dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie jaka izolacja pod deske elewacyjną ??

    Witam!
    Niedawno znalazlem ciekawe rozwiązanie jeśli chodzi o deskę elewacyjną. Nie chcąc nikomu robić reklamy nie powiem co i gdzie. System prosty w montażu, na legarach o wymiarach 3x4cm mocowanych do sciany kładziemy deske elewacyjną na 'pióro-wpust'. Pomyślałem, czy nie użyć takowej na dopiero co wybudowany domek n adziałce, który jeszcze nie ociepliłem.
    Jak myślicie, czy jeśli użył bym wiekszych legarów (np. 9cm grubości), przymocował bezpośrednio do muru, nastepnie miedzy nie przykleił izolacje - styropian, a pozniej bezpośrednio zamocował deske elewacyjną.......
    ...zdało by to egzamin wytrzymałości i jakości?
    jakieś sugestie? zabezpieczać jakoś ten styropian od strony deski elewacyjnej?
    Nadmieniam, ze deska ta nie jest drewniana - tylko z kompozytu drewna !

    Pozdrawiam!

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jozek131

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    kotórz mały
    Kod pocztowy
    46-045
    Posty
    265

    Domyślnie

    To jest technologia wykorzystywana w Stanach i w Kanadzie w Polsce słano ten temat wchodzi lecz w domach co mają imitować drewniane jest to wykonywane , siding zaranie jest słabym produktem w Polsce bo zaledwie około 10 lat wytrzymuje i wtedy nie ładnie wygląda .

  3. #3

    Domyślnie

    No tu nie chodzi o siding właśnie...tylko o kompozyt drewna. Nie wiem tylko, czy zamontować je na legarach mocowanych do ocieplenia elewacji, kołkami przez elewacje do muru, czy moze jednak bezpośrednio do muru z ociepleniem między legarami....To pytanie do kogoś, kto montuje ocieplenia...czy musze ewentualnie ocieplenie pokryć jakąś folią, moze dodatkową izolacją? Bo firma zaleca mi folię na styropian.
    Pzdr.!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony