dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Przygotowanie słupków ogrodzeniowych

    Witam

    Zakupiłem słupki ogrodzeniowe kwadratowe 5x5x200 cm stalowe z tzw czarnej stali.
    Układając słupki w garażu zauważyłem, że są pokryte czymś tłustym i brudzącym - najprawdopodobniej pozostałości jakiegoś środka chłodzącego
    ( słupki tworzone jako zespawane ze sobą ceowniki 50x25) - słupki są cięte z odcinków 6 m.
    Na części słupków widać ślady korozji - normalne w przypadku stali niezabezpieczonej.

    Z usunięciem korozji nie będę miał problemu, natomiast czy istnieje jakiś sposób/środek do usuwania owego tłustego nalotu na słupkach. Muszę je oczyścić przed malowaniem.

    Jakie rodzaje farb do malowania polecacie - chodzi mi o zabezpieczenie na kilka lat.
    Czym zabezpieczyć słupek od środka - myślałem o jakiejś wannie w której można by było słupek zanurzyć - jaki specyfik do takiej kąpieli - taki żeby potem na tym spokojnie pomalować farbą .

    Pozdrawiam
    Piotr

  2. #2

    Domyślnie

    Najlepiej zanurz je... w ocynku ogniowym
    Pamiętam dobrze ideał swój
    Marzeniami żyłem jak król
    Siódma rano to dla mnie noc
    Pracować nie chciałem, włóczyłem się
    Za to do puszki zamykano mnie
    Za to zwykle zamykano mnie
    Po knajpach grałem za piwko i chleb
    Na szyciu bluesa tak mijał mi dzień

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzejwwa Zobacz post
    Najlepiej zanurz je... w ocynku ogniowym
    Witam

    Rozumiem że nie mogę zrobić tego domowym sposobem
    A z garażowych sposobów jakie znacie.

  4. #4

    Domyślnie

    Cynkownie nie biorą dużo za ocynk. Tylko czarny jest droższy od srebrnego. Moim zdaniem kwestia do przemyślenia. Zwykle w mieście jest kilka cynkowni...

  5. #5
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał renata_i_piotr Zobacz post
    A z garażowych sposobów jakie znacie.
    Metodą zanurzeniową tylko sobie znowu narobisz kłopotów, bo trzeba będzie ten preparat antykorozyjny usuwać z powierzchni zewnętrznej. Jeśli chcesz mieć SUPER zabezpieczenie wewnątrz, to zgłoś się do firmy wykonującej zabezpieczenia antykorozyjne profili zamkniętych w samochodach. Mają takie "turbinki" na wężu, który wprowadza się do tych profili i natryskuje preparatem pod ciśnieniem. A na zewnątrz - to już sobie poradzisz Jeśli żal ci "kasy" na taki wydatek, to kup taki preparat w płynie, zamontuj szczotkę do mycia butelek na długim kiju i wlewając po trochu do środka oraz obracając rurą i wykonując ruchy posuwisto-zwrotne rozprowadź go wewnątrz.
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    a po co chcesz malować w środku? Słupek i tak zaślepisz od góry.
    Ja bym przygotował słupki konkretnie pod montaż tzn. nie wiem jaką opcje masz w planie - ale np. przyspawałbym wąsy do mocowania przęseł, wywiercił dziury do montażu itp. i ocynkował - to wg mnie to najlepsza i najtrwalsza metoda ochrony (w Krakowie dają gwarancje 25 lat na powłokę). Kolejna opcja to malowanie, ale ja bym pomalował tylko tą część, która będzie zalana w betonie, resztą bym się nie przejmował...

    PS. przemyśl sobie malowanie, niby jest tańsze i można samemu, ale policz sobie co jaki czas będziesz musiał malować te słupki, jestem przekonany, że jak będą ocynkowane to nie będziesz miał powodów do częstego malowania

  7. #7

    Domyślnie

    Oczywiście że domowym sposobem tego nie zrobisz. Cynkowanei stosunkowo nie jest drogie, jeśli weźmie się pod uwagę to, że taki materiał będziesz miał nieruszony przez morozję przez długieeee lata. Koszty robociny idą do góry, wszystko drożeje ( farby itd ), więc jest to w sumie opłacalna inwestycja.

    blechert.pl - czarny i srebny cynk? Pierwsze słysze. Wyjasnij mi o co chodzi w tym podziale.

    Tak jak kolega wyżej pisze, malowanie w środku nie ma sensu, jeśli całość pykniesz ocynkiem. Na taką warstwę możesz juz sposobami domowymi połozyć jakąś specjalna farbe na ocynk. Jeśli chcesz iść na calość to wrzuć słupki do lakierni. Efekt będzie znakomity a zabezpieczenie przed morozją jeszcze lepsze.
    Pamiętam dobrze ideał swój
    Marzeniami żyłem jak król
    Siódma rano to dla mnie noc
    Pracować nie chciałem, włóczyłem się
    Za to do puszki zamykano mnie
    Za to zwykle zamykano mnie
    Po knajpach grałem za piwko i chleb
    Na szyciu bluesa tak mijał mi dzień

  8. #8
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Rury już następnego dnia po opuszczeniu walcowni zaczynają korodować. Dlatego cynkowanie ma sens jedynie ZARAZ po wyprodukowaniu. W przeciwnym przypadku trzeba powierzchnię pod ocynk odpowiednio oczyścić (a więc tym bardziej powierzchnię WEWNĘTRZNĄ). A cynkowanie po paru tygodniach (a raczej miesiącach) leżakowania w hurtowni (najczęściej "pod chmurką"), to wyrzucone pieniądze.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał sobieradek Zobacz post
    Rury już następnego dnia po opuszczeniu walcowni zaczynają korodować. Dlatego cynkowanie ma sens jedynie ZARAZ po wyprodukowaniu. W przeciwnym przypadku trzeba powierzchnię pod ocynk odpowiednio oczyścić (a więc tym bardziej powierzchnię WEWNĘTRZNĄ). A cynkowanie po paru tygodniach (a raczej miesiącach) leżakowania w hurtowni (najczęściej "pod chmurką"), to wyrzucone pieniądze.
    ciekawe...
    ..dlaczego ocynkownia daje gwarancje na jakość powłoki 25 lat?

    ..może dlatego, że materiał przechodzi przez szereg kąpieli w celu oczyszczenia przed ostatnią kąpielą.
    Czasami korzystam z usług ocynkowni i daję zardzewiałe profile i nikt się nie czepia - oni i tak trawią i przygotowują wstępnie materiał.

  10. #10
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz80 Zobacz post
    ciekawe...
    ..dlaczego ocynkownia daje gwarancje na jakość powłoki 25 lat?
    Być może TA galwanizernia potrafi ocynkować rurę WEWNĄTRZ (a nie wszystkie mają takie możliwości).

  11. #11

    Domyślnie

    cynkowanie ogniowe daje pokrycie cynkiem i na zewnątrz i wewnątrz profilu. Dla tego należy np przy bramach/furtkach w miejscu spawu dwóch profili zamkniętych wykonać otwór by cynk mógł wypłynąć i to musi być otwór dość duży. Przy cynkowaniu elektrolitycznym cynk "wchodzi" w profil na ok 30 - 40 cm.
    Jeżeli chodzi o kolor zabezpieczenia to czarny można uzyskać nie przez cynkowanie tylko przez fosforyzowanie danego elementu.

    A wracając do tematu: słupki najlepiej przygotuj do montażu (powierć etc) i daj do cynkowni (ogniowego jeżeli chcesz zostawić srebrne lub elektrolitycznego pod malowanie) a potem ewentualnie do malowania proszkowego. ten rodzaj zabezpieczenia da Ci gwarancję min 15 letnią
    Ti si Ante Legenda Hrvata !!!!!!!!!
    Prijatelji, cesto mislim na vas

  12. #12

    Domyślnie

    Jeżeli garażowymi sposobami chcesz zabezpieczyć to po prostu pomaluj je 2x farba antykorozyjna+nawierzchniowa.Wcześniej odtłuść słupki oraz rdzę papierem ściernym zbierz. Jeśli chodzi o środek rury to nie martw się tym jeżeli po zmontowaniu całości założysz daszki. Spokojnie przeżyje to Nas.
    PASJA połączona z pracą: artystyczne przetwarzanie metalu: bramy, ogrodzenia,schody, zadaszenia oczywiście kute

  13. #13

    Lightbulb

    Cytat Napisał renata_i_piotr Zobacz post
    Witam



    Jakie rodzaje farb do malowania polecacie - chodzi mi o zabezpieczenie na kilka lat.
    Czym zabezpieczyć słupek od środka - myślałem o jakiejś wannie w której można by było słupek zanurzyć - jaki specyfik do takiej kąpieli - taki żeby potem na tym spokojnie pomalować farbą .

    Pozdrawiam
    Piotr
    Nie ma farby, która zabezpieczy słupki na kilka lat.
    A zabezpieczenie od środka to tylko cynkowanie ogniowe "zanurzeniowe", chyba że masz sztabki cynku, masz odpowiednią wannę, i podgrzejesz ten cynk do 450 st.C., wtedy je zabezpieczysz na min. 30 lat

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony