dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 86
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kikajajak

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    3

    Domyślnie Oferta dachówek dla kobiet

    Witam,
    interesuję się dachami, sprzedaję dachówki ceramiczne, ale robie to z pasji do dachów.
    Dach to zwieńczenie domu jego wizytówka z daleka no i przede wszystkich bardzo ważny element, który chroni nasze głowy. Dlatego też mam bzika na punkcie dobrych materiałów.
    Jednak jestem wymagająca i przebieram tylko w dobrych ofertach firm produkujących dachówki.
    Dużą uwagę perzywiązuję do designu dachówki i tego jak będzie wygladać jako cała połać.
    Myślę o założeniu strony z ofertami najlepszych dachówek, którymi handluje, ale z poradnikiem dla kobiet. To w końcu my wybieramy i przywiązujemy dużą uwagę do wyglądu. Pomogę wybrać Paniom świadomie.
    Wymienie tylko te dachówki, które mają świetny designe oraz są optymalne cenowo (stosunek dobrej jakości do ceny). Pokażę na co zwracac uwagę w ofertach.
    Myślę, że kobiety coarz częściej uczestniczą w takich wyborach i w organizacji budowy domu, dlatego też wychodzę Paniom na przeciw z ofertą oraz z inicjatywą docenienia kobiet poprzez założenie strony o dachówkach dla kobiet.
    Co o tym myślicie drogie Panie?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Co prawda nie jestem panią uważam jednak, że to świetny pomysł. Byłoby mi miło gdym miał możliwość wesprzeć go swoim doświadczeniem. Życzę powodzenia w realizacji tego tematu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    Przykro mi, ale twój pomysł to jakaś totalna bzdura, i to seksistowska.
    Nie widzę wartości dodanej.
    P. Andrzej widzi, ale nie chce kupować dachówek tylko zostać konsultantem . A więc wcale mnie nie dziwi, że pomysł mu się podoba

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Nigdzie nie napisałem, że nie chcę czy nie będę kupował. W dzisiejszych czasach działają na szczęście prawa wolnego rynku i wolnych wyborów. Dla swoich inwestorek (inwestorów) o ile tylko wyrażą taką chęć proponuję materiał wraz z robocizną (VAT 8%). Może się jednak zdarzyć, że nie będę mógł kupić bo nie jestem kobietą. Zawsze wychodzę na przeciw i popieram niekonwencjonalne rozwiązania a autorce tego pomysłu życzę powodzenia w jego realizacji. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    slawek9000

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-002
    Dzielnica
    Łagiewniki Nowe
    Posty
    684

    Domyślnie

    zaraz tam seksistowski
    jeśli do każdego 100m2 dachówek będą dawali karnet na 3 godziny spa, myślisz że żadna się nie skusi ??

    poza tym, faktycznie chyba teraz takie czasy że baby mają więcej do gadania w tzw normalnym świecie więc po co tworzyć fikcję może niech same wybierają i biorą odpowiedzialność za swoje wybory (a z tym to u pań bardzo różnie jak wiadomo bywa)

    myślę, że można by twórczo zmotywować producentów do dostarczania dachówek w kolorach różowym, seledynach i delikatnych beżach, także ecru byłoby nie do pogardzenia, podobnie jak lila fiolet czy lawenda

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    No właśnie! Są producenci dachówek gotowi wykonać pokrycie np. na dach garażu w kolorze lakieru samochodu. Można powiedzieć, że mamy dzisiaj bajeczną paletę kolorów w dachówkach. Bardzo ciekawie prezentują się dachy z karpiówki z połączonymi kolorami lub wzorami. Podobnie rzecz się ma łupku. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #7

    Domyślnie

    Andrzeju - gdyby ktoś ogłosił, że zaczyna produkować kwadratowe koła, też byś go poparł, bo innowacyjny?

    A co do tego, że pomysł nie jest seksistowski...
    Wystarczy przeczytać wpis Sławka, który napisał, że "baby mają coraz więcej do gadania w normalnym świecie" i czas "skończyć z fikcją, niech same wybierają" - no faktycznie, zero seksizmu i protekcjonalnego podejścia ... Podejrzewam, że ten wpis zrobi najlepszą "reklamę" pomysłodawcy, bo bardzo dobrze pokazuje, jakie skojarzenia uruchamia. Skoro tego nie czujesz, to powiem ci, że z punktu widzenia kobiety takie podejście JEST obraźliwe i to bardzo.
    Tobie może to wisieć równo, ale osobie, która chce zarabiać na takim pomyśle, raczej nie powinno.

    Druga rzecz to sugestia, ze jak mówimy "do kobiet" to o estetyce i kolorach, a dach może być nawet tęczowy i różowy w ciapki. No litości...

    Sama jestem baba co dom postawiła - i na pewno informacji o dachówkach nie szukałabym na tak "stargetowanej" stronie.

    A z tego co piszecie niezbicie widać, że budowlanka to jednak ostoja szowinizmu w dużej mierze I to z tego co widzę, często nieświadomego, a nawet z dobrymi chęciami .
    Gdybym miała pracować z fachowcem, któremu takie poglądy się ciągle "sączą", przeszkadzałoby mi to. A jak sami wspominacie, coraz częściej będziecie mieli do czynienia z inwestorkami. Może warto kilka rzeczy przemyśleć i zacząć traktować kobiety poważnie, a nie jak idiotki, które się nagle dorwały do "decydowania w normalnym świecie"?

    P.s. jedyny dobry pomysł jaki tu padł, to karnet do spa. Ten pomysł jest akurat bardzo fajny, chociaż padł jako żart.
    Ostatnio edytowane przez Baba_Budowniczy ; 31-03-2011 o 08:34

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    slawek9000

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-002
    Dzielnica
    Łagiewniki Nowe
    Posty
    684

    Domyślnie

    heh Baba mieszasz pojęcia.
    Seksistowski- to kwestia tzw. położenia środka ciężkości. W krajach skandynawskich bardzo obraźliwe jest przepuszczenie kobiety w drzwiach, bo to oznacza że traktuje się ją protekcjonalnie. Ty uważasz że target na kobiety obraża je, ja myślę że nie w tak prymitywny sposób, ale ma swój sens. Sama uznałaś karnet do spa za niegłupi pomysł, gdyby do tego dołożyć 20 godzin licencjonowanej niani- myślisz że by nie poszło? kobiety bardzo łatwo skusić tanimi sztuczkami (facetów też ale innymi).

    A propos tego że kobiecy świat różni się od normalnego- tak niestety jest , z faktami trudno dyskutować. Przykładowo istnieje coś takiego jak "literatura" czyli książki które każdy może czytać o ile oczywiście umie czytać i ma IQ takie że wie co jest napisane, oraz istnieje takie pojęcie jak "literatura kobieca" - swoją drogą bardzo potężny rynek, ale niemal zupełnie pomijany przez rasowych krytyków, wiadomo dlaczego.
    Chociaż akurat jeśli chodzi o budowę, to kobiety zazwyczaj podejmują decyzje bardziej racjonalne (w sensie właściwego doboru ceny do jakości/wartości) a faceci bardziej patrzą na etykietkę i prestiż zastosowanego rozwiązania, może dlatego że jednak to kobiety częściej sprzątają a wiadomo panele łatwiej się myje niż olejowane merbau.

    Myślę że pomysł sam w sobie nie jest głupi, ale nie wystarczy takie bezpośrednie przełożenie że jak dachówki będą w różowym kolorze to je niewiasty będą kupowały, raczej należałoby zainwestować w porządne badania rynku.

  9. #9

    Domyślnie

    Uwierz mi lub nie, ale wiem co nieco, jak wygląda świat z punktu widzenia kobiety, i co jest obraźliwe czy irytujące. Chyba nawet wiem więcej od ciebie z tytułu doświadczenia

    Podobnymi "znawcami świata kobiet" są przypuszczalnie tfoorcy idiotycznych reklam, w których idiotki rozpływają się nad mopem, płynem do płukania czy szyb, Rutinoscorbinem czy zupą w proszku. A przecież " statystyczne kobiety tak myślą i czują" - tak kiedyś usłyszałam .
    Tymczasem zamiast trafić w target - reklamy irytują i działają przeciwskutecznie. Dopiero teraz rynek reklamowy zaczyna wierzyć, że rzeczywiście tak jest Okazało sie, że tajemnicza statystyczna kobieta może i istnieje, ale nie robi zakupów wystarczająco często .

    Skoro mi proponowane ujęcie tematu "weszło na nerwa", jest duże prawdopodobieństwo, że innym też wejdzie. Dachówka to dachówka - zupełnie nie widzę, dlaczego w inny sposób miałoby się ją opisywać kobietom niż mężczyznom. Obie płci rozważają takie parametry jak jakość, cena, estetyka ogólna, styl. Jak mówię - nie widzę kompletnie miejsca na jakieś "kobiece ujęcie tematu".
    Moze pomysł jest zwyczajnie niedopracowany - jeśli tak, konstruktywna krytyka pozwala nie wypuścić gniota i nie spalić się na starcie.

    Co do spa - zdziwiłbyś się, jak taka promocja jak bilety do SPA podziałałaby na panów. Zwłaszcza, jakby bilety były DWA
    A-ha - literatury brzydkiej generalnie nikt z rasowych krytyków nie analizuje. Strzelałek w stylu "zabili go i uciekł" też - wiadomo dlaczego
    I znam facetów którzy lubią romanse, a ja lubię strzelałki od czasu do czasu, a romansów nie trawię.
    Ostatnio edytowane przez Baba_Budowniczy ; 31-03-2011 o 20:05

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Baba_Budowniczy Zobacz post
    Andrzeju - gdyby ktoś ogłosił, że zaczyna produkować kwadratowe koła, też byś go poparł, bo innowacyjny?
    Wyraziłem własną opinię, do której na Forum mam niezbywalne prawo. Ty oczywiście masz prawo do swojej i nie ma żadnej potrzeby aby moją opinię dewaluować takimi argumentami. Pozwolę sobie pozostać przy swoim zdaniu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #11

    Domyślnie

    Sfiksowałyście bo żeście chłopa dawno niemiały.

  12. #12

    Domyślnie

    Skoro popierasz niekonwencjonalne rozwiązania, podałam jedynie przykład takowego Innowacyjne, unikalne i pierwsze na rynku - ale czy skazane na sukces?
    Też pozdrawiam - i luzzz, wiosna jest
    Ostatnio edytowane przez Baba_Budowniczy ; 31-03-2011 o 20:19

  13. #13

    Domyślnie

    Sfiksowałyście bo żeście chłopa dawno niemiały.

    A po co mi taki chłop co ortografii nawet nie zna? Mało to kłopotów na świecie?
    Chyba, że mam przyjemność z Prezydentem

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Czy wszystkie inicjatywy muszą kończyć się sukcesem? Czy to oznacza, że nie należy próbować? Czy na tokarce można wytoczyć kwadratowy pręt? Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej Wilhelmi ; 31-03-2011 o 20:28
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  15. #15

    Domyślnie

    Skoro autorka pyta o opinie, to chyba nie jest pewna swojego pomysłu na tyle, żeby go gdzieś nie przekonsultować. Mam nadzieję, ze nie liczyła na zachwyty i nie płacze teraz gdzieś w kąciku .
    Owszem, nie wszystkie inicjatywy muszą skończyć się sukcesem, ale chyba Tobie także zależy żeby te twoje się jednak kończyły. I po to się pewne rzeczy sprawdza, przelicza, dyskutuje...

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    No a tak konkretnie czy można na tokarce wytoczyć kwadratowy pręt? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    No a tak konkretnie czy można na tokarce wytoczyć kwadratowy pręt? Pozdrawiam.
    oczywiście, że można
    Pozdrawiam,
    _________________________________________
    Już się buduje - nowocześnie i ekologicznie!

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    slawek9000

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-002
    Dzielnica
    Łagiewniki Nowe
    Posty
    684

    Domyślnie

    Cytat Napisał Baba_Budowniczy Zobacz post
    Skoro mi proponowane ujęcie tematu "weszło na nerwa", jest duże prawdopodobieństwo, że innym też wejdzie. Dachówka to dachówka - zupełnie nie widzę, dlaczego w inny sposób miałoby się ją opisywać kobietom niż mężczyznom. Obie płci rozważają takie parametry jak jakość, cena, estetyka ogólna, styl. Jak mówię - nie widzę kompletnie miejsca na jakieś "kobiece ujęcie tematu".
    no nie
    jeśli tak naprawdę uważasz, to nie masz racji. Percepcja doznań zmysłowych jest zupełnie inna u obu płci (łał jak to zabrzmiało) a już ich interpretacja to dwa światy. Różne.

    Cytat Napisał Baba_Budowniczy Zobacz post
    Co do spa - zdziwiłbyś się, jak taka promocja jak bilety do SPA podziałałaby na panów. Zwłaszcza, jakby bilety były DWA
    A-ha - literatury brzydkiej generalnie nikt z rasowych krytyków nie analizuje. Strzelałek w stylu "zabili go i uciekł" też - wiadomo dlaczego
    I znam facetów którzy lubią romanse, a ja lubię strzelałki od czasu do czasu, a romansów nie trawię.
    no to widać żyjemy w różnych środowiskach, ja nie znam żadnego faceta który na karnet do spa by się połasił, chyba że spa to byłaby nazwa baru to i owszem.
    W Łacińskiej Ameryce romanse są bardzo popularne wśród macho także ale nie zmienia to faktu że istnieje "literatura" oraz "literatura kobieca" które podobnie jak "krzesło" i "krzesło elektryczne" mają ze sobą niewiele wspólnego

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Buszmen Zobacz post
    oczywiście, że można
    Odpowiedziałeś za Babę! Oczywiście jest to oczywista oczywistość choć nie dla wszystkich. Idźmy więc tym tropem dalej skoro pręt kwadratowy się toczy to niby dlaczego nie mogą się toczyć kwadratowe koła!!! Właśnie z tych powodów popieram wszelkie innowacyjne inicjatywy. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #20

    Domyślnie

    Przyznam Andrzeju, że twoja logika mnie rozwaliła

    To tak jak w kawale, w którym Polak wytłumaczył Anglikowi, że chce piłkę za pomocą gestów pokazujących granie, odbijanie, a później dodał, że ... do metalu

    Skoro chcecie produkować kwadratowe koła - droga wolna, ale mam nadzieję, że autorka wątku jednak nie będzie chciała

    Sławek - już wcześniej napisałam - skoro lepiej niż ja wiesz, co czują kobiety, to chyba nie ma pola do dyskusji. Bo niezależnie od tego, jak się sprawy realnie mają i tak będziesz wiedział lepiej

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony