dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kubawki

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    1

    Domyślnie Czy oddajecie 1% podatku i dla kogo?

    Na co przeznaczyć 1 %? Czy znacie jakąś organizację pożytku publicznego potrzebującą wsparcia? A może 1 % dla osoby prywatnej (za pośrednictwem jakiejś organizacji?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Jak Ci wszystko jedo, to ściągnij pierwszy lepszy program do rozliczeń i tam defultowo proponują jakąś organizację.
    O ile dobrze pamiętam, to tutaj na forum chyba dla kogoś się zbierało.

    Ja dotychczas przekazywałem na "Cała Polska czyta dzieciom". Ale chyba w tym roku przeniesiemy się na lokalne towarzystwo z naszej nowej wioski.

    Baza wszystkich organizacji chyba pod adresem: http://pozytek.ngo.pl/

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kalumet
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    jeszcze Bieruń
    Posty
    369

    Domyślnie

    ja co roku oddaję na inną fundację
    zawsze oddaję na ludzi
    stwierdziłem, że nigdy nie dam na zwierzęta itp
    w tym roku poszło na http://blizejczlowieka.socjum.pl/

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Każda organizacja potrzebuje wsparcia
    Co roku oddaję 1% innej - najczęściej lokalnej organizacji.

  5. #5

    Domyślnie

    Jeżeli chcesz oddać na kogoś konkretnego to proszę oddaj 1% dla chorej córeczki mojej kuzynki. Tutaj masz link na stronę, na której znajdziesz wszystkie informacje o niej, o jej chorobie: http://www.wiktoriamusial.pl/ Z góry dziękuję i zachęcam innych do oddawania 1% na Wiktorię. To naprawdę super dziewczynka, ktorej choroba wymaga sporych nakladow finansowych. Jesli chcecie więcej informacji to chętnie podeślę.
    Pozdrawiam

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubawki Zobacz post
    Na co przeznaczyć 1 %? Czy znacie jakąś organizację pożytku publicznego potrzebującą wsparcia? A może 1 % dla osoby prywatnej (za pośrednictwem jakiejś organizacji?
    na forum masz kilka możliwości ....
    Stefek ..... Żelki
    Franuś ...... AgnesK
    Emil .... Arniki

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mikimikis

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-323
    Posty
    1

    Domyślnie

    A może 1% podatku niewidomym dzieciom z Lasek ? To chyba jest Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymilogo organizacji pożytku publicznego.
    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Polecam organizacje lokalne. Najczęściej małe i nie jest o nich głono a działaj w i na rzecz naszych małych społeczności.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    ja od kilku lat na Stefka Żelki

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar reflexes
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    86

    Domyślnie

    Zazdroszę Wam, że nie macie znajomych bliższych lub dalszych, którzy takiej pomocy potrzebują. Z żoną przekazujemy nasz 1% rodzinie z którą żona pracowała i opiekowała się w czasie studiów. Jest to rodzina w któraj jakieś 12 lat temu urodziły się bliźniaki i przez błąd lekarza (niedotlenienie) jedno ma dziecięce porażenie mózgowe a drugie autyzm. Ostatnie wakacje spędziliśmy ze znajomymi znajomych którzy mają córkę z mukowiscydozą. Ostatni ludzie na których przekazujemy to kolega, którego córka ma przepuklinę oponowo rdzeniową i wodogłowie.
    Wszystkim tym ludzim staramy się jakoś pomóc przekazując swoje marne grosze oraz namawiając innych, którzy nie mają co z tymi pieniędzmi zrobić aby wypełnili to pole w picie.
    Ostatnio pozyskałem świetnego darczyńcę, bo koleżanka założyła biuro księgowe i ma wielu bogatych klientów, którzy takie rzeczy mają w poważaniu a ona wypełniając im deklarację skrupulatnie wpisuje podane przeze mnie dane.
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
    Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

  11. #11

    Domyślnie

    Za to Tobie mozna pozazdrościć koleżanki z biurem księgowym, to naprawdę daje duże możliwości i na pewno dzieki temu uda wam się pozyskać dla potrzebujących fajne pieniądze.

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ngel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    582

    Domyślnie

    pewnie że oddajemy- na Franulka Naszego Walecznego oddajemy !! A tak naprawdę nie ma znaczenia komu oddasz bo każdy, kto może otrzymać 1% baaardzo go potrzebuje. Widzisz na samym naszym forum ilu jest potrzebujących. Grunt to wpisać cokolwiek i przekazać ten 1%- bo nas to nic nie kosztuje a dla kogoś to jest jedyna szansa na zdrowie lub życie. I jak spotykam kogoś kto nie przekazuje 1% to musi biedak zawsze wysłuchać takiej reprymendy i kazania, że w nastepnym roku NA PEWNO przekaże 1% Ciocia Ngel Samo Zło
    Ten blask, który inni we mnie dostrzegają
    niech trwa bo dotąd mialam go za mało...

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Aga_L

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-868
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja od wielu lat przekazuje darowizny dla Expatrii, a od 3 lat swój 1% podatku
    (www.1procentdzieciom.pl).
    Stowarzyszenie Expatria pieniądze te przeznacza na
    ratowanie zdrowia i życia ciężko chorych dzieci z Kresów.
    Nie zapominajmy o naszych chorych, polskich dzieciach z Kresów!

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mati9015

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,

    Jesli moge prosić, proszę o przekazanie 1% podatku na rzecz rehabilitacji naszego synka Mikołajka.
    Wypełniając odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT proszę wpisać:
    1. KRS: 0000037904
    2. W rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” proszę wpisać: 14650- Madejski Mikołaj

    Wszelkie inforamcje odnośnie choroby Mikołajka: http://www.dzieciom.pl/14650

    „Wszystkim, którzy zechcą nam pomóc w leczeniu i rehabilitacji Mikołajka, dziękujemy z całego serca.”

    Mateusz i Dominika

    Cytat Napisał kubawki Zobacz post
    Na co przeznaczyć 1 %? Czy znacie jakąś organizację pożytku publicznego potrzebującą wsparcia? A może 1 % dla osoby prywatnej (za pośrednictwem jakiejś organizacji?

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kaśka73
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Wrocław/ Kiełczów
    Posty
    2.530

    Domyślnie

    a ja proszę o przekazanie 1% podatku na operację Piotrusia synka mojej kuzynki, potrzeba nazbierać naprawdę dużę kwotę na skomplikowane operacje

    www.paluszkipiotrusia.pl

  16. #16

    Domyślnie

    Bardzo proszę wszystkich, którzy nie wiedzą dla kogo przekazać 1% podatku o przekazanie go na leczenie mojego synka chorego na cukrzycę typu 1.
    Dane do wpisania w PIT:
    Fundacja Dla Dzieci "Dar Serca" w Bielsku-Białej
    KRS – 0000121785 cel szczegółowy 1%: wpisujemy - Mateusz Czopik
    Dziękuje i zapraszam na stronę www.mateuszczopik.pl - znajduje sie tam wiecej informacji oraz dane kontktowe do mnie.

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    My od lat wpłacamy nasz 1% na Fundację Transplantacji Szpiku i Leczenia Chorób Krwi w Katowicach(Krajowy Rejestr Sądowy - nr KRS: 000005488. Współpracują z kliniką pani prof. Kyrcz-Krzemień na ul. Reymonta (czołowy ośrodek w Polsce).

  18. #18

    Domyślnie 1 % dla szpitala dziecięcego przy Litewskiej

    Szerze zachęcam do przekazywania 1% podatku dla Fundacji "Przyjaciele Szpitala Dziecięcego przy Litewskiej". Pomagają w wyposażeniu szpitala, a także szkoleniu kadry medycznej, czyli tak na prawdę chorym dzieciom. Ja przekazuje swój 1% dla nich od kilku lat i na prawdę pomagają. Ich działania możecie śledzić na www.litewska.pl

    W tym roku dodatkowo ułatwili rozliczenie przez udostępnienie darmowego programu PIT 2011 na www.litewska.pl oraz http://www.facebook.com/litewska

    Szczerze warto im pomagać !

  19. #19

    Domyślnie

    Jasne, że oddaje. W tym roku chcę przeznaczyć te pieniądze na Małopolskie Hospicjum dla Dzieci. Na stronie http://pomozbudowac.pl znajdują się dokładnie informacje na temat całej akcji. Mam nadzieję, że uda im się zbudować to hospicjum domowe.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ania klepka

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.508
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    a ja w tym roku oddaję na dziecko mojej kuzynki chorej na nowotwór mózgu:
    KRS 0000086210 Fundacja "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową"
    "Magdalena Bujko"

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony