dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 45
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Bynio58

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    3

    Domyślnie Budowa domu w M3 System

    Co myślicie o budowie domu ze styropianu wg. M3 System. http://www.m3system.pl/
    Szukałem w google - mało informacji .Podobno koszt m2 1300 zł. dom gotowy pod klucz w 2-3 miesiące.

  2. #2

    Domyślnie

    Witam, czy ktos zaglebial temat?? Chetnie dowiem sie czegos wiecej, fima z Krakowa wiec bede mial mozliwosc obejzec ralizacje i sam chetnie sie podziele spostrzezeniami.

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  3. #3

    Domyślnie

    Hehe ,tak myślalem,że ktoś kiedyś uzna ściany za niepotrzebny zbytek i zrobi dom z samego styro.Na garaż zewnętrzny fajne,po co samochodowi dom za 2 tys za metr
    Żadna ze mnie elita

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    d**ol**

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-339
    Posty
    59

    Domyślnie

    Witam
    Widziałem stronę firmy co buduje te domy i muszę przyznać że intrygujące jest to wszystko . Jedna sprawa mnie ciekawi czemu tylko jest to dopasowany moduł do szerokości modułu 6.6m czemu nie 10 m . Jestem z Krakowa a do Niepołomic ma 25 km i bywam tam często jeżdżąc na pobliskie lotnisko aeroklubowe latać modelami . Więc pewnie zaglądnę tam i zobaczę co z czym . Ciekawi mnie niby dla czego nie można kupić od nich samych bloczków jak tak człowiek patrzy to nie jest to aż takie skomplikowane aby nie zrobić samemu systemem gospodarczym . Przymierzałem się do budowy warsztatu z klocków styropianowych zalewanych betonem bo zależało mi na max . oszczędnościach związanych z robocizną . Co prawda obiekt jest spory bo ma 24 x 12,5 m i jak bym chciał budować jakąś firmą to nie znam banku który by mi to skredytował . Próbowałem z jedną firma która miała by to zrobić w szkielecie stalowym to wyszła cena astronomiczna za sam szkielet a gdzie fundamenty itp.. A za samo poskręcanie szkieletu stalowego chcieli 57 tyś netto . Dałem se spokój bo mnie na prezenty nie stać . Dla tego szukam czegoś co może być alternatywą dla budowania w systemie gospodarczym . Coś co mógł bym samemu lub z niewielką ilością osób wspomagających zrealizować mój plan .
    Ostatnio edytowane przez d**ol** ; 09-01-2013 o 12:23

  5. #5

    Domyślnie

    chyba slabo u nich z referencjami skoro umieszczaja zdjecia na ktorych ewidentnie widac jak badziewnie odbijaja sie plyty styropianu na elewacji na tym zdjeciu
    http://www.m3system.pl/wp-content/th...aczyska1/1.jpg
    pomysl fajny ale w srodku wyglada jak bunkier

  6. #6

    Domyślnie

    Ten komin musi byc taki wysoki? Na zdjęciu dominuje komin z dobudowanym do niego domkiem...

    Dla laika największa wada będa te wszechobecne łuki, więc na materiałach reklamowych zaczeli od tego, że takie sklepienia to "klasyk" odnosząc się do budownictwa sprzed kilkuset lat i w zasadzie że to zaleta miec takie ściany, sufity. Ciekawe ile wiecej zapłaci się wszelkie wykończenia, meble i wyposażenie domu z takimi scianami.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Yotomeczek

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał drexpol Zobacz post
    Witam
    Widziałem stronę firmy co buduje te domy i muszę przyznać że intrygujące jest to wszystko . Jedna sprawa mnie ciekawi czemu tylko jest to dopasowany moduł do szerokości modułu 6.6m czemu nie 10 m . Jestem z Krakowa a do Niepołomic ma 25 km i bywam tam często jeżdżąc na pobliskie lotnisko aeroklubowe latać modelami . Więc pewnie zaglądnę tam i zobaczę co z czym . Ciekawi mnie niby dla czego nie można kupić od nich samych bloczków jak tak człowiek patrzy to nie jest to aż takie skomplikowane aby nie zrobić samemu systemem gospodarczym . Przymierzałem się do budowy warsztatu z klocków styropianowych zalewanych betonem bo zależało mi na max . oszczędnościach związanych z robocizną . Co prawda obiekt jest spory bo ma 22,5 x 12,5 m i jak bym chciał budować jakąś firmą to nie znam banku który by mi to skredytował . Próbowałem z jedną firma która miała by to zrobić w szkielecie stalowym to wyszła cena astronomiczna za sam szkielet a gdzie fundamenty itp.. A za samo poskręcanie szkieletu stalowego chcieli 57 tyś netto . Dałem se spokój bo mnie na prezenty nie stać . Dla tego szukam czegoś co może być alternatywą dla budowania w systemie gospodarczym . Coś co mógł bym samemu lub z niewielką ilością osób wspomagających zrealizować mój plan .
    Szerokość 6,6m to pewnie jakiś kompromis wytrzymałościowy.
    Cena na dziś to 1500 zł netto za m2 powierzchni zabudowy w stanie deweloperskim zamkniętym (przy założeniu wykonania standard - czyli stolarka dwuszybowa, itd -parametrami energetycznymi w standardzie domu niskoenergetycznego - zapotrzebowanie na ciepło kształtuje się na poziomie 30 kWh/(m2rok).)
    Niestety powierzchnia zabudowy jest większa od użytkowej o około 40%.
    Gotowe projekty są jak dla mnie średnio ciekawe, a m3system niejako narzuca zakup projektu od nich...
    Również myślałem nad tą technologią ale również wolałbym zbudować sobie dom w systemie gospodarczym z tych elementów konstrukcyjnych - ale to chyba nie wchodzi w rachubę niestety.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    d**ol**

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-339
    Posty
    59

    Domyślnie

    Kompromis wytrzymałościowy to raczej nie podejrzewam, ze z wzrostem szerokości niestety rośnie i wysokość i zaczyna się to robić naprawde kolos , już mamy 3,3 m przy szerokości 6,6 m a co by było jak by było szerokie na 10 m to mamy 5 m wysokie i kubatura rośnie która trzeba ogrzewać . Oczywiście mozna sie ratować obcieciem i wypółaszczeniem sufitu . Ale tak sobie myślę jak by to rozszerzyć do 12 m to da nam wysokość 6 m szczycie a czy wtedy przy pomocy innych technik nie dało by się wstawić pięterka w środek coś w rodzaju antresoli . A z wytrzymałością bym się tu nie bał bo można tą technikę połączyć inną np .szkieletu drewnianego i obciążenia przejmie konstrukcja drewniana zamiast styropian . Tylko czy to wtedy ma uzasadnienie ekonomiczne jak w początkowym zamiarze . Założenia tej techniki były takie że ma być tanio i prosto więc wyżucamy wszystko co zbędne czyli ściany nośne z betonu ,pustak czy co tam jeszcze a całe obciążenie przejmuje konstrukcja z styropianu na zasadzie łuku jak sie to ma w przypadku mostów, tuneli i iglo . Sama zasada w sobie nic nowego wszak sami powiedzieli w filmie że się to tak budowało już bardzo dawno temu . Więc jakiegoś szału nie ma niestety koło już dawno temu wynaleziono . Zastanawiam się czy można w ten sposób zbudować coś wiekszego rozmiaru . Napewno panowie z firmy liczyli takie sprawy ale pewnie nie ma to uzasadnienia ekonomicznego a co zatym idzie legną w gruzach wszystkie założenia jakie stawiło się tej technice na początku.
    Nie powiem że mnie rajcuje i sposób wykonania i sama sprawa wyglądu wewnątrz i na zewnątrz . Jakoś jestem zwolenikiem nowoczesnej architektury i bardzo mi się to podoba z wyglądu. Niby takie nie pozorne a jednak ma coś w sobie .
    Ostatnio edytowane przez d**ol** ; 03-09-2012 o 11:35

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    d**ol**

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-339
    Posty
    59

    Domyślnie

    Tak sobie myślałem i myślałem o tych klockach i napadł mnie geniusz i takie pytanie mi zadałem . Co stoi na przeszkodzie wejść do takiego domu złodziejowi jak nas nie ma bo jestem na urlopie no chyba nie okno ani drzwi bo ich wcale nie musi dotykać . Szkoda że pan projektant nie uwzględnił że można przy pomocy zwykłego młotka lub piłki wejść bezszelestnie przez ścianę bo chyba nie stoi na przeszkodzie takim narzędziom trochę kleju i ta siatka ?????. A co z ubezpieczeniem od kradzieży , który ubezpieczyciel wogóle się zgodzi ubezpieczyć taki dom a od pożaru to już wogóle .

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Yotomeczek

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał drexpol Zobacz post
    Tak sobie myślałem i myślałem o tych klockach i napadł mnie geniusz i takie pytanie mi zadałem . Co stoi na przeszkodzie wejść do takiego domu złodziejowi jak nas nie ma bo jestem na urlopie no chyba nie okno ani drzwi bo ich wcale nie musi dotykać . Szkoda że pan projektant nie uwzględnił że można przy pomocy zwykłego młotka lub piłki wejść bezszelestnie przez ścianę bo chyba nie stoi na przeszkodzie takim narzędziom trochę kleju i ta siatka ?????. A co z ubezpieczeniem od kradzieży , który ubezpieczyciel wogóle się zgodzi ubezpieczyć taki dom a od pożaru to już wogóle .
    Demagogia jakiej nie znoszę - a niby drewnianych domów ocieplonych styropianem też się nie da ubezpieczyć? Czy aby materiały budowlane nie musza spełniać odpowiednich norm - w tym pożarowych?
    Co do złodzieja - to prawda jest taka, że jak się uprze to nie ma metody, żeby go powstrzymać... Oczywiście czasem można mu utrudnić życie. Nie wiem czy taki dom można splądrować bezszelestnie używając młotka lub piły (piłka to chyba mała piła - bo nie sferyczny dmuchany przedmiot do zabawy) - być może jest to słaby punkt tych konstrukcji.
    Ja jestem otwarty na różne możliwości i technologie stosowane w budowaniu domów - myślę, że każdy musi znaleźć swoją drogę.
    BTW - ile lat miał ten oprawca (geniusz) i jakich czynów sie dopuścił

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    d**ol**

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-339
    Posty
    59

    Domyślnie

    Widzę że nie zajarzyłeś o co mi się rozchodzi . Z złodziejem to taka mała prowokacja była mająca na celu jakieś poruszenie tematu . Oczywiście że jak złodziej będzie chciał wejść to wejdzie i nie ma bata na to . A tak z logiki to złodziej pierw by musiał by wiedzieć że dom to kawałek styropianu co oczywiście nie widać na zewnątrz . No chyba że się dowie od sąsiada .Co do ubezpieczenia to nie do końca tak jest .Wesz dobrze że oni zawsze szukają dziury w całym i jak przychodzi co do czego to nie chcą wypłacić . Ja też jestem otwarty na nowoczesne budowanie i technologie i muszę przyznać ze mi się 3 M podoba z tym tak jak pisałem wcześniej sam bym chciał własnymi recami to zrobić oczywiście z ciekawości . Ot takie zacięcie modelarskie i zboczenie zawodowe przy okazji . Zresztą jako modelarz dawno sobie już powiedziałem że domu mi nikt nie wybuduje bo jestem za precyzyjny a na pewno mi nikt go nie wykończy tak jak ja sobie sam bym wykończył . Dzisiejsi fachowcy potrzebują zrobić i zarobić z tym że to pierwsze nie koniecznie dobrze . Za dużo miałem do czynienia z takimi fachowcami wiec nie będę ryzykował .Oczywiście nie wszyscy tacy są ale szukanie dobrego i uczciwego a zarazem taniego fachowca to jakoś nie w naszym kraju. Albo tanio i fuszerka albo drogo i dobrze . U nas w modelarstwie też takie powiedzenie krąży jak chcesz mieć serwo dobre i tanie to kup sobie dwa . Jedno dobre a drugie tanie bo dobre i tanie nie kupisz . No i tu też taka zasada pewnie by obowiązywała a na to mnie nie stać . Dla tego wole sam sobie zrobić . A co do drogi zgadzam się w 100 % każdy sobie niech buduje jak chce i co chce z czego chce . Argumenty czasami jakie ludzie przedstawiają za lub przeciw są czasami nienormalne w rożnych technologiach budowlanych .Ale to każdego indywidualna sprawa i nie zamierzam nikogo przekonywać że ta lub tamta technologia oraz materiały są złe lub dobre . Na pewno jest tak że jesteśmy tradycjonalistami i jak coś jest nowe i nie do końca zrozumiale dla nas to zaraz krytykujemy . Tak na marginesie ciągle trwa walka z czego lepiej wybudować i te spory po miedzy budownictwem szkieletowym a tradycyjnym . A co dopiero z styropianu np . klocki czy technika 3 M.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Zbankrutowali?
    Strona leży, na maile od miesiąca nie chcą mi odpisać.

    Czy ktoś w Polsce robi podobne domy?

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Wink

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Nie zbankrutowali.
    Strona nie leży.
    Rzeczywiście. Podstrony działają. Strona startowa nie działa.
    Dodzwoniłem się. Strona leży przez zmianę serwera.
    Dzięki.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Dzięki.
    Nie ma za co.
    Polecam firmę z całego serca.
    U nas w sobotę był odbiór, koniec budowy, domek stoi

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    U nas w sobotę był odbiór, koniec budowy, domek stoi
    Gratulacje.

    Podzielicie się doświadczeniami i radami?
    W innym wątku napisaliście, że startujecie z budową na wiosnę 2012 r. Faktycznie tyle to trwało?
    Chyba jesteście tu, na forum, pierwszymi właścicielami domu ze styropianu? Czy jest ktoś jeszcze?

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    W 2012 roku nawet nam się nie śniło jaka droga przez mękę nas czeka z papierologią.
    Byliśmy w sytuacji mało typowej, mieliśmy działkę z wielkim (300 m) starym domem, plan był taki - burzymy stary dom a w jego miejscu stawiamy nowy.
    Załatwianie papierów, konserwator zabytków itp. do uzyskania pozwolenia na budowę trwało koszmarne 2.5 roku, o pieniądzach nie wspomnę.
    Szukaliśmy technologii energooszczędnej, szybkiej w budowie a zarazem taniej.
    W marcu 2013 roku znaleźliśmy w internecie M3system.
    wyglądało na to, że jest to to czego szukaliśmy, żeby się zmieścić w jednym sezonie z rozbiórką starego domu, budową nowego i wprowadzeniu się do niego przed zimą, no i przy okazji bez zarżnięcia się finansowo.
    Po kontakcie telefonicznym z firmą, uzyskaniu wszelkich możliwych do uzyskania tą drogą informacji umówiliśmy się na wizytę w Brzesku na lipiec.
    Ze względów rozmaitych pojechaliśmy dopiero we wrześniu. Przemiłą Pani Magda poświęciła nam cały dzień, obwiozła po wszystkich możliwych w rejonie budowach w tej technologii, odpowiedziała na miliony pytań, mogliśmy wszędzie wejść, wszystko obejrzeć, dotknąć. Telefonicznie prosiliśmy o umówienie nas z architektem współpracującym z firmą, tam rozwiano resztę naszych wątpliwości, stworzyliśmy wstępny projekt domku. Reszta kontaktów była @ i telefoniczna.
    Na skutek różnych perturbacji, zaniedbań lokalnych urzędasów PnB dostaliśmy dopiero w marcu 2014.
    W maju rozebraliśmy stary dom (5 dni trwałą rozbiórka i uprzątnięcie terenu) i miesiąc czekaliśmy aż energetyka założy nam licznik budowlany.
    Firma M3system wjechała do nas 15 lipca a 21 września mieliśmy odbiór. Tylko dlatego tak "długo" bo 7 dni czekaliśmy na okna, 7 na rolety.
    Nie mam pojęcia czy jesteśmy tu jedyni.
    Na pewno jesteśmy pierwsi na Dolnym Śląsku.

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał anabell8 Zobacz post
    Firma jeszcze isnieje czy nie>
    Czytasz ze zrozumieniem???

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Nie mam pojęcia czy jesteśmy tu jedyni.
    Na pewno jesteśmy pierwsi na Dolnym Śląsku.

    Napiszecie coś o firmie, współpracy, samej budowie, co Was zdziwiło, zaciekawiło itp.?

    Ja wysłałem maila, po kilku tygodniach (dzięki Wam dotarłem do strony kontaktowej) zadzwoniłem i dopiero po powtórnym wysłaniu maila dostałem odpowiedź. Wysłałem 10 dni temu pytania uzupełniające - do dzisiaj zero odzewu. Jakoś słabo z kontaktem. Nabieram obaw co do komunikacji z firmą.

    Też tak długo odpowiadali na maile?

    Z pytań, to:
    - w żadnym z dwóch standardów wykonania nie ma CO. Dopłacaliście za to?
    - który standard wybraliście? Mi napisali tylko o dwóch (stan deweloperski zamknięty, i stan deweloperski otwarty, o dziwo z drzwiami i oknami, więc nie bardzo wiem, na czym ta owartość ma polegać). Czy może stopień zaawansowania prac ustaliliście niestandardowy? Czy jest taka możliwość?
    - kierownik budowy był po waszej stronie, czy wliczony w cenę domu?
    - czy projekt był w cenie, czy płaciliście ekstra?
    - czy cena zależała od konkretnych rozwiązań w projekcie, czy była ryczałtem za m2 niezależnie od tego, ile kominów wentylacyjnych czy spalinowych sobie wymyślicie, ile okien itd.? Mi podali cenę za 1799zł/m2 netto i informację, że jest promocja (której jakoś nie widzę na stronie) do końca 2014 r. cena wynosi 1599zł/m2 netto.
    - czy braliście standard wszystkiego (np. okien) jak zaproponowali, czy coś zmienialiście? Jak to wpłynęło na terminy i cenę?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 05-10-2014 o 23:29

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Napiszecie coś o firmie, współpracy, samej budowie, co Was zdziwiło, zaciekawiło itp.?
    Jasne, że napiszemy.

    Nie umiem skomentować braku kontaktu mailowego z formą w Twoim przypadku. Między innymi jestem zadowolona ze współpracy z firmą M3System właśnie ze względu na bardzo dobry kontakt. Wszystko załatwialiśmy telefonicznie, nie było jednego przypadku żeby nie odebrali telefonu, bądź nie oddzwonili. Najpierw kontakt telefoniczny a potem pojechaliśmy do Brzeska zobaczyć na własne oczy, porozmawiać no i byliśmy umówieni na rozmowę z architektem.
    W zakładce kontakt na stronie firmy podane są telefony, tak rozpoczęła się nasza współpraca z firmą. Polecam kontakt z Magdą. Niesamowita dziewczyna. Przesympatyczna, pomocna, kompetentna.



    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Z pytań, to:
    - w żadnym z dwóch standardów wykonania nie ma CO. Dopłacaliście za to?
    - który standard wybraliście? Mi napisali tylko o dwóch (stan deweloperski zamknięty, i stan deweloperski otwarty, o dziwo z drzwiami i oknami, więc nie bardzo wiem, na czym ta owartość ma polegać). Czy może stopień zaawansowania prac ustaliliście niestandardowy? Czy jest taka możliwość?
    - kierownik budowy był po waszej stronie, czy wliczony w cenę domu?
    - czy projekt był w cenie, czy płaciliście ekstra?
    - czy cena zależała od konkretnych rozwiązań w projekcie, czy była ryczałtem za m2 niezależnie od tego, ile kominów wentylacyjnych czy spalinowych sobie wymyślicie, ile okien itd.? Mi podali cenę za 1799zł/m2 netto i informację, że jest promocja (której jakoś nie widzę na stronie) do końca 2014 r. cena wynosi 1599zł/m2 netto.
    - czy braliście standard wszystkiego (np. okien) jak zaproponowali, czy coś zmienialiście? Jak to wpłynęło na terminy i cenę?
    Zanim odpowiem na pytania, wyjaśnię, ze my jesteśmy dość specyficznymi inwestorami.
    Większość budujących się to ludzie mieszkający w blokach, nie znający uroków życia w domku. Natomiast my mieszkaliśmy 14 lat w wielkim starym domu. Od zawsze mieliśmy bardzo sprecyzowane oczekiwania co do nowego domu. Nasza pasja - mieszanie w domu mocno energooszczędnym - spowodowała, że szukaliśmy konkretnych technologii, odrzucając od początku budownictwo standardowe.
    Jednak nasza specyficzność wynika z sytuacji, w której się znaleźliśmy. Otóż musieliśmy zburzyć stary dom a na jego miejscu postawić dom nowy - ze względów oczywistych w ciągu jednego letniego sezonu, żeby przed zimą mieć dach nad głową.
    Oprócz technologii energooszczednej musiała to więc być technologia szybka. Przejrzeliśmy chyba wszystko co było dostępne na rynku od domów stricte pasywnych, przez technologie typu thermomur, - były drogie i długie okresy budowy. Gdy znaleźliśmy w necie M3System okazało się że to kumulacja - mamy wszystko w jednym: spełnienie marzeń o domku z bardzo niskim zapotrzebowaniem energetycznym, krótkim okresie budowy no i bardzo korzystna cena. W Wolf System za domek o podobnych parametrach musielibyśmy zapłacić prawie 3 x tyle.

    To co firma nazywa standardem - w naszym wypadku to było postawienie budynku na płycie fundamentowej, z rozprowadzonymi wewnątrz instalacjami woda, kanalizacja, prąd, okna (w standardzie pakiety 2-szybowe), drzwi, elewacja, dach i obróbki blacharskie, rynny, wewnątrz ścianki działowe.
    Dopłatę robiliśmy do okien 3-szybowych Vetrex 90+, drzwi zostały takie jak w standardzie bo odpowiadają nam ich parametry. Osobno opłata za pompę ciepła i rekuperator. Zostało nam położyć płytki, zamontować armaturę i ceramikę łazienkową, drzwi wewnętrzne, meble i mieszkać.
    Zaczynaliśmy rozmowy z firmą w 2013 r. i cena z 2013 r. została dla nas zachowana (1500 zł za m). Nie wiem ile kosztuje teraz.
    Kierownik budowy był nasz.
    Projekt kupowaliśmy sami u architekta współpracującego z M3System.
    Termin był w umowie 2 miesiące i taki był zachowany - 15 lipca firma wjechała do nas, a 20 września mieliśmy odbiór.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony