dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    trevor78

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    1

    Domyślnie Decyzja PINB odnośnie ocieplenia domu-prawo

    W 1993 roku dokonałem ocieplenia ściany budynku mieszkalnego,która jest na granicy dwóch działek.Troska sąsiada jest tak daleko idąca,że wystosował pismo do PINB celem sprawdzenia stanu ocieplenia,zaznaczam,że PINB protokółem potwierdziła brak zagrożeń bezpieczeństwa.Na dzień dzisiejszy PINB wydało postanowienie nakazujące przeprowadzenie ekspertyzy.Pytania: 1.Na jakiej podstawie wydaje się taką decyzję? 2.Kto pokrywa koszty? 3.Co ekspertyza może ustalić-prace wykonano 18 lat temu.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał trevor78 Zobacz post
    Na dzień dzisiejszy PINB wydało postanowienie nakazujące przeprowadzenie ekspertyzy.Pytania: 1.Na jakiej podstawie wydaje się taką decyzję? 2.Kto pokrywa koszty? 3.Co ekspertyza może ustalić-prace wykonano 18 lat temu.
    PINB wydał decyzje czy postanowienie, bo raz tak piszesz, dalej inaczej.
    Ad. 1. Podstawa prawna jest podawana na samym początku postanowienia/decyzji. Zeskanuj lub zrób zdjęcie co dostałeś.
    Ad. 2. A co wynika z postanowienia/decyzji?? Skoro obowiązek został nałożony na Ciebie, ty pokrywasz koszta.
    Ad. 3. A co ma wykazać ekspertyza?? Ekspertyzę czego masz wykonać??

    PS. Rozumiem ze ocieplenie robiłeś na zgłoszenie i masz na to dowód??

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał trevor78 Zobacz post
    W 1993 roku dokonałem ocieplenia ściany budynku mieszkalnego,która jest na granicy dwóch działek.Troska sąsiada jest tak daleko idąca,że wystosował pismo do PINB celem sprawdzenia stanu ocieplenia,zaznaczam,że PINB protokółem potwierdziła brak zagrożeń bezpieczeństwa.Na dzień dzisiejszy PINB wydało postanowienie nakazujące przeprowadzenie ekspertyzy.Pytania: 1.Na jakiej podstawie wydaje się taką decyzję? 2.Kto pokrywa koszty? 3.Co ekspertyza może ustalić-prace wykonano 18 lat temu.
    Coś kręcisz albo tak niejasno napisałeś.
    Pytanie 1. czy obiekt to budynek jednorodziny czy wielorodzinny ?
    Pytanie 2. Czy napewno jest kwestia stanu ocieplenia czy coś więcej ?
    Pytanie 3. W postanowieniu PINB musiał powołać się na jakieś przepisy . Jaka jest podstawa prawna ? Zacytuj.

    Możesz się odwoływać od takiego postanowienia.
    Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić.
    Będę se mówić przyłącz a nie przyłącze, chodzić na pole a nie na dwór, kupować jarzynę,grysik i weke a obok łóżka mieć nakastlik i nie będe się spaźniać, pójdę do masarni i na obiad będę mieć sznycle,a w łazience położę filzy, pościele łóżko i wyplewię grządke a wam nic do tego

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony