dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adampo

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    20-672
    Posty
    4

    Domyślnie Piec Co czy kominek z płaszczem wodnym?

    Witam, zastanawiam się na rodzajem ogrzewania w domu który remontuje. dom nie jest nowy i był ogrzewany piecem co. Jednak zastanawiam się na zmianą pieca na kominek z płaszczem wodnym ponieważ nie trzeba za wiele zmieniać w instalacji która była kilka lat temu naprawiana. Co o tym sądzicie? warto czy lepiej pozostać przy piecu?
    Przy okazji może mi ktoś podpowie gdzie w Lublinie mogę takie coś kupić?

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli zastanawiasz sie nad kominkiem jako jedyne źródło ciepła to musisz się zastanowić czy nie przeszkadza ci kotłownia w salonie.
    Palenie w kominku jest fajne raz, dwa no może trzy razy ale non stop to predzej czy puźniej się znienawidzi. Ja w kominku palę powiedzmy na święta, no i może dla bajeru w jakiś zimniejszy dzień wiosną lub jesienią. Wybierając jedno albo drugie to zdecydowanie piec co w kotłowni - opał pod ręką no i syf nie roznosisię po całym domu i w kotłowni nie przeszkadza.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Zacząłbym od określenia celu tego działania. Jeśli jednak pytasz o to co inni by zrobili to ja jestem zdecydowanie za kotłem CO.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Z kominków żyję , ale.... PW to ostateczność . W Twoim
    wypadku ,wróciłbyś tu szybko do wątku "Dlaczego drugi raz
    nie zrobiłbym kominka z PW"

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adampo

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    20-672
    Posty
    4

    Domyślnie

    To takim razie chyba wybiorę piec, chociaż nie do końca trafiają do mnie negatywne opinie o kominkach z płaszczem wodnym, może dlatego że ludzie którzy taki kominek mają bardzo go sobie chwalą, tak samo zresztą jak ci którzy mają bez PW. Sam już nie wiem jak to jest...
    Tak jeszcze zapytam czy ktoś może polecić mi jakiegoś producenta pieców i kominków z Lublina i okolic?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony