dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Rafal.1

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-805
    Posty
    4

    Domyślnie Czy głębokość 40 cm ławy fundamentowej na działce ze spadkiem jest wystarczajaca?

    Witam! Odebrałem projekt z adaptacji w którym zaprojektowano ławy fundamentowe na głębokości 40cm CZY TO NIE ZAMAŁO? Działka ze spadkiem, dom bliźniak piwnica w skarpie tak jak na rysunku. Teren gliniasty. Będę wdzięczny za pomoc w rozwianiu moich wątpliwości.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	budynek.jpg
Wyświetleń:	548
Rozmiar:	44,9 KB
ID:	49912  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.209

    Domyślnie

    a gdzie masz te 40cm ? na tym ślicznym rusnku zapomnaiales podać

    Jeżeli po prawej stronie masz 40cm poniżej gruntu to sporo za mało.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Rafal.1

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-805
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, a 40 cm mam dookoła budynku niestety, a ile powinno być ?

  4. #4

    Domyślnie

    Trochę wysokie pomieszczenia w piwnicy masz na rysunku

    A tak poważniej, to jeśli nie zleciłeś adaptacji w pobliskiej piekarni, ale architektowi, który kształcił się wiele lat w tej branży to czym się martwisz?

    Tobie chodzi ogólnie o wysokość ławy czy głębokość posadowienia ?

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Rafal.1

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-805
    Posty
    4

    Domyślnie

    "Wysokość ław 40cm pod ławy wykonać podsypkę piaskową gr. 10cm" ???

  6. #6

    Domyślnie

    no i good. Na mapce masz naniesiony punkt 0 domu, który na działce wyznaczy geodeta. Jak będą robić wykop to od tego punktu będą sobie mierzyć i wtedy wyjdzie Ci odpowiednie posadowienie budynku.
    W wymiarach ławy ważna jeszcze jest szerokość to ona praktycznie decyduje o nacisku na grunt.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Rafal.1

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-805
    Posty
    4

    Domyślnie

    Teraz to już nic nie rozumiem. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie.

  8. #8

    Domyślnie

    a czego nie kumasz?

    Ławy 40x60 cm (wys. x szer.) to są popularne wymiary ław pod domki jednorodzinne. Głębokość posadowienia, a wysokość ław to są dwie różne rzeczy.

    PS. Ja mam ławy szer. 80cm, a środkową pod domem na szer. 100cm - zalecił tak geotechnik po badaniach gruntu...

  9. #9

    Domyślnie

    lawa moze miec 40 cm wysokosci

    poziom posadowienia powinien byc ponizej glebokosci przemarzania
    w tym przypadku lawy schodkowe by sie prosilo wykonac

    dodatkowo poziom posadowienia wskaze glebokosc gruntu nosnego

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    .....a ja wiem Rafal o co Ci chodzi i face dobrze Ci mowi. Tobie chodzi o to, ze z tylu budynku tam gdzie masz ziemie do wybrania, cala sciana bedzie zaglebiona w gruncie i fundament na pewno bedzie ponizej poziomu przemarzania, a z przodu sciana bedzie odkryta i wg twojego projektu bedzie zaglebiony tylko 40cm. Dlatego przydaloby sie zrobic uskoki i ta przednia czesc zaglebic nizej.

    Ja mam identyczna sytuacje, piwnica na stoku. Konstruktorka, ktora robila mi adaptacje konstrukcji wlasnie tak mi to zaadoptowala. Pomijam ze to moja przyjaciolka i wiem,ze robila tak by bylo idealnie. Oprocz tego tam gdzie jest wjazd do garazu jest wsadzone dodatkowe zebro fundamentowe do wysokosci tych wyzej posadowionych.

    Zobacz rysunek
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piwnica.JPG
Wyświetleń:	608
Rozmiar:	70,0 KB
ID:	50031

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    To co na czerwono jest opuszczone o dodatkowe 45 cm. Czyli poziom posadowienia law normalnie -3.35, a law zaznaczonych na czerwono -3.80

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibik_eng Zobacz post
    Jeżeli grunt jest faktycznie gliniasty czyli wysadzinowy to... adaptację robił ktoś wybrany na podstawie jedynego kryterium: niska cena.

    Poziom fundamentów jest nieprawidłowy.
    zibik_eng, piszesz ok, ale Rafał.1. raczej miał na myśli wysokość ławy, a nie jej głębokośc posadowienia (chociaż pisze o tym i o tym ) patrz post #5...

  13. #13

    Domyślnie

    Spójrzcie na mój post w temacie "fundament pod drewniany dom" i nie róbcie głupot , bo "mnie się wydaje" nie jest żadnym argumentem jeśli mówimy o samowoli budowlanej i ewentualnej katastrofie budowlanej . Pamiętajcie o "Katowicach " - tam lepsi od Was popełnili szkolne błędy a z Waszych porad wynika jednoznacznie że pojęcia o tym nie macie . pozdro

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony