dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie zakończenie ściany zewnetrznej z BK

    Jak zakończyć ścianę zewnętrzną murowana z BK przy murłacie i podbitce dachowej?

  2. #2

    Domyślnie

    Murować do końca BK czy może wkleić styropian?

  3. #3

    Domyślnie

    Pomiędzy krokwiami? Koniecznie wełna/styropian. Izolacja poddasza ma się łączyć z izolacją ścian.

  4. #4

    Domyślnie

    Chodzi o to, ze sciana została zakończona wieńcem, a na nim jest murłata. Ściana ma 36 cm grubości, a wieniec 24.
    Tak więc trzeba przy murłacie od strony zewnetrznej albo dokleić 12 BK albo styropian. A z drugiej strony (wewnetrznej) pozostało do uzupełnienia ok 7 cm, gdyż murłata ma 14 cm.
    Stąd moje pytanie czy kleić BK czy styropianem (np. fasadowym lub posadzkowym)?

  5. #5

    Domyślnie

    ja ma 24cm BK na nim 24cm wieniec, na nim 14cm murłata centralnie pośrodku, z zewnątrz dałem styropian pomiędzy od wieńca do membrany, wewnatrz na murłatę styropian, 2x zielona płyta gk, 2x siatka leduchowskiego i zatynkowane c-w razem z całą ścianką kolankową
    Ostatnio edytowane przez edde ; 01-05-2011 o 14:30

  6. #6

    Domyślnie

    Rozumiem, że poza tym ocieplałeś równiez cały budynek, a przy murłacie dałeś dodatkowy styropian i na murłate też.
    Jaki zastosowałeś styropian?
    Czy jakoś go "kleiłeś" do murłaty?

  7. #7

    Domyślnie

    Witam ja planuje własnei przykrecic bezposrednio płyte KG do murłaty beda 3 warstwy płyty aby wyrównac ze sciana to wszystko zostanie otynkowane tynkiem wraz ze sciana kolankowa tynkiem gipsowym.
    Ostatnio edytowane przez markon2 ; 09-04-2011 o 18:28

  8. #8

    Domyślnie


    O to chodzi?
    Przepraszam od razu autora rysunku za publikację. Kiedyś znalazłam ten rysunek na forum.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał ekmir Zobacz post
    Rozumiem, że poza tym ocieplałeś równiez cały budynek, a przy murłacie dałeś dodatkowy styropian i na murłate też.
    Jaki zastosowałeś styropian?
    Czy jakoś go "kleiłeś" do murłaty?
    tak, potem ocieplałem cały budynek (styro na murłacie zlicowany ze ścianą przed ociepleniem), od zewnatrz paski styropianu 4 czy 5 cm, paski wysokości od wieńca do membrany, cięte u góry ukośnie, wklejone na piankę PU pistoletową, w zasadzie to tak jak na powyższym rysunku Matyldy
    Ostatnio edytowane przez edde ; 01-05-2011 o 14:31

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony