dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 10
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 185
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Kinia781
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój/Zebrzydowice
    Posty
    15

    Domyślnie Czy wybuduję za 220 tys 110 m dom?

    Witam
    Nazywam się Kinga, jestem z Jastrzębia z Zdroju i chciałabym Was zapytać czy porywalibyście się na budowę z takimi możliwościami jakie mamy my, a mianowicie: - możliwość zakupu 20 arowej działki z gazem prądem i wodą bez kanalizacji za 48 tys.
    - sprzedaż mieszkania za jakieś 150 tys.
    - kredyt 70 tys przy zarobkach 3000 netto - narazie nie mamy jeszcze dzieciaków
    - jeśli chodzi o prace budowlane to co nieco oczywiście pomoże nam tata elektryk.
    Proszę o pomoc i serdecznie pozdrawiam

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    czerpak

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    4
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,

    Myśle że za taką kwote jak podałaś bedzie Ci cięzko. Zresztą zależy wszystko od tego jaki Twoj wymarzony dom ma byc. Ja zaczalem budowe w tamtym roku i miałem działke juz kupioną i w teym momencie wszystko kosztowało mnie 170 000 a mam stan surowy nie zamknięty. Dom prawie 200 m2 z oddzielnym garazem na dwa samochody. Samo wykonczenie to około 100 000 zł. Jesli o mnie chodzi to ja bym napewno budował - nie ma to jak swoj własny domek.
    pozdrawiam

    Czerpak

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie Re: Czy wybuduję za 220 tys 110 m dom?

    Cytat Napisał Kinia781
    narazie nie mamy jeszcze dzieciaków
    A czy planujecie mieć te dzieciaki w przeciągu następnych 2-3 lat. Jeżeli tak to pamiętajcie, że będziecie znacznie więcej wydawać i może na ten kredyt nie starczyć.

    Ale ja tam bym budował. Znaczy się sam już buduję

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Nooo, cześc kochana krajanko ... ja też jeszcze z Jastrzębia, ale buduję w Zebrzydowicach. A gdzie macie tą działkę na oku?

    Tak się zastanawiam . Nie wiem czy dobrze zrozumiałam...macie 220.000zeta (mieszkanie+kredyt) . Czy z tej kasy musicie dać 48.000zeta na zakup działki? I zostanie Wam 172.000zeta na budowę domu?

    Czy też te 220.000zeta macie na budowę domu?

    Tak czy siak....zajrzyj do mojego dziennika, wydałam na Zośke (budowę) i wykończenie jakieś 260.000zeta...ale
    mam duży dwustanowiskowy garaż , mamy głębokie funadamenty na które poszło kupę kasy (torfy), mamy wykończenie (okna, sanitariaty, instalacja co...itd) raczej ze średniej półki (a nie niskiej jak zakładaliśmy na początku). Jeśli poszlibyśmy na kompromis i budowali tańszym kosztem to pewnie zmieścilibyśmy się w 220000zeta. Również ceny materiałów nas "dobiły" ...budowaliśmy w ubiegłym roku kiedy to ceny wariowały.

    Kochana...moje rady:

    -weźcie więcej kredytu (jak wam sostanie to oddacie, gorzej jak zabraknie)

    -cena działki jest atrakcyjna....sprawdźcie czy nie jest na szkodach górniczych (wtedy trzeba załatwiać o wiele więcej papierów-długo sie czeka na pozwolenie na budowę , mieć nadzór budowlany z kopalni, i nie wiem czy jest jeszcze takie coś że kopalnia zwraca koszty dozbrojenia...kiedyś było, jak teraz jest nie wiem)...a na szkodach trzeba wydać mnóstwo kasy własnie na dozbrojenie...płytę fundamentową...i ogólnie więcej kasy idzie wtedy na budowę,

    -jeśli nie ma kanalizy to tylko szambo (Ruptawa? )

    -macie ograniczone środki, więc dom musi:
    być prosty, bez udziwnień, wykuszy, balkonów , z prostym dachem dwuspadowym,

    -garaż albo w bryle , albo w ogóle bez ( w przyszłości wybudować wolnostojący)... garaż przylepiony jak u mnie to dodatkowe 20000zeta ,

    -bez piwnic....piwnica to koszt dodatkowej kondygnacji ,

    -dom z poddaszem użytkowym i dodatkowym pokoikiem na dole , coby zrobić sobie tam sypialnię na razie (skoro nie macie dzieci) , a poddasze "wykończyć" kiedyś (nawet nie macie pojęcia ile włożylismy kasy w wykończenie poddasza...porażka .... chyba z 30000zeta , czyli dół do zamieszkania, poddasze do wykończenia na przyszłość jak będzie potrzeba (dzieci )

    Moja rada...czytajcie forum , mozna się wiele dowiedzieć....ale bez przesady .... nie bierzcie sobie do głowy coby budować najnowocześniej, bo wtedy i 400000 bedzie za mało .

    Jesli masz , Kingo jakieś pytania bądź chciałabys pogadać "na żywo" , to jestem do syspozycji.... możesz spokojnie zawitać do mnie na budowe i pogadać , poogladać, poradzić się...służę pomocą .
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Kinia781
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój/Zebrzydowice
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cześć Dagulko
    Jesteś blisko, Ruptawa nie, ale Kaczyce a i owszem. Cena działki ma się zmieścić w tych 220 tys. Owszem w przyszłości planujemy dzieciaki, ale myślę, że nasze zarobki też skoczą w górę bo dopiero się rozkręcamy
    Moje wymagania odnośnie domku nie są wygórowane:
    - 110 m maksymalnie, wolę mieć dużą działkę niż duży domek...
    - daszek prosty dwuspadowy może to być parteróweczka jeśli jest tańsza, jeśli nie pietrówka z możliwością zagospodarowania poddasza
    -garaż jednostanowiskowy
    - duży salon około 30 m, jeszcze 3 mniejsze pokoje i dwie łazienki.
    Zastanawiamy się cały czas, bardzo boimy, ale znając życie zaryzykujemy.
    Fajnie by było gdyby starczyło kasy na ogrodzenie działki siatką i ładną bramę coby psiunia miała gdzie pobiegać.
    Aha działka jest w trakcie sprawdzania, ale kopalni blisko nie mamy więc mam nadzieje ze obejdzie sie bez niespodzianek
    To tak pokrótce bo uciekam na zebranie

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    HUBA333

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam
    Kaczyce a kopalnia Morcinek która zasypali ale chodzą słuchy że Czesi chcą ze swojej strony dalej drążyc. Cena działki w normie jak na Kaczyce

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Kinia781
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój/Zebrzydowice
    Posty
    15

    Domyślnie

    też słyszałam o reaktywacji kopalni, ale kopalnię mam daleko bardzo, bo działka tuż przy granicy z czechami.

  8. #8

    Domyślnie

    Witaj Kinga. Wybudowanie domu za takie pieniądze jest dzisiaj nierealne. Budujemy bardzo mały dom "W Borówkach 2 " z Archonu. Stan surowy zamknięty - 155 000 brutto. Robocizna - 34 000 netto, reszta materiały, raczej te najdroższe. Ale tu niewielka oszczędnośc, może 10 000, 12 000. Minimum drugie tyle, żeby się wprowadzic. Kostka brukowa i ogrodzenie to już odległe czasy. Nawet jeżeli wszystko będziecie robic sami, to i tak nie wystarczy na materiały. Wezcie kredyt, 100 000 lub 130 000, nie warto rezygnowac z marzeń, a taka kwota nie da wysokich rat miesięcznych. Acha, ogrodzenie z siatki nie jest już takie tanie, my mamy 10 ar, 10 000 pójdzie jak nic i może nie wystarczyc, kostka brukowa, gdybyście chcieli, 150 zł metr kw. na gotowo. Gdybyś miała jakieś pytania, chętnie odpowiem. Pozdrawiam

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie Re: Czy wybuduję za 220 tys 110 m dom?

    Cytat Napisał Kinia781
    Witam
    Nazywam się Kinga, jestem z Jastrzębia z Zdroju i chciałabym Was zapytać czy porywalibyście się na budowę z takimi możliwościami jakie mamy my,
    Przykro mi ale nie.
    oczywiscie zycze duzo szczescia zdrowia i pomyslnosci ale uwazam ze bardzo ryzykowne i nieodpowiedzialne jest porywanie sie na budowe jesli ma sie bardzo , bardzo ograniczony budżet (praktycznie na zdrowy rozsadek nierealny) i brak jakiegokolwiek minimalnego zapasu finansowego.
    Budowy nie da sie wyliczyc "co do złotowki" w wiekszosci wypadkow wystrzeli masa rzeczy niezaplanowanych i nieprzewidzianych ale niezbednych za ktore trzeba bedzie zapłacić! patrz np. to co u daggulki - jakies problemy z terenem działki (torfy, smieci, wysoki poziom wody etc) Co wtedy?

    No chyba ze jakies ew. mozliwosci wiekszej kasy macie tylko na razie nie chcecie nich kozystac (ale jak przyjdzie "czarna godzina" to sie znajda ), albo budujesz sie z załozeniem ze - bedzie co ma byc - i jak wam sie noga podwinie to nie bedziecie wtedy płakac ze was zlicytują.
    (Przypominam delikatnie ze raty kredytów raczej nie spadną a nawet sa tendencje ze beda rosły - tak bylo jakies 2 mies temu - nagle ludzie płacacy 1000 zł raty musieli praktycznie z dnia na dzien płacic 1500-1600 - i dla tych osob które wziely taki kredyt ze po splaceniu na reszte podstawowych potrzeb wystarczało "na styk" znalazły sie w delikatnie mówiąc niefajnej sytuacji.)

    ja na twoim miejscu poczekalabym - ew. zainwestowala w zakup dzialki (ceny raczej nie beda rosnac ale tez drastycznie nie spadna) i poczekala co dalej.
    moze znajda sie inne zródla (lepsza praca, lepsza pensja, lepsze warunki dla kredytu )
    Niestety - uwazam ze czasami trzeba realnie spojrzec prawdzie w oczy ze na cos nas nie stać a nie liczyc na "cud".

  10. #10

    Domyślnie

    Jeśli dużo sami zrobicie to jest to myjgliś.
    Stosunkowo dużo kasy idzie na początku,bo człowiek zielony i daje sobie wciskać ciemnotę przez projektanta i kierbuda.(n.p. mogłem miec fundament 70cm a wylali mi bunkier betonowy na głębokość 1,5m!)
    Pytanie po co taka duża działka? Tyle koszenia?
    Może kupić działkę,podzielić i odsprzedać połowę z zyskiem.
    Jastrzębie Zdrój to nie K-ce,inne ceny robocizny i materiałów niż w K-cach.
    Ja byłbym bardziej optymistyczny.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Kinia781
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój/Zebrzydowice
    Posty
    15

    Domyślnie

    Na początku dziękuję, że Was tu tyle zaglądnęło
    Tedi otóż to: Jastrzębie to nie Katowice czy Kraków, ceny są u nas niższe nawet jeśli chodzi o czynsze czy zakup mieszkania. Nasi rodzice wprowadzili się do nowego domu (270 mkw) w czerwcu, budowali się z bardzo wysokiej jakości materiałów, mieli duże zniżki np. do okien drewnianych w całym domu dostali super ceny i drzwi wejściowe gratis też nie gorszej jakości. Dom jest już praktycznie wykończony, nie zagospodarowane minimalnie jest obejście tzn. nie ma kostki brukowej przy wjeździe do garażu. Zamknęli się na ten moment w około 350 tys, nie robiąc sami nic a nic.
    Ja jestem bardzo optymistycznie nastawiona do budowy, bo tak jak mówicie nie muszę mieć całości od razu wykończonej, a zawsze można pomyśleć, aby wziąć więcej kredytu. To czego się boję to, to że działki pójdą bardzo do góry i sama działka to będzie koszt 70 tys.

    Apropo kredytów wczoraj był reportaż na ten temat w TV. Nie wiadomo jeszcze na jak długo, ale w dalszym ciągu opłaca jest brać kredyty w CHF.

    Dzisiaj będę wiedzieć czy kupuję tą działkę.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie Re: Czy wybuduję za 220 tys 110 m dom?

    Cytat Napisał Kinia781
    Witam
    Nazywam się Kinga, jestem z Jastrzębia z Zdroju i chciałabym Was zapytać czy porywalibyście się na budowę z takimi możliwościami jakie mamy my, a mianowicie: - możliwość zakupu 20 arowej działki z gazem prądem i wodą bez kanalizacji za 48 tys.
    - sprzedaż mieszkania za jakieś 150 tys.
    - kredyt 70 tys przy zarobkach 3000 netto - narazie nie mamy jeszcze dzieciaków
    - jeśli chodzi o prace budowlane to co nieco oczywiście pomoże nam tata elektryk.
    Proszę o pomoc i serdecznie pozdrawiam
    czyli na sam dom 170 tysi

    moze byc ciezko, szczerze

    my mamy 3 poziomowy, calkowita ponad 200 a uzytkowa 127 chyba

    bardzo mocno system gospodarczy

    mieszkamy od 1,5 tygodnia, wszystko co potrzebne jest

    po odliczeniu 10 tysi zwrotu VAT jaki wplynie za kilkanascie dni to wydalismy z 225 tysiakow od pierwszej lopaty do teraz

    mamy nowe sprzety w kuchni itd, wszystko zawarte w tych 225 tysiakach

    wszystko co potrzebne jest, dachowka ceramiczna, dobre okna, brama garazowa za 4 kola. mozna bylo zaoszczedzic pare tysiakow lecz na wszystkim nie ma sensu oszczedzac

    do calkowitego zadowolenia planujemy wydac z 15 kola i zostawic co najmniej na 5 lat

    Powodzenia

    dom to VICO z archigraph z malymi zmianami
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie Re: Czy wybuduję za 220 tys 110 m dom?

    Cytat Napisał piotrulex
    czyli na sam dom 170 tysi
    i to z wykonczeniem (co z tego ze niby minimalnym - ile mozna spac na betonie ? ), przyłaczami, odbiorami etc.
    ale z tego co teraz dopiero zostalo dopisane - sa mozliwosci wziecia wiekszego kredytu.
    W tym wypadku - owszem , probowalabym (stawiam na 99% ze bedziecie musieli dorzucic z lekka reką minimum 50-70 tys wiecej )

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie Re: Czy wybuduję za 220 tys 110 m dom?

    Cytat Napisał zielonooka
    Cytat Napisał piotrulex
    czyli na sam dom 170 tysi
    i to z wykonczeniem (co z tego ze niby minimalnym - ile mozna spac na betonie ? ), przyłaczami, odbiorami etc.
    ale z tego co teraz dopiero zostalo dopisane - sa mozliwosci wziecia wiekszego kredytu.
    W tym wypadku - owszem , probowalabym (stawiam na 99% ze bedziecie musieli dorzucic z lekka reką minimum 50-70 tys wiecej )
    wszystko zalezy od projektu

    chocby sam dach

    robiac np. z dachowki ceramiczej na zwykly prosty 2-spadowy mozna na nia wydac z 15 kola

    a jakis skomplikowany kopertowy z wykuszami, wizyczkami, zalamaniami itd mozna pewnie z 50% wiecej

    im prostszy projekt tym tansze zarowno materialy jak i robocizna

    nasz VICO z archigraph jest prostym lecz bardzo funkcjonalnym i niebrzydkim domkiem - za 225 kola udalo nam sie zamieszkamc budujac 13 miesiecy w systemie bardzo, bardzo gospodarczym
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    oczywiscie ze wszystko zalezy od projektu
    (uwierz mi ze akurat na tym sie znam i nie musisz mi udowadniac taniosci dachu 2spadowego nad kopertowym )
    ale sa jakies wartosci graniczne ktorych sie nie przeskoczy
    nie zrobi sie dachu ~ 100 m2 za np. 4 tys złotych
    uwazam ze 170 tys brutto na wybudowanie domu z nawet najmarniejszym wykonczeniem, podlaczenie tego wszystkiego zeby dzialalo etc. jest poza ta granica. (chociazby wykonczeniówka wykonczy ten budzet)
    to wszystko
    ale jak najbardziej zycze powodzenia

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kaśka maciej
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    21.063
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    372

    Domyślnie

    Też się zgodzę z zielonooką
    Chocby nie wiem jak bardzo sie starać to nie starczy na zamieszkanie

    Też mi się wydawało, ze mój kosztorys opiewający na 302 tysiące jest jak najbardziej realny
    No, ale rzeczywistość jest niestety brutalna = kosztorys do kosza
    Podążanie za cudzym gustem jest trudne, zwłaszcza jak tego gustu nie ma.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Skrócony skrocony kosztorys:
    Stan zerowy: 6 9376.20 zł
    Stan surowy zadaszony: 110 222.00 zł
    Stolarka: 21 798.00 zł
    Stan wykończeniowy: 11 0376.00 zł
    Instalacja wod-kan.: 8 992.52 zł
    Instalacja CO: 17 575.70 zł
    Instalacja gazowa: 959.05 zł
    Instalacja elektryczna: 11 112.00 zł

    Suma instalacji: 38 639.40 zł

    SUMA: 350 411,88 zł netto czyli jakies 420 tysi brutto

    jak piosalem mamy wydane 225 tysiakow i mieszkamy a kosztorys z biura lodowki czy pralki to raczej nie obejmowal

    Stan pod klucz, lipiec 2007

    Powierzchnia użytkowa 127.06 m2

    Dane:
    Pokojów: 5
    Łazienek: 2
    Kuchni: 1
    Pow. podłogi: 208.53 m2 - u nas z 10 wiecej
    Pow. zabud.: 113.23 m2
    Kubatura: 693.91 m3
    Kąt nach. połaci: 40 o
    Wys. do kalenicy: 9.92 m - u nas ponad 10m
    Pow. połaci: 159 m2 - u nas ze 180

    ja nikomu nie tlumacze co trzeba brac pod uwage lecz chyba warto to napisac komus kto zaczyna i na tym sie nie zna a ja wlasnie koncentruje sie na pomocy autorowi posta a nie na dyskusji z kims kto ma moze inne zdanie

    170 tysiakow to faktycznie malo i na 75% za malo lecz jak my bysmy nie mieli piwnicy, wzieli gonty zamiast ceramiki, otynkowali kominy zamist klinkier, kupili brame z obi za 5 stow a nie za 4 kola, wzieli zwykle niale okna, kuchnie kupili w ikei czy BRW a kociol za mniej niz polowe obecnej ceny bez podajnika to pewnie te 170 by spokojnie starczylo aby mieszkac

    jesli kogos interesuje to naprawde moge przeslac liste kilkuset pozycji z zanotowana kazda pozycja i kazdym gwozdziem
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kaśka maciej
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    21.063
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex
    170 tysiakow to faktycznie malo i na 75% za malo
    No i o tym właśnie napisałam,

    Nigdzie nie zniechęcałam


    Pozdrawiam, życzę powodzenia w budowie
    Podążanie za cudzym gustem jest trudne, zwłaszcza jak tego gustu nie ma.

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex
    ........
    170 tysiakow to faktycznie malo i na 75% za malo lecz jak my bysmy nie mieli piwnicy, wzieli gonty zamiast ceramiki, otynkowali kominy zamist klinkier, kupili brame z obi za 5 stow a nie za 4 kola, wzieli zwykle niale okna, kuchnie kupili w ikei czy BRW a kociol za mniej niz polowe obecnej ceny bez podajnika to pewnie te 170 by spokojnie starczylo aby mieszkac ...
    to ja dla dodatkowej pociechy moze zacytuje inny frament swojej wypowiedzi

    ".........jak my bysmy nie mieli piwnicy ............. to pewnie te 170 by spokojnie starczylo aby mieszkac"

    Powodzenia
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kaśka maciej
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    21.063
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    372

    Domyślnie

    piotrulex, no ale chyba przyznasz, że ceny są teraz zgoła inne niż wtedy kiedy Ty zaczynałeś budować, nie??

    Ceny w 2006 roku były jeszcze normalne, pamiętam nasz szok, kiedy dowiadywaliśmy się o pustaki. W listopadzie 2006 pth 44 kosztował jakieś 5-6zł, w maju 2007, kiedy zaczynaliśmy był po 15zł (za sztukę i jeszcze był na zapisy ) W 2007 roku podrożało wszystko niebotycznie!!! I nasz kosztorys poszedł się bujać
    Tak więc uważam, że nie ma co porównywać budowania sprzed wiosny 2007 z obecną sytuacją.


    No ale i tak uważam, że warto budować swój dom.
    Podążanie za cudzym gustem jest trudne, zwłaszcza jak tego gustu nie ma.

Strona 1 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony