dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie

    A dokładnie - czy mogę w poprzek wieńca biegnącego po wewnętrznych ścianach konstrukcyjnych przepuścić rurę z wentylacji (fi 110 PCV)?
    Pręty będą wtedy otulone ok. 2 cm betonu na odcinku ok. 6 cm.
    Reszta wieńca będzie żelbetowym monolitem.
    Czy tak mozna?

  2. #2

    Domyślnie

    Może jednak jesteście w stanie mi odpowiedzieć? Bardzo proszę.

  3. #3

    Domyślnie

    TomekM, prosba o uszczegółowienie - jakie są wymiary poprzeczne wieńca? Nie rozumiem stwierdzenia, że pręty będą otulone betonem 2 cm na długości 6 cm. Jeżeli rura przechodzi poprzecznie przez wieniec (na wylot), to chyba powinieneś podać szerokość wieńca, a nie 6 cm.
    I podaj jeszcze, jaki masz strop (monolit, gęstożebrowy ??), oraz przyjete w tym miejscu zbrojenie wieńca. Oraz, czy budujesz na terenach górniczych. Bo jak na razie, to praktycznie w tym miejscu przerywasz wieniec...
    Jeślibym nie mógł wejść na sieć w najbliższym czasie - będziesz spokojny, jeśli po prostu w miejscu przejścia wentylacji zwiększysz wysokość wieńca (ot, choćby o połowę wysokości pustaka, gdzieś 15 cm), pozostawiając stare zbrojenie, i dokładając nowe wzdłuż dolnej krawędzi w zwiększonej wysokości. Przejście od podstawowej wysokości do zwiększonej łagodne, gdzieś pod kątem 30 st. pręty stare z nowymi połaczone na zakład, na 1,5 długości zakotwienia (majstry wiedzą, ile)
    Powodzenia

  4. #4

    Domyślnie

    Ja przeprowadziłem rury (kilka) przez wieniec (na wewnętrznej ścianie) i przez żebra rozdzielcze - po konsultacji z kierownikiem budowy. Mam już skończony dach i domek stoi.

    Pozdrowienia

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za reakcję.
    Pręty tworzące wieniec będą miały rozstaw pionowy 20 cm a poziomy 14 cm. Strop Teriva. Rurę do pochłaniacza chcę wsadzic do pustaków i przepuścić dalej przez wieniec. Wygląda to w przekroju mniej więcej tak:

    ------------------------
    |o o| górne zbrojenie wieńca
    ======================== rura
    ========================
    |o o| dolne zbrojenie wieńca
    ------------------------


    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: TomekM dnia 2002-06-07 10:10 ]</font>

  6. #6

    Domyślnie

    Dokładnie tak jest u mnie - no może rozstawy prętów są trochę inne.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony