dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 38
  1. #1

    Domyślnie Ombligo urządza łazienkę/-i i pyta o...

    Witam!
    W koncu doczekalam sie remonu lazienki. Ale to dluga kiszka 5,07 x 1,09 m.


    Uploaded with ImageShack.us


    Uploaded with ImageShack.us
    Wszystkie sanitariaty i szafki oczywiscie zostana tak jak jest. To znaczy po tej samej stronie, tylko wszystko do wymiany. Bedzie to lazienka drugiej kategorii, wiec za duzo inwestowac w nia nie chce. Ale tak sobie mysle, na tej duzej, wolnej scianie moze by sie udalo cos ladnego stworzyc, moze fototapete dac, tylko jaka, zeby nie przytloczyc ogromnoscia. Albo tez jakos wymyslnie kafelki ulozyc, no albo cos jeszcze co mi nie przychodzi do glowy. Moze mi cos podpowiecie?

  2. #2

    Domyślnie

    To nie mam sensu, nie będzie mozna tego objąć wzrokiem. jełsi już, to nie na całości.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Ilona Agata

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    7.960

    Domyślnie

    A gdyby ją tak skrócić? Nie myślałaś przypadkiem o rozwalaniu ścian (nie wiem, jak zaawansowany remont jest planowany ) - ja bym ją skróciła do minimum - wyrzucić ten kosz i bidet, samo wc z umywalką i pralką - lub, jeśli przestawianie ścian nie wchodzi w grę - zrobiłabym samo pomieszczenie gospodarcze (piszesz, że macie gdzieś drugą łazienkę?) - pralnię ewentualnie jakąś spiżarkę (marzenie każdej gospodyni ) - taka łazienka nie do końca ma sens, mam wrażenie, że ktoś samowolnie zrobił ją kosztem pokoju - i niestety, przeholował - z takimi proporcjami nigdy nie będzie dobrze wyglądać

  4. #4

    Domyślnie

    Ostatnio oglądałam stare odcinki dekoratorni, sprzed 3-4 lat - jeszcze prowadzone przez dwie dziewczyny (sorry, nie pamiętam ich imion). Zauroczyło mnie zastosowane przez nie rozwiązanie takiej kiszki, ale nie łazienki, lecz pokoju. Ciekawym zabiegiem, który zastosowały, było wizualne podzielenie długości pomieszczenia na trzy strefy. Srodkową cześć długości ściany wyróżniły innym kolorem czy tapetą, - pociągnęły taki szeroki pas z jednej ściany przez sufit na drugą ścianę. Tak sobie myślę że taki pas u ciebie wypadłby na szerokości umywalki. Części ścian można wyróżnić wprowadzając kolor,inny rozmiar płytki, np. dać drobną mozaikę, zabezpieczoną fototapetę (np. na przeciw muszli). Lepiej by wyglądała łazienka, gdy część pustej ściany była bez płytek...

  5. #5

    Domyślnie

    Ilona Agata
    Mieszkam we Wloszech i tu takie lazienki to norma. Jedna jest taka wlasnie mala, jak to tlumaczym mi maz "dla robotnikow" plus pralnia, a druga dla domownikow i gosci. Zadne innowacje w postaci przesuwania scian, wyrzucania kilba czy bidetu nie wchodza w gre. M. to tradycjonalista, wszyscy tak maja, to nie ma co udziwniac

    prawdziwy.anika
    Dzieki, ze sie pofatygowalas, by poszukac przyklad
    Zaslonki nie wchodza w gre, jakos mi nie pasuja

    11malgosia
    Te trzy sfery odpadaja, ale wyroznienie umywalki, juz lepiej mi sie widzi.
    Tylko musze to przemyslec, bo plytki chce dosc nisko zakonczyc, np. 130 cm. To wyroznienie innym kolorem plytek miejsca umywalkowego nie wiem czy by wchodzilo w gre. Hmmmm. Gdybym robila cala sciane, to tak.

    Myslalam tez, zeby ta pusta sciane tylko pomalowac, nie klasc plytek. Ale dalej pozostaje problem, jak ja zapelnic.
    O, wlasnie cos znalazlam:


    Uploaded with ImageShack.us
    Tylko jak ten pomysl polaczyc z niskim ulozeniem plytek, nie bedzie kicz?
    Ostatnio edytowane przez ombligo777 ; 28-03-2011 o 11:26

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Do wysokości ok. 130-140 cm ścianę obłożyłabym jakimiś panelami lub płytkami (w zależności od stylu,jaki wybierzesz dla całej łazienki), a wyżej dałabym lustro na całej powierzchni

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Ilona Agata

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    7.960

    Domyślnie

    W takim razie pozostaje dużo luster - jak najwięcej - i na pustej ścianie i na przeciwległej do niej, gdzie tylko się da Mogą być długie od ziemi do sufitu, prostokątne, pomiędzy płytkami albo na całej pustej ścianie (to jest wersja optymalna, ale i zapewne kosztowna, więc jak z łazienki nie mają korzystać czlonkowie rodziny, to chyba się mija z celem). Na pewno musiałabyś zostać przy jasnych kolorach.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Tu coś było o wąskich łazienkach:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...!!!!!!/page257

  9. #9

    Domyślnie

    Dokładnie tu jest poruszony temat długich łazienek. Jest też o łazience Rasi

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...2A#post4403713
    Było bardzo daleko, teraz już tylko daleko do celu...

    Rzeczywistość dziś to utopia wczoraj.
    Le Corbusier

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Katie

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    8

    Domyślnie

    Mi się wydaje, że powinnaś zainwestować w duże lustro które optycznie powiększy łazienkę i może nie będzie się wydawać taka długa z reszta co ci będę mówić zobacz sobie na straonei galzury królewskiej widziałam tam jakiś czas temu kilka aranżacji dla podobnych do twojej łazienkei, Na pewno coś tam znajdziesz.

  11. #11

    Domyślnie

    O dzieki, jestescie fantastyczne. Niestety zazwyczaj, tak jak w tamtym watku, waskie lazienki maja 3 wolne sciany i jedna z drzwiami. Moja ma na przecie drzwi okno i tam nie ustawie juz nic. Ale natchnelyscie mnie tymi lustrami.
    Na wolnej dlugiej scianie moglaby powiesic na zakonczenie plytek zygzakowate lustra horyzontalnie oczywiscie:

    choc moze lepsze takie:


    Uploaded with ImageShack.us

    Uploaded with ImageShack.us
    A po przeciwnej plytki wykonczyc kolorowym zygzakiem z plytek. I cos tam jeszcze falowanego powymyslac.
    Ostatnio edytowane przez ombligo777 ; 28-03-2011 o 17:04

  12. #12

    Domyślnie

    ombligo777 przedewszystkim pomyślałabym o pomalowaniu ściany z oknem na ciemny kolor. Może być granat, grafit. Reszta ścian w bieli lub bardzo jaśniutkiej tonacji. Na podłogę położyłabym deski w poprzek łazienki. Ale skoro to ma być tanim kosztem, to albo płytki imitujące drewno, albo w formie prostokątów. Na ścianie gdzie cała ceramika dałabym na całej długości lustro zaczynające się nad ostatnią płytką i kończącą gdzieś 20-30 cm pod sufitem. Na przeciwległej ścianie powiesiłabym jakieś obrazy, żeby dawały głębie w lustrze. Pralkę bym zabudowała, może odzieliła jakimś ażurowym panelem, żeby skrócić optycznie znowu łazienkę.

    Ps. A nie da rady tej pralki na sam koniec przenieść i resztę sprzętów przesunąć w stronę drzwi???
    Było bardzo daleko, teraz już tylko daleko do celu...

    Rzeczywistość dziś to utopia wczoraj.
    Le Corbusier

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Kilka inspiracji:










  14. #14

    Domyślnie

    rere pomysl z lustrem i obrazami po przeciwnej stronie nawet mi sie podoba. Jest jedno male ale. Musze tez miec szafki. Teraz mam 1 wiszaca i 1 stojaca.
    Tez myslalam o zabudowaniu pralki. Musial by byc to mebel w ten desen: szafka pod umywalka, pralka i szafka na kosz plus jeszcze na wszytkie plyny do prania itd. I to do tego drzwiczki przesuwane, bo inaczej sie nie otworza. No kiepsko to widze, bo musialaby byc czesc wysoko zabudowana, bo za duzo tego, zeby zrobic tylko niskie szafki
    P.S. Co to jest azurowy panel?

    joliska ciekawie wyglada ta krotsza ciemna sciana i w tym samym kolorze plytki na podloge. Moze to i dobry pomysl.
    Ale najpierw musze wymyslec ustawienie, a potem kolory.

  15. #15

    Domyślnie

    Ażurowy panel to ścianka m.in. ze sklejki, pleksi itd. Może być też z materiału. Ja bym dała coś wytrzymałego.



    A tutaj więcej do przeglądnięcia różnych paneli
    Było bardzo daleko, teraz już tylko daleko do celu...

    Rzeczywistość dziś to utopia wczoraj.
    Le Corbusier

  16. #16

    Domyślnie

    Dzieki rere, a ile toto kosztuje?

  17. #17

    Domyślnie

    Szczerze, nie wiem. Nie zgłębiałam tematu, bo nie potrzebowałam.
    Było bardzo daleko, teraz już tylko daleko do celu...

    Rzeczywistość dziś to utopia wczoraj.
    Le Corbusier

  18. #18

    Domyślnie Kacik czytelniczy w lazience :)

    Czy macie profesjonalne kaciki czytelnicze w lazience/ubikacji czy odkladacie ksiazki na wanne/parapet czy co tam macie obok tronu?
    Mysle o jakiejs profesjonalnej polce, ale nie mam jeszcze zadnego konkretu w glowie...

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Ilona Agata

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    7.960

    Domyślnie

    Pomysły Rere - bezcenne Ja jeszcze dodam od siebie, że jeśli istnieje możliwość przeniesienia tego czy owego, to może warto przy oknie postawić pralkę, oddzielić ją np. przesuwanymi drzwiami od łazienki, a dalej dopiero łazienkę właściwą?

  20. #20

    Domyślnie

    Ilona Agata
    nie widze sensu pozbawiac sie swiatla slonecznego dochodzacego z okna, wstawiajac drzwi w poprzek lazienki.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony