dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Część podłogi garażowej wysuniętej na zewnątrz poza obrys bramy.

    Mam bramę segmentową montowaną od wewnętrznej części pomieszczenia. Płytki gresowe kładzione na podłodze zostaną równiez ułożone na części podjazdu wysuniętej poza obrys bramy. Doradźcie jak to wykonać aby uniknąć przemarzania zimą i jak połączyć płytki z kostką biorąc pod uwagę, że styrodur z izolacji pionowej jest wyciągnięty na równo z posadzką betonową? Jakaś listwa-kątownik z alu chodzi mi po głowie. Alu weszłoby na styrodur i część płytek, a do niego zczołowałbym kostkę. Tylko czy taki zestaw wytrzyma nacisk kół samochodowych?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar BasH
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Bory Tucholskie
    Posty
    1.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    jak połączyć płytki z kostką biorąc pod uwagę, że styrodur z izolacji pionowej jest wyciągnięty na równo z posadzką betonową
    Ja mam do poziomu góry fundamentów (chudziaka). Mam dokładnie to samo pytanie Póki co sądziłem, że zrobię mniej więcej tak:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podjazd.jpg
Wyświetleń:	1043
Rozmiar:	52,8 KB
ID:	50431  

  3. #3

    Domyślnie

    Ładny rysunek, ale dalej tam widzę mostek. Mi bardziej chodzi o odpowiedź na pytanie jak zabezpieczyć styrodur przed zgnieceniem? Oczywiście w każdym przypadku mostkiem nadal będzie warstwa płytek z klejem i po skosie sama wylewka.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PODJAZD.JPG
Wyświetleń:	731
Rozmiar:	19,1 KB
ID:	50453  

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar BasH
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Bory Tucholskie
    Posty
    1.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Jaki masz grubą izolację z tego styroduru? Nie przejmowałbym się tym 2,5 metrowym (szerokość bramy) mostkiem w szczególności, że w garażu i tak będziesz pewnie trzymał trochę niższą temperaturę niż w reszcie domu.

  5. #5

    Domyślnie

    Mostkiem to już i sama brama Hormanna była. Zacząłem grzać w środku, na zewnątrz po kilkanaście na minusie i z bramy lodowy bałwanek się zrobił. Wiem, ze to wina wilgoci itd, ale obawiam się, że przemarzanie w krytycznych warunkach będzie spore. Żałuje teraz trochę, że bramy w świetle muru nie zamontowałem. Byłby jeden problem mniej. Może pod te płytki na zewnątrz hydroizolację położyć? Jak sądzisz? Pomoże coś taka inwestycja? Bo na styrodurze to chyba kątownik z alu zamontuję i docisne go polbrukiem, ale wklejonym na zaprawę od spodu. Będzie i sztywno i trwale. Chyba.... Hehe

  6. #6

    Domyślnie

    mi się wydaje że to nieciekawe miejsce da się zrobić albo sztywno i trwale (miejscowy nacisk niemały moze być) ale z mostkiem, albo ciepło i bez mostka ale co roku poprawka i grzebanina, mam garaż w zasadzie nieogrzewany (bez styro w posadzce, tej zimy dom-budowa ogrzewany na 12-14st, garaż oddzielony od domu ciepłymi drzwiami, sufit i śiana w styropianie, w garażu temp. spadła najniżej do 2-3st na plusie przy siarczystych 20-30st mrozach, kontrolowałem bo mam zabawki wodomierzowe w garażu, brama normstahla teziealnie szczelna ani ceiepła nie jest ale taki urok bram segmentowych, panel ciepły ale ościeznica to słaby punkt, czasem trochę sie rosiła, ale to nic w porównaniu z rokiem ubiegłym kiedy lało się po niej całą zimę a przy mrozach to jeden wielki sopel i szron był)
    na chwile obecną mam tak(zielone to kątownik50x50 z dospawanymi wąsami zalany w zbrojonej wylewce, uszczelniony paskami papy termozgrzewalnej z każdej strony, umieszczony tak, ze na za uszczelkę wystaje 1-cm, styro sciany fund. zakończony równo z końcem ściany):



    a docelowo chyba będzie tak (na wulewkę pójdzie gres, na zewn. kostka brukowa do kątownika, wylewki, być moze styro będzie ściety jeszcze kilka cm i wylana taka jakby stopa wzmacniająca - to szare, bo kostka oparta na samym styropianie zaraz się zapadnie):

    Ostatnio edytowane przez edde ; 01-05-2011 o 15:34

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    wilq76

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-994
    Posty
    1

    Domyślnie

    Chciałbym odgrzać temat. U mnie wylewka wystaje kilka centymetrów poza bramę. Segment robiony przez dewelopera. Czy na dzień dzisiejszy jest coś na rynku do wykończenia tej wystającej części? Po lekturze na forach zdecydowałem, że gres kończy się pod bramą i na koniec daję listwę stalową. Jestem jakieś 15 mm nad wylewką. Co dalej? Przesyłam zdjęcie (pod samą bramą obecnie jest luźny styropian, gdyż brama jest za wysoko i za bardzo wychładza garaż)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170109_124859.jpg
Wyświetleń:	969
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	378383
    Ostatnio edytowane przez wilq76 ; 12-01-2017 o 23:20

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    To wygląda nie estetycznie, skuć wylewkę i dojechać kostką do bramy. Kostkę trzeba będzie docinać, ale przynajmniej będzie jednolity kolor. A dlaczego brama za wysoko, ją się reguluje.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony