dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie Który impregnat lepszy ? Drewnochron czy Vidaron ?

    Tak jak w temacie. Może są jacyś fachowcy którzy grzebią w drewnie, ewentualnie użytkownicy którzy stosowali te preparaty. Chcę zastosować do zabezpieczenia końcówek krokwi, podbitki, altanki. Wszystko na zewnątrz. Proszę o opinie.

  2. #2

    Domyślnie

    Też jestem zainteresowana ww impregnatami z chęcią poczytam opinie
    always look on the bright side of life

    serdecznie pozdrawiamy
    Ania i Tomek

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    No jestem już po remoncie zadaszenia na budynku. Zdecydowałem się na Vidaron i widzę że był to dobry wybór. Zabezpieczane były końcówki krokwi, podbitka oraz meble ogrodowe.
    Po zastosowaniu tego preparatu powierzchnia drewna zrobiła się jakby bardzo gładka i po opadach deszczu krople na niej stoją nie wsiąkając, pewnie jest to zasługą wosku który zawiera preparat.
    Malowałem po dwie warstwy to co na dach a meble jedna warstwa na drewnochron którym były pomalowane przez producenta.

  4. #4

    Domyślnie

    Według mnie to Vidaron. Używałem go kilka razy i zawsze spełniał swoje zadanie. Drewno nie ciemnieje, nie sinieje i jest dobrze zabezpieczone.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mogiel

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-517
    Posty
    13

    Domyślnie

    Zdecydowanie Vidaron. Spośród ogólnodostępnych produktów na rynku moim zdaniem Vidaron jest najlepszy - równie dobry jest Sadolin, jednak droższy. A że impregnatu zazwyczaj idzie dużo ze względu na choćby 2-3 warstwy konieczne do zabezpieczenia drewna, to cena ma znaczenie.

    Testowałem kiedyś znany, drogi, skandynawski produkt którego nazwy może nie będę wymieniał. Między nim a Vidaronem nie ma żadnej różnicy poza tym, że kosztował 2 x więcej.

    Dlatego z czystym sumieniem polecam Vidaron.

    Inna sprawa to przeznaczenie - reklama telewizyjna mówi o 6 latach gwarancji i aby tak było, należałoby użyć najpierw impregnatu - 2, nawet dla pewności 3 razy, potem lakierobejcy ze 2 razy z przetarciem pomiędzy warstwami. Wówczas efekt będzie na 100 % doskonały. I ta uwaga dotyczy zarówno Vidaronu, jak i Sadolinu.

    Fajnym rozwiązaniem jest też olej z Vidaronu. Teoretycznie zalecany jest do tarasów, ale olejowałem też meble ogrodowe i przyznam, że efekt jest doskonały, bo jakby wyciągnął słoje drzewa. Coś pięknego...

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    yaris

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-100
    Posty
    172

    Domyślnie

    Moje doświadczenia są równie dobre. Pozdrawiam

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    yaris

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-100
    Posty
    172

    Domyślnie

    Ja generalnie używam bezbarwnego impregnatu, też tego zresztą. Warto jednak czasem sprawdzić jakiś kolor jeśli masz ku temu możliwości i próbować jak ludzie próbują z kolorem ścian, bo można się miło zaskoczyć, ale niestety dobierając kolor można też niemiło. W każdym razie barwę dobierać z głową.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar greghus
    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Bielany
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał benchmark Zobacz post
    Kupiłem impregnat Vidaron bezbarwny, pomalowałem drewno, najpierw je oczywiście przygotowałem do impregnacji. Było w fatalnym stanie. Producent obiecuje 6 lat trwałości impregnatu. Mam pytanie: sporo środka zostało mi jeszcze - czy jak przechowam puszkę w normalnych warunkach i wyciągnę za 3 lata to substancja będzie jeszcze nadawać się do użycia?
    Vidaron generalnie jest okej moim zdaniem. Co do przechowywania to trudno powiedzieć, jeżeli pojemnik będzie dobrze zamknięty, nie przechowywany na słońcu to powinno być okej.
    nie ma lekko, ale dajemy radę

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    yaris

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-100
    Posty
    172

    Domyślnie

    Cytat Napisał greghus Zobacz post
    Vidaron generalnie jest okej moim zdaniem. Co do przechowywania to trudno powiedzieć, jeżeli pojemnik będzie dobrze zamknięty, nie przechowywany na słońcu to powinno być okej.
    To prawda - dobre przechowanie wystarczy. Substancje tego typu raczej się nie psują

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaris Zobacz post
    To prawda - dobre przechowanie wystarczy. Substancje tego typu raczej się nie psują
    Nie do końca jestem przekonany...

    Nie zdążyłem w zeszłym roku zaimpregnować wszystkich desek jakie kupiłem. Produkt Vidaron trzymałem w garażu w ciemnym, nienasłonecznionym miejscu. W zimę temp. dodatnia. Po otwarciu puch (5L) na dnie bezbarwnego impregnatu znalazłem warstwę 3cm gluta na dnie puszki.

    Co z tym zrobić?? Da się to jeszcze wymieszać? Czy produkt ma jeszcze jakąś wartość?

    Proszę o pomoc.

  11. #11

    Domyślnie

    Moim zdaniem Vidaron i Drewochron to slaba jakość - lepiej kupic np.:
    - Sudwest
    - Remmers
    - Adler
    - Sikkens

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał doin_oakenhelm Zobacz post
    Moim zdaniem Vidaron i Drewochron to slaba jakość - lepiej kupic np.:
    - Sudwest
    - Remmers
    - Adler
    - Sikkens
    Popieram zdanie tego Pana. Widać, że chłop zna się na rzeczy!
    Pierwsze malowanie Remmersem, drugie Sudwestem, następnie Adler, bo ładny odcień daje, a na koniec zaimpregnować Sikkensem.
    Ja tak mam i sobie bardzo chwalę
    Ostatnio edytowane przez portaga ; 05-08-2017 o 20:17

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał portaga Zobacz post
    Popieram zdanie tego Pana. Widać, że chłop zna się na rzeczy!
    Pierwsze malowanie Remmersem, drugie Sudwestem, następnie Adler, bo ładny odcień daje, a na koniec zaimpregnować Sikkensem.
    Ja tak mam i sobie bardzo chwalę
    Za to widze ty sie znasz. Dla mnie Vidaron i Drewnochron są nic nie warte.

    Wymieniłem kilka sensownych firm, ktora produkują dobre produkty - tyle. Wiadomo większość maluje/impregnuje Vidaronem lub Drewnochronem bo jest to tanie i dostępne wszędzie. Sudwest przykładowo kosztuje ok 40zl za L podkładu i 40 zł za L wykończenia. a Vidaron kosztuje ok 12zl za 0,7. Adler Pullex kosztuje ok 34 zl za 0,75 podkładu i 55zl za 0,75 wykończenia Adler Lignovit - podkład to ok 70 zl za L + 70 wykończenie za L dobry "impregnat" kosztuje ok 100zl za l i składa się przynajmniej z podkładu i wykończenia. A żeby uzyskać odpowiednia jakość maluje się/ impregnuje się ok. 3x. W zależności od produktu czasem 2x podkład i 1x wykończenia albo 1x podkład i 2x wykończenie.


    Do pakietu ww. firm można jeszcze dodać Osmo.

    Nie polecam konkretnych produktów bo to wszystko zalezy od tego co chce sie uzyskać i co dokładnie się maluje/impregnuje. Wymieniam jedynie sensowne firmy.
    Ostatnio edytowane przez doin_oakenhelm ; 05-08-2017 o 23:06

  14. #14

    Domyślnie

    No widzisz, jak jednym wpisem można zachęcić człowieka do pełnej wypowiedzi w temacie?
    Trza było tak od razu...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony