dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie jak wyprowadzić wodę do nawodnienia ogrodu

    witajcie!

    trochę się obczytałem odnośnie nawodnień - brakuje mi natomiast informacji o najprostszym niby temacie - jak wyprowadzić wodę za dom.
    W tej chwili hydraulik wypuścił rurę na wysokości ok 1m nad poziom gruntu (wiem już, że muszę sprawdzić przekroje od licznika do kranu aby mieć stosowną wydajność wody - zrobię to przy wizycie na budowie).
    Gdzieś mi się przewinęło, że robi się przy domu studzienki z zaworami, a tam rozprowadzenie na 'obwody nawadniające'...

    ...no właśnie - może wodę powinienem wypuścić poniżej gruntu - wprost do studzienki? Nie mam jeszcze wylanych posadzek i mogę to zrobić. Robi się tak - na ten temat brakło mi informacji.
    Ogród zasilać będę wodą wodociągową.
    Razem z wodą wyprowadzić kable sterujące? na 220v

    będę chciał mieć też odlicznik wody na ogród... z tego co wiem - u nas liczniki są w studzience przy granicy posesji. czy odlicznik też tam trzeba umieścić?

  2. #2

    Domyślnie

    Przyłącze wody do nawadniania najwygodniej było by wyprowadzić faktycznie prosto do skrzynki zaworowej, o ile tylko wiesz gdzie ona będzie... Oczywiście razem z tą wodą trzeba podac prąd, bo inaczej ciężko będzie sterować zaworami. Ale sam sterownik waygodniej mieć jednak w domu, więc być może zamiast prostego zasilania musiałbyś poprowadzić przewody sterujące zaworów (typowy ziemny przewód prądowy, o liczbie żył przynajmniej o jeden większej niż liczba zaworów).
    Podlicznik możesz umieścić niemal w dowolnym miejscu na tym przyłączu do ogrodu (on ma liczyć przecież przepływ wody w tym przyłączu), ale warto by zachować do niego w miarę sensowny dostęp

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony