dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 38
  1. #1
    so**l
    Guest
    so**l

    Domyślnie Budowa drogi na mojej działce!

    Witam.

    Posiadam działkę budowlaną o wymiarach 9,5 m szerokości i 257 długości. Sąsiada działka ma identyczne wymiary. Chcemy podzielić nasze działki w połowie tak, aby sąsiad dostał górną część, my dół. Z obu stron jest droga, więc nie ma problemu z dojazdem.
    W urzędzie miasta na mapach jest droga, która przecina nasze działki mniej więcej w połowie. W rzeczywistości drogi nie ma i nikt nie wie czy kiedykolwiek będzie.
    W urzędzie nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie kiedy ta droga będzie budowana i w którym dokładnie miejscu.
    Zarówno my jak i sąsiad chcemy budować dom, ale nie chcemy żeby za kilka lat tuż za naszym domem ktoś zaczął budować drogę.....
    Sama koncepcja budowy drogi nam nie przeszkadza, ale chcielibyśmy wiedzieć w którym dokładnie powstanie miejscu, tak aby postawić dom w dobrym miejscu.
    Jak podejść do tego tematu??? Czy ktoś musi udzielić nam informacji na temat tej drogi?
    Dziękuję z góry za wszystkie poważne odpowiedzi. Zupełnie się na tym nie znam.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja bym prosuił o udostępnienie mapy, wówczas będziecie znali położenie przyszłej drogi.
    Chyba o to Wam chodzi?

  3. #3
    so**l
    Guest
    so**l

    Domyślnie

    Tak, chodzi nam o to w którym miejscu będzie droga i o to kiedy. Rozmawialiśmy z kilkoma osobami w urzędzie i wszyscy twierdzą,że może za rok, może za 10 lat... Dla nas to ważna informacja.
    Czy skoro to są tak mało konkretne plany dowiem się w którym miejscu dokładnie będzie droga? Skąd pewność,ze za kilka lat plany się nie zmienią?
    Czy w ogóle w takiej sytuacji dostaniemy pozwolenie na budowę?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Jeśli na mapach jest droga, to ona tam będzie. Nie wiadomo kiedy, bo pewnie nie ma jeszcze przetargu na wykonawce, nie jest zaplanowana w budżecie, czy milion innych przyczyn stoi jej na przeszkodzie. Ciebie jednak na chwilę obecną obchodzi głównie to, gdzie ta droga będzie, a to masz na mapie.
    Czy to się może zmienić? Oczywiście, może. Ale tu, w tym temacie jednak jest raczej wróżka potrzebna.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    1. Czy mapa o której mówicie to plan zagospodarowania przestrzennego ?
    Jesli tak to sprawa jest prosta.
    Ponieważ zapewne będziecie z sąsiadem robili podział i scalenie działek ta droga przy podziale będzie musiała zostać wycięta i otrzyma nowy numer. Wykup jej od was może trwać i 10 lat. Ale ogólnie podział musi być zgodny z planem zagospodarowania.
    Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić.
    Będę se mówić przyłącz a nie przyłącze, chodzić na pole a nie na dwór, kupować jarzynę,grysik i weke a obok łóżka mieć nakastlik i nie będe się spaźniać, pójdę do masarni i na obiad będę mieć sznycle,a w łazience położę filzy, pościele łóżko i wyplewię grządke a wam nic do tego

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ja bym wystąpił o warunki zabudowy albo o wypis z planu zagosp. jeżeli jest i powinno się co nie, co wyjaśnić.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  7. #7
    so**l
    Guest
    so**l

    Domyślnie

    Pokazywano nam kilka map, ale nie wiem jakich i na żadnej nie było szczegółów. Nie wiedzieliśmy wcześniej o tej drodze, dowiedzieliśmy się na w urzędzie sprawdzając zupełnie inne rzeczy. Trochę nas zaskoczyli , nie byliśmy przygotowani i nie wiedzieliśmy o co pytać.
    W urzędzie przyjmowała nas jakaś kobieta, która stwierdziła tylko,że droga na mapach jest, ale ona nie wie w którym dokładnie miejscu.

    Myślicie,że dostaniemy pozwolenie na budowę w takim miejscu? A jeśli za jakiś czas plany się zmienią ?

  8. #8
    so**l
    Guest
    so**l

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    Ja bym wystąpił o warunki zabudowy albo o wypis z planu zagosp. jeżeli jest i powinno się co nie, co wyjaśnić.
    Trzeba wystąpić o warunki zabudowy dla danego terenu czy tylko naszej działki? Nie znam się
    Póki co na naszej działce nie da się nic wybudować, ze względu na jej szerokość.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dla danej działki. Ale na mapce jest ujęty dość spory obszar. Przynajmniej tak jest u mnie.
    Koszt około 50zł.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  10. #10
    so**l
    Guest
    so**l

    Domyślnie

    I na tej mapce będzie dokładnie zaznaczone miejsce w którym powstanie droga?

  11. #11

    Domyślnie

    jeśli jest plan zagospodarowania przestrezennego na dany teren to nikt nie wyda wam warunków zabudowy (są one wydawane tylko wtedy kiedy nie ma planu a jest samo studium).
    Na planie zagospodarowania na pewno jest ta droga - musisz iść do gminy i poprosić o wyciąg z planu, dokładnie o wyciąg z rejonu w którym leży Twoja działka.
    Czy Twoja gmina udostępniła plany zgospodarowania w internecie? jeśli tak to sam możesz wszystko sprawdzić bez chodzenia do urzędu.

  12. #12
    so**l
    Guest
    so**l

    Domyślnie

    Plany zagospodarowania są w necie, ale nie szczegółowe. Jest jedna mapka, na której nic nie widać a nie ma szans na jej powiększenie.
    Przez przypadek znaleźliśmy kilka informacji o naszej okolicy. Wynika z ni nich,że przez naszą działkę miały przebiegać 3 drogi a nie jedna.........
    To były plany z 2006 roku, były protesty mieszkańców i dróg nie ma. Nic więcej nie wiemy,ale robi się coraz ciekawiej.

  13. #13

    Domyślnie

    jeżeli jest w necie plan, to oprócz mapki jest w nim opis, poszukaj więc do jakiego regionu należy Twoja działka i przeczytaj cały opis do tego regionu. Jeżeli mapka jest niewyraźna to wejdź na geoportal, znajdź swoją działkę i razem z opisem z planu będziesz miał pełną informację co i jak

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    majkot

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    191

    Domyślnie

    Miałam podobną historię.Jeśli jest plan zagospodarowania i masz działkę budowlaną możesz starać się o pozwolenie. Niestety usytuowanie drogi pod budowę może ulegać zmianie.Ja na końcowy efekt czekałam 20lat.Jeśli nie ma planu zagospodarowania nie sądzę abyś dostał zezwolenie na budowę.Nikt w gminie nie określi ci jak dokładnie będzie przebiegała droga dopuki nie powstaną dokładne plany.To niestety w moim przypadku trwało ok20lat .Pozostaje droga sądowa.

  15. #15
    so**l
    Guest
    so**l

    Domyślnie

    20 lat ???????? Mało optymistyczna wersja.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Występuj o warunki/ wypis wyrys z planu.
    Jak dostaniesz pozwolenie to buduj dom. Przecież domu ci nie zburzą, a jak wybudujesz to drogę dostosują do bieżących warunków.
    A jak nie dostaniesz to będziesz myślał dalej.
    Ostatnio edytowane przez fenix2 ; 26-03-2011 o 21:51
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    Występuj o warunki.
    Jak dostaniesz to buduj dom. Przecież domu ci nie zburzą, a jak wybudujesz to drogę dostosują do bieżących warunków.
    A jak nie dostaniesz to będziesz myślał dalej.
    jakim cudem można otrzymać warunki zabudowy skoro istnieje dla danego terenu plan zagospodarowania przestrzennego???????

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    majkot

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    191

    Domyślnie

    Cytat Napisał sonkal Zobacz post
    20 lat ???????? Mało optymistyczna wersja.
    Dokładnie od 1981r.Dopiero 2 lata temu sprecyzowano plany drogi i resztę przeznaczono na budowlane.Jeśli jest plan zagospodarowania i działka nie jest jeszcze budowlana pozwolenie na budowę graniczy z cudem.Można wystąpić do gminy o zamianę działki .Być może gmina pójdzie na rękę.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał sonkal Zobacz post
    Witam.

    Posiadam działkę budowlaną o wymiarach 9,5 m szerokości i 257 długości.
    Jaki dom można wybudować na takiej działce?

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał forgetit Zobacz post
    Jaki dom można wybudować na takiej działce?
    Odp.:

    Cytat Napisał sonkal Zobacz post
    Sąsiada działka ma identyczne wymiary. Chcemy podzielić nasze działki w połowie tak, aby sąsiad dostał górną część, my dół. Z obu stron jest droga, więc nie ma problemu z dojazdem.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony