dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 43
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 846
  1. #1

    Domyślnie POMAGAMY JAK MOŻEMY

    Witam drogich forumowiczów

    Chciałbym się zwrócić do was z prośbą o pomoc - nie dla mnie ale dla mojej znajomej.
    Jest to kobieta która samotnie wychowuje dorastającą córkę, nie ma pracy i utrzymuje się z zasiłku z opieki i 150zł alimentów. Jest diabelnie honorowa i nie potrafi prosić o pomoc. Ostatnio zorientowałem się iż nie ogrzewa domu zapytałem dlaczego - nie chciała powiedzieć ale na osobności jej córka poinformowała mnie, że coś z piecem jest nie tak. Obejrzałem i okazało się iż ma pęknięte rury - naprawiłem jej za darmo i jest ok. Od 2002roku nie miała ciepłej wody gdyż odłączyli jej gaz (po śmierci matki nie miała za co płacić)
    - przerobiłem jej piecyk gazowy tak aby działał na propan-butan i obecnie ma ciepłą wodę z butli 11kg.
    Cały dom przemrożony a ona pali co 3 dzień, temperatura wewnątrz około 5-8 stopni - masakra.
    Zwracam się do was o pomoc w sprawie opału - może macie do odstąpienia jakieś drewniane pozostałości po budowie, stare meble, stęple itd itp. wszystko co można spalić aby ogrzać dom.
    Centralne ogrzewanie ma grawitacyjne więc trzeba długo palić aby ogrzać .
    Na wiosnę przebuduję jej instalację na ciśnieniową bo teraz jest za zimno i piec też trzeba przerabiać (stary rok produkcji 1963) ewentualnie jej wymienię za free.
    Koleżanka nic nie wie o tym iż tu piszę (zagryzła by mnie )
    Zwracam się do was o pomoc - jeśli możecie to pomóżcie.
    W Białymstoku obecnie mam osobówkę i przyczepę z plandeką więc wszystkie darowizny ewentualnie mógłbym odebrać sam i jej dostarczyć.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Maciej

    kontakt : [email protected]
    tel: 796 975 307 (jakbym nie odbierał zostawcie wiadomość napewno szybko oddzwonię- nie odbieram zastrzeżonych)

    W odnośniku fotki z realizacji pomocy

  2. #2

    Domyślnie Re: POMAGAMY JAK MOŻEMY

    Cytat Napisał mysza223
    Witam drogich forumowiczów

    Chciałbym się zwrócić do was z prośbą o pomoc - nie dla mnie ale dla mojej znajomej.
    Jest to kobieta która samotnie wychowuje dorastającą córkę, nie ma pracy i utrzymuje się z zasiłku z opieki i 150zł alimentów. Jest diabelnie honorowa i nie potrafi prosić o pomoc. Ostatnio zorientowałem się iż nie ogrzewa domu zapytałem dlaczego - nie chciała powiedzieć ale na osobności jej córka poinformowała mnie, że coś z piecem jest nie tak. Obejrzałem i okazało się iż ma pęknięte rury - naprawiłem jej za darmo i jest ok. Od 2002roku nie miała ciepłej wody gdyż odłączyli jej gaz (po śmierci matki nie miała za co płacić)
    - przerobiłem jej piecyk gazowy tak aby działał na propan-butan i obecnie ma ciepłą wodę z butli 11kg.
    Cały dom przemrożony a ona pali co 3 dzień, temperatura wewnątrz około 5-8 stopni - masakra.
    Zwracam się do was o pomoc w sprawie opału - może macie do odstąpienia jakieś drewniane pozostałości po budowie, stare meble, stęple itd itp. wszystko co można spalić aby ogrzać dom.
    Centralne ogrzewanie ma grawitacyjne więc trzeba długo palić aby ogrzać .
    Na wiosnę przebuduję jej instalację na ciśnieniową bo teraz jest za zimno i piec też trzeba przerabiać (stary rok produkcji 1963) ewentualnie jej wymienię za free.
    Koleżanka nic nie wie o tym iż tu piszę (zagryzła by mnie )
    Zwracam się do was o pomoc - jeśli możecie to pomóżcie.
    W Białymstoku obecnie mam osobówkę i przyczepę z plandeką więc wszystkie darowizny ewentualnie mógłbym odebrać sam i jej dostarczyć.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Maciej

    kontakt : [email protected]
    tel: 796 975 307 (jakbym nie odbierał zostawcie wiadomość napewno szybko oddzwonię- nie odbieram zastrzeżonych)

    W odnośniku fotki z realizacji pomocy
    Ostra zima i nikt nie chce pomóc?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Poproszę jakiś numer konta na priv.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  4. #4

    Domyślnie

    Na życzenie NEFER nr konta na priv poszedł

    Dzięki z góry za pomoc.

  5. #5

    Domyślnie

    Bardzo serdecznie dziękuję NEFER za wsparcie w realizacji pomocy.
    Bardzo wielkie buziaki.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Mam nadzieję , że znajdzie się jeszcze kilku chętnych
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    bondziorno

    ja za daleko i w sensie geograficznym i zaawansowania budowy żeby wygospodarować i podrzucić drewno.

    jakieś inne pomysły jak pomóc? to jest białystok?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Mysza223, odbierz priw.
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    A może węgiel byłby potrzebny?
    to można by było zakupić na składzie i skład przywiózł by jej ten zakupiony węgiel....

    Gdyby było kilka osób zebrać, to można by było tonę lub nawet ze dwie wysłac...

    Może macie jakieś pomysły....

  10. #10

    Domyślnie

    Wszelka pomoc mile widziana

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Maciek wysłał mi numer konta - więc jeśli ktoś potrzebuje i chce tak pomóc - zapraszam albo do mnie albo do Maćka (Myszatego ).
    Ja też się już pozbyłam resztek drewna, ale myślę, że każdy grosz się przyda Na pewno lepiej się śpi wiedząc, że jest opał ...
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    Po pierwsze trzebaby wiedzieć co lepsze do opalania w tej sytuacji (nie wiem co to za piec) a po drugie zastanawiam sie jak z cena węgla na północy. Możemy prosić o jakieś info w tej sprawie?

  13. #13

    Domyślnie

    Piec wyprodukowany w 1963 w Łodzi - wszystkożerczy (wszystko spali)
    cena węgla - około 650pln tona - ale nie jestem pewien jutro się dowiem.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    Ja sie nie znam ale węgiel chyba sensowniejszy bo nie trzeba dorzucac co sekundę. Mysza jak myślisz?

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Efilo Białystok to wschód...
    A tam mają węgiel z Rosji.... też....

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Idą pierwsze wpłaty To forum to magia

    Mysz pogadaj co jest najbardziej potrzebne i rozsądne ... może rzeczywiście węgiel jest lepszy ... drewno to ino mig... a pogoda nie będzie rozpieszczać
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  17. #17

    Domyślnie

    Macie rację węgiel lepszy ale ja nie liczę aż na taką pomoc - wszystko zależy tylko i wyłącznie od was drodzy forumowicze
    Wielkie ale to barzdo wielkie dzięki wszystkim

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Myślę, że 650 pln się zbierze jak się skupimy do kupy A dobrze mieć cel. Pytanie czy to starczy ? Bo ja sie nie znam czy tona węgla to dużo czy mało...
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  19. #19

    Domyślnie

    Bardzo bym prosił przy pomocy (nie chcę nikogo urazić) wpisywać "POMOC DLA ANKI I LUIZY" oraz swój nick z forum abym mógł zamieścić nicki na podpisie fotek w albumie z realizacji akcji i podziękować na forum.

  20. #20

    Domyślnie

    Chętnie pomogę - prześlijcie mi proszę nr konta.

    Mysza, jeśli masz możliwość, żeby po drewno wyruszyć w okolice Warszawy, to mam do oddania to:



    Zostały nam stemple budowlane, nie wiem czy się nadają na opał
    Dziennik i komentarze to już historia

Strona 1 z 43

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony