Witam,

w parametrach kotła kondensacyjnego widzę, że są podane trzy wartości (warunki) dla parametru "zakres nominalnej mocy cieplnej w trybie ogrzewania". W zależności od tych warunków (80/60 st. C, 60/40 st. C, 40/30 st. C) są podane różne moce, co jest zrozumiałe, ponieważ ta sama objętość wody przepływającej przez ten sam grzejnik ogrzeje pomieszczenie w innym stopniu w zależności od wody, która przez grzejnik (kaloryfer) przepływa.

Nie wiem jednak, w jaki sposób (np. w kotle kondensacyjnym Vaillant VKK ecoCRAFT exclusiv) ustalana jest ta temperatura, tzn. która z tych wartości (80/60, 60/40, 40/30) jest tą, która ma miejsce w konkretnej instalacji. Czy to automatyka kotła samoczynnie wybiera którąś z tych wartości? Czy też może jest ona wybierana przez instalatora w konfiguracji? Lub też może zależy od wyboru konkretnego modelu kotła?

Również kaloryfery mają różne moce w zależności od parametrów, które wynoszą np. 75/65/20 st. C. W jaki sposób mogę, mając wyliczone wymagania w watach dla każdego pomieszczenia, dobrać właściwy kocioł kondensacyjny i kaloryfery, skoro te wartości się różnią? To znaczy dla kaloryferów są trzy wartości temperatury, a dla kotła dwie wartości temperatury, do tego te wartości się różnią (nie ma dla kotła parametrów 75/65).

Pozdrawiam!