dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Rozprowadzenie wody, dreny - wysoki poziom wód gruntowych

    Czy ktoś ma podmokły teren i wysokie wody gruntowe? Potrzebuje pomocy przy odpowiednim odprowadzeniu wody z rynien?

    Wody gruntowe otrzymują się na poziomie -0,70m mam na działce studnię i obserwuję poziom latem trochę spada. Gleba pod spodem to piaski ilaste.

    Działkę podniosę o 0,40-0,50cm.

    Problem w tym że niewidem jak rozprowadzić nadmiar wody, chciałbym wykopać dół żwirowy i odprowadzić tam wodę której nie odbierze dren ( rura drenarska+żwir i włóknina)

    A może podpiąć się do studni?

    A może dreny + specjalne wylewki przy rynnach które odprowadzą nadmiar wody?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar raas
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Rybnik Oberschlesien
    Posty
    211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    Hej- jak wykopiesz "dół żwirowy" to on wypełni się wodą gruntową o dokładnie takim samym poziomie jak w sąsiedztwie drenaż ma sens jedynie w przypadku gdzie masz do czego odprowadzić wodę (kanalizacja burzowa, w Twoim przypadku studnie chłonne i rozsączające nie mają sensu- za wysoko woda gruntowa)
    Może masz działkę ze spadkiem? wtedy drenaż obwodowy zbierający nadmiar wody deszczowej i odpływ ze spadkiem...

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    jednym slowem podales zbyt malo informacji zeby wiedziec jak ci pomuc nic nie wiadomo na temat polozenia dzialki czy to gorka czy dolek czy masz w poblizu jakis naturalny ciek wodny czyli rzeke czy masz rowy merjolacyjne czy masz kanalize buzowa czy ..................
    pozdrawiam
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki Panowie za zainteresowanie.

    Działkę ma zaniżoną np w stosunku do drogi. Oczywiście mam zamiar to zmienić i 0,40-0,50 cm gleby nawieść. Na działce rosną olchy i brzozy.

    Jest problem z rzeką, rowem oraz kanałem burzowym gdyby był któreś z tych mediów sprawa była by prościejsza. Problem w tym że nie za bardzo wiem jak postępować w mojej sytuacji?

    Rozmawiałem z jednym człowiekiem powiedział żeby się nie bawić w dreny tylko odprowadzić liniowo wodę jak najdalej od domu tylko nie wiem czy takie koryta od każdej rynny będą dobrze wyglądać.


    pomysły i rady mile widziane
    pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony