dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie ognik szkarłatny - czy zmarzł?

    Czy moje krzewy ognika szkarłatnego zmarzły? Niestety nie były przykryte zimą.






  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mogły tylko przemarznąć liście. Ognik jest warunkowo zimozielony.
    Gałazki wygladaja na błyszczace.

  3. #3

    Domyślnie

    A mam coś zrobić z tymi liśćmi czy czekać aż sytuacja się rozwinie? Czy powinny pojawić się nowe liście?

  4. #4

    Domyślnie

    Mój ognik zawsze tak wygląda po zimie i od czterech lat żyje i ma się bardzo dobrze Myślałam że tak właśnie wyglądają ogniki po zimie , a tu masz, powinien być zielony.Wychodzi na to, że te nasze tak już mają.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w poznaniu sa bardziej zielone

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Cytat Napisał ashca Zobacz post
    A mam coś zrobić z tymi liśćmi czy czekać aż sytuacja się rozwinie? Czy powinny pojawić się nowe liście?
    Mam ogniki kilka lat i do tej pory nie potrafię do końca przewidzieć, które gałęzie przemarzły, a które tylko tak wyglądają. Poczekaj aż rozpoczną okres wegetacji i wtedy bez żalu wytnij gałęzie nie rokujące szans. Ogniki potrafią ładnie odbić nawet po przycięciu przy samej ziemi, ale wtedy masz sezon bez kwiatów i owoców.
    marta

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedzi. Mam nadzieję, że coś będzie z tych moich ogników To był ich pierwszy zimowy sezon i nie wiem, jak po zimie powinny wyglądać.

  8. #8

    Domyślnie

    Hej,
    u mnie sytuacja jeszcze gorsza, mój ognik ma liście zeschniętę i nawet go delikatnie otrzepałam z nich. Nie słyszałam ze mam okrywać ogniki na zimę? Jak gługo czekać?

    Mam jeszcze pytanie mam 2 róże wsadzone na jesień, były okryte... ale jedna ma łodygi zielone a druga raczej brązowe....czy też przemarzła?


    Dzieki

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    raczej przemarzły.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony