - kleiło się średnio (długi czas schnięcia, zjeżdżanie płyt), a poszło tego kilka wiader po 20 kg...

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dwiemuchy
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    668
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Takie mam właśnie założenie - 1 kg WL czy Abizolu ST kosztuje 5-6 złotych - 5*70 (powierzchnia) to 350 zeta; na to samo powinno wystarczyć 5 puszek kleju za circa 150-200 zeta. No i chyba lepiej się pracuje pistoletem niż pacą/szczotką...

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    masz racje.
    Super sprawdza sie EOS w piance do EPS i XPS
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar adamscool
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Orzesze
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    152

    Domyślnie

    Ja potwierdzam problemy z WLem ciezkie klejenia, zjezdzalo to ze sciany, potem kupilem taka mase tanio wyszla i nawet dobrze sie nakladala a ziemia docisla juz na calego.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    A czy te kleje sprawdza się do klejenie sytroduru do papy termozgrzewalnej ?
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  7. #7

    Domyślnie

    W ubiegłym roku przyklejałem styrodur klejem EOS . To czysta poezja klejenia .Samemu w jedno popołudnie obkleiłem metrowej wysokości prawie 80 mb fundamentu . Polecam . Stosując styrodur już nie potrzebna jest folia kubełkowa . Metoda PZZ przykleic zasypac zapomniec .

  8. #8

    Domyślnie

    Witam, mam 2 pytania, boi czekają mnie 2 klejenia:
    1. styrodur XPS niebieski na fundament -czy stosując klej SELENA TYTAN EOS muszę stosować jeszcze kołki?
    2. styropian EPS w garażu na ścianie wewn. i suficie -jaki klej nadaje się do EPS i szczególnie do sufitu?

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Styroduru nie mocuje się do fundamentu kołkami.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  10. #10

    Domyślnie

    Tomaszs131 -dzięki, ale to trochę inaczej wygląda u mnie, więc dopowie: mam już styrodur, ale muszę dołożyć pasek o wysokości 25 cm -chodzi o cokolik pod kapinosem. Dopiero powyżej pójdzie listwa i styropian elewacyjny. Czy dla takiego zastosowania ten klej będzie dobrze trzymał do pustaka Porotherm i nie trzeba kołków? Docelowo po kapinosem będę miał wykończenie płytkami z klinkieru i mam obawy czy to się nie oderwie. Pozdrawiam!

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Dla świętego spkoju zastosuj kołki. Ja tak zrobiłem.
    Pozdrawiam
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Styroduru nie mocuje się do fundamentu kołkami.
    Kolega Keizen by polemizował

  13. #13

    Domyślnie

    Do fundamentu rzeczywiście nie ma sensu mocować gdy jest docisk od otaczającego gruntu.
    U mnie będzie wstawka i zamierzam porządnie dokleić do pustaka i do styroduru dolnego tym klejem: SELENA TYTAN EOS -chyba, że jest lepszy?

  14. #14

    Domyślnie

    Prawie wszyscy piszecie, że nie ma większego znaczenia czym kleić byle do zakopania nie odpadło, ale jako jeszcze nie doświadczony inwestor dopytam.

    Chcę ocieplić fundament XPSem. Na zewnątrz fundament mam zabezpieczony: Dysprobit jako podkład + 2 x Abizol ST. W zaleceniach producenta jest aby kleić pianką albo samym Abizolem ST. Natomiast moja ekipa twierdzi, że najlepiej będzie przykleić XPSa klejem cementowym np. Atlas Stoper k-20. Niestety nigdzie nie znalazłem informacji czy to się ze sobą będzie trzymało i czy się nie pogryzie.
    Czy ktoś ma doświadczenie i pomoże?

    Z góry dziękuję i ozdrawiam.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hungry88 Zobacz post
    Prawie wszyscy piszecie, że nie ma większego znaczenia czym kleić byle do zakopania nie odpadło, ale jako jeszcze nie doświadczony inwestor dopytam.

    Chcę ocieplić fundament XPSem. Na zewnątrz fundament mam zabezpieczony: Dysprobit jako podkład + 2 x Abizol ST. W zaleceniach producenta jest aby kleić pianką albo samym Abizolem ST. Natomiast moja ekipa twierdzi, że najlepiej będzie przykleić XPSa klejem cementowym np. Atlas Stoper k-20. Niestety nigdzie nie znalazłem informacji czy to się ze sobą będzie trzymało i czy się nie pogryzie.
    Czy ktoś ma doświadczenie i pomoże?

    Z góry dziękuję i ozdrawiam.
    Lepiej zmień ekipę

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    XPS przymocuj piana, sa specjalne do xps (niby mocniejsze). Nic lepszego nie wymyslisz.
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  17. #17

    Domyślnie

    Polecam kleje bitumiczne. Są tkie np. Moderowano z tego co pamiętam.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 09-07-2017 o 12:03 Powód: Lokowanie produktu.

  18. #18

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc, skończyło się na pianie do XPSa. Zakopane, zapomniane - mam nadzieję że się nie przypomni

  19. #19

    Domyślnie

    Witam,
    Ja mam zamiar styrodurem docieplić strop wiatrołapu - stary dom, siedzę akurat nad tym i w zimie strasznie ciągnie zimno z tej wiszącej strefy.
    Można prosić o jakieś porady z tym związane, tj.:
    - jaki klej/masa najlepiej do styroduru na strop
    - kołki w tym przypadku obowiązkowe?

    Z góry dziękuję i pozdrawiam

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wastag

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    acz
    Kod pocztowy
    33-300
    Dzielnica
    cz
    Posty
    18

    Domyślnie

    pytanko: czy można przykleić styrodur na ścianę fundamentową powyżej poziomu terenu docelowego za pomocą zwyklego kleju do styropianu z worka? docelowo obciążone to będzie później płytkami lub podobnie.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony