dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    FaRa0n

Kod pocztowy
    00-400

Domyślnie Aluminiowa roleta o szer 3.6m z obracanymi lamelami?

Witam,

Proszę o poradę, czy są rolety zewnętrzne aluminiowe o szer. 3.6m, które maja uchylne lamele?

Chodzi mi o to aby zamontować rolety na balkonie, który ma zamontowana szklaną bezramową zabudowę.
    (dla lepszego wyobrażenia dodaje zdjęcie balkonu, który wygląda w miarę podobnie do mojego, tyle że mój ma balustradę nie szklaną, a murowaną).
    Roleta miałaby być zainstalowana oczywiście na zewnątrz tej szklanej zabudowy.

Zależy mi na tym, aby przy opuszczonej rolecie można było uchylać lamele (coś jak w zwykłych żaluzjach) tak aby widok nie był do końca przysłonięty, a tylko blokowany nadmiar światła słonecznego.

Nie wiem czy to ma znaczenie dla rodzaju instalowanej rolety, ale wspomnę że balkon znajduje się na 16tym piętrze.
    Proszę też o informację, czy istnieje szansa na instalację rolety podtynkowej, jeśli we wnęce jest tylko 10 cm wolnej przestrzeni.
    Dodam, że nie chodzi mi o roletę antywłamaniowa, a zwyczajną, podnoszona elektrycznie.

Wymiar najdłuższej rolety wynosiłby ok 3.6,m a wys. 1.4m.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	balkon.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	26,7 KB
ID:	49827  
    Ostatnio edytowane przez FaRa0n ; 26-03-2011 o 21:42 Powód: jw.

Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Kod pocztowy
    94-234

Domyślnie

o tego typu roletach z ruchomymi lamelami to niesłyszałem.
    Natomiast o tzw.łamaczach światła z ruchomymi panelami - owszem. Niestety, ale jest to konstrukcja stała i mocno droga.
    Może łatwiej i taniej przede wszystkim byłoby zamontować przesłonę od wewnątrz typu rzymska roletka ?
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

Domyślnie

Cytat Napisał FaRa0n Zobacz post
    Witam,

Proszę o poradę, czy są rolety zewnętrzne aluminiowe o szer. 3.6m, które maja uchylne lamele? .
    Owszem są, ale będą niezwykle drogie. Oglądałem wczoraj rozwiązania roletowo-markizowe dla balkonów (nie-aluminiowe)oferowane przez firme MOL z Poznania. Rewelacja - szczerze polecam, bo naprawdę mogą rozwiązać każdy dylemat związany z nadmiernym nasłonecznieniem. pzdr

ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86

Domyślnie

załóż sobie roletk "dzień i noc" i bedziesz miał dużo taniej a napewno nie bedziesz miał nikogo na sumieniu jak ci z 16p spadnie

FaRa0n

Kod pocztowy
    00-400

Domyślnie

Zależy mi na aluminiowych roletach, ponieważ balkon znajduje się w pobliżu dość hałaśliwej ulicy, w dodatku mam na nim atlas do ćwiczeń, a nawet łózko dla nadmiarowych gości Tak więc balkon ten użytkowany jest przez cały rok, dlatego rolety takie miałyby za zadanie nie tylko chronić przed nadmiernym słońcem, ale również hałasem, a czasami i nieco ocieplić go w mroźne dni.
    Niestety polecane wyżej rozwiązania chronią głównie tylko przed słońcem, aczkolwiek dziękuję i za te sugestie.
    Ostatnio edytowane przez FaRa0n ; 27-03-2011 o 13:03 Powód: literowki :)

Domyślnie

Sprawdz refleksole,montuje sie je tez zewnetrznie lub wewnetrznie.Bede cos podobnego montowala u siebie-okna od poludnia na 6m wysokie!!

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jacław

Domyślnie

Chodzi o żaluzje fasadowe?
    Dość rzadko jeszcze u nas stosowane, ale robią się coraz popularniejsze (planuję takie zamontować u siebie).

W Twoim przypadku może być jedne problem - wiatr (16 piętro!). Z tego co wiem, to takie żaluzje są wrażliwe na większy wiatr. Być może rozwiązaniem mogłoby być podzielenie zasłanianej przestrzeni na pół (dwie żaluzje).
    Ostatnio edytowane przez Jacław ; 28-03-2011 o 11:54 Powód: literówki

FaRa0n

Kod pocztowy
    00-400

Domyślnie

Cytat Napisał Jacław Zobacz post
    Chodzi o żaluzje fasadowe?
    Z tego co wyczytałem, to chyba faktycznie te żaluzje fasadowe byłyby dla mnie najbardziej odpowiednie. W dodatku znalazłem takie, których listwy robione są w kształcie litery Z, dzięki czemu mają podobno również właściwości wygłuszające.
    Z uwagi na posiadaną zabudowę bezramową szukam jeszcze takiej wersji, której montaż (prowadzenie listew) byłby oparty o stalową linkę, a nie w ramie, no ale mam nadzieję że to tylko kwestia poszukania.
    Dziękuję za wszystkie rady. W razie gdyby jednak ktoś jeszcze chciał wspomnieć o jakimś ciekawym rozwiązaniu, to bardzo zachęcam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia