dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie koszt więźby dachowej dachu kopertowego

    Witam,

    zaczęliśmy budowę naszego wymarzonego domku. Próbuję znaleźć informację dot. kosztu więźby dachowej dla domu z dachem kopertowym. Jeśli ktoś z Was ma za sobą wykonanie takiej więźby byłabym wdzięczna za info dot. ceny samej więźby bez robocizny.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Nie dodałam, że nasz dach ma 346 m2.

    Pozdrawiam

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar barszczu
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał ilonark Zobacz post
    Witam,

    zaczęliśmy budowę naszego wymarzonego domku. Próbuję znaleźć informację dot. kosztu więźby dachowej dla domu z dachem kopertowym. Jeśli ktoś z Was ma za sobą wykonanie takiej więźby byłabym wdzięczna za info dot. ceny samej więźby bez robocizny.

    Pozdrawiam
    w projekcie masz zapewne zestawienie więźby. podsumowanie zestawienia da liczbę kubików drewna jaką potrzebujesz, a cena zależy od rodzaju drewna jakie użyjesz; w każdym rejonie są inne zwyczaje i inne ceny, które kształtują się od 600 do nawet 800 zł netto za kubik.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cenę kubika podniesie impregnacja drewna.
    Drewno na tego typu dach to jakieś 16 kubików. Mówię tutaj teoretycznie bo nie znam wysokości oraz elementów konstrukcyjnych.
    Jeśli dobrze myślę to jakieś 12-15 tys za całość materiału.
    Jak zamieścić zestawienie to będzie można dokładniej wycenić.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bodeek
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    warszawa/siedlce
    Posty
    175

    Domyślnie

    Najlepiej będzie zawieść plany do najbliższego składu z drewnem i poprosić o wyliczenie. Na podstawie ich obliczeń zapotrzebowania w m3 można obdzwonić inne składy i zapytać się ile u nich by to kosztowało. Warto też zobaczyć jakie jakościowo drzewo mają na składzie. Większość dużych składów nie kombinuje już z barwieniem drzewa a nie jego impregnacją. Wystrzegałbym się też impregnatów solnych.

  6. #6

    Domyślnie

    no niestety -dach wielospadowy to najdroższa konstrukcja
    Problemem nie jest cena drewna która można powiedziec jest stała dla kazdego dachu lecz cena wykonania konstrukcji i pokrycia oraz cena materiałów do pokrycia

    Pan bodeek -dlaczego sądzisz że impregnaty solne sa do niczego -ja uważam że jest wprost przeciwnie

  7. #7

    Domyślnie

    Witam,

    więźbę już zamówiliśmy. Koszt razem z deskami to 18000 zł + 10000 zł robocizna. Więźba impregnowana zanurzeniowo. Czym nie mam pojęcia. Cena z woj. mazowieckiego.

    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    zanurzeniowo w preparacie solnym

    impregnaty olejowe stosuje sie przeważnie przy drewnie narazonym na bezposrednie działanie wilgoci
    pokrywają drewno powierzchniowo na gł ok 5 mm -impregnacje trzeba powtarzać co kilka lat

    impregnaty z soli mineralnych naniesione na powierzchnię nawet mokrego drewna są absorbowane w głąb tegoż drewna przez cały okres żywotnosci
    Wykorzystana jest tu cecha/wada* drewna polegająca na wyrównywaniu wilgotnosci wraz ze zmiana wilgotności otoczenia

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bodeek
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    warszawa/siedlce
    Posty
    175

    Domyślnie

    Jeżeli będą impregnowane tylko krokwy imp solnym to ok, ale pod blachę lub blachodachówkę lepiej stosować impregnaty na związkach miedzi. Sól przyśpiesza korozję metali i nie raz widziałem pordzewiałe gwoździe i wkręty w łatach po impregnatach solnych. Ocynkowane wkręty robiły się już rudę po 3 latach. Łaty można w ogóle nie impregnować, muszą być okorowane.
    A mokre drzewo nie przyjmie impregnatu, zmieni kolor na zewnątrz, ale w głąb impregnat nie wsiąknie. Martwe drzewo nie wykorzystuje zjawiska osmozy, nasiąka tylko tak jak gąbka, czyli jak jest suche. Oczywiście absorbuje wilgoć z otoczenia, ale tylko w niewielkim stopniu, a w upały tą wilgoć uwalnia. Dlatego nam mokre drzewo schnie pod przykryciem. Stąd tak szerokie zastosowanie drewna w budownictwie.
    Ostatnio edytowane przez bodeek ; 06-04-2011 o 21:03

  10. #10

    Domyślnie

    a któz to kryje dom blachodachówką w dzisiejszych czasach
    chlew stodoła ,garaz -ale nie dom

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bodeek
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    warszawa/siedlce
    Posty
    175

    Domyślnie

    jakieś 65% dachów to blacha.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar alphatom79
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Łaziska Rybnickie k/Godowa
    Kod pocztowy
    44-340
    Posty
    200

    Domyślnie

    Cytat Napisał ilonark Zobacz post
    Witam,

    zaczęliśmy budowę naszego wymarzonego domku. Próbuję znaleźć informację dot. kosztu więźby dachowej dla domu z dachem kopertowym. Jeśli ktoś z Was ma za sobą wykonanie takiej więźby byłabym wdzięczna za info dot. ceny samej więźby bez robocizny.

    Pozdrawiam
    My właśnie robimy dach. Za samą więźbę daliśmy 14.500 zł brutto, impregnacja ciśnieniowa. Powierzchnia naszego dachu wynosi 240 m2.
    Pozdrawiam
    www.moja-budowa.eu - Dziennik budowy - opis prac, postępów, porad budowlanych

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony