dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie ulga odsetkowa

    Mam pytanie:

    Miałem kredyt hipoteczny na budowę domu, w 2007 zakończylem budowę i oddałem dom do użytkowania, w 2008 zaciągnołem kredyt częściowo na spłatę poprzedniego a częściowo na dokończenie domu można przyjąć że na remont. Czy przysługuje mi ulga odsetkowa od nowego całości kredytu czy tylko od tej części co została przeznaczona na spłatę tamtego kredytu. Czy może nie przysługuje wogóle. Natomiast jeżeli przysługuje od części kredytu to jak wyliczyć jaka część nowego kredytu byłą przeznaczona na stary kredyt.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    niemożliwe, że nikt nie potrafi mi pomóc.

  3. #3

    Domyślnie

    Spróbuję chociaż trochę pomóc. Wydaje mi się, że ulga odsetkowa przysługuje Ci tylko od pierwszego kredytu. Wyszedł co prawda przepis pozwalający odliczać również kredyty refinansowe, ale z tego co pamiętam było to już po roku 2008 (ewentualnie sprawdź). Jeśli chodzi o remont, to prawo do odliczenia odsetek przysługuje wyłącznie dla kredytów udzielonych przed 1 stycznia 2007.

    Nie wiem, czy pomogłem, ale najwyżej temat poszedł w górę .

  4. #4

    Domyślnie

    Można odliczyc tylko spłatę pierwszego kredytu ale to pod warunkiem, że w ogóle spełniasz wszystkie inne warunki do skorzystania z ulgi odsetkowej tj.: 1. kredyt zaciągnięty w okresie 01.01.2002 - 31.12.2006, 2. nie korzystałeś w poprzednich latach z dużej ulgi budowlanej w zeznaniu rocznym, 3. zakończenie budowy i odbiór budynku nastąpił w ciągu 3 lat od daty wydania pozwolenia na budowę. Kredyt na remont nie wchodzi bo był zaciągnięty w 2008 a ulga odsetkowa skończyła się 31.12.2006r.

    Jeśli nie wiesz dokładnie ile odsetek zostało spłaconych tytułem pierwszego kredytu to spytaj w banku.
    Ostatnio edytowane przez naan5 ; 06-04-2011 o 14:32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony