dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Domyślnie Prośba o pomoc w zasłonięciu kabli

    Dziewczyny, widziałam kiedyś na zdjęciu takie rozwiązanie, że kable od TV wiszącego na ścianie były ukryte pod płytą taką ala liminowaną.

    Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem ( na ukrycie kabli w ścianie jest już za późno), ale teraz nie mogę nigdzie znaleźć tego zdjęcia ;-(

    Pomożecie?

    Stolarz wspomniał, że mogę też taką płytę pomalować na kolor ściany, ale czy odcień będzie ten sam??

    Z góry dziękuję

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Przecież możesz zbudować płytą k-g i zamalować. Robisz w płycie otworek na kable i przeciągasz.

  3. #3

    Domyślnie

    odcień będzie ten sam, bo przecież możesz użyć tej samej farby, ale faktura płyty na pewno nie spowoduje, że to się wszystko zleje w 1.
    wykucie dziury w ścianie, wprowadzenie rury, zagipsowanie, zeszlifowanie i pomalowanie to zabawa na 2 dni (bo gips musi wyschnąć) - efekt nie porównywalny moim zdaniem.

  4. #4

    Domyślnie

    No tak, ale koszt takiej zabudowy to dla nas jakieś 40zł, po znajomości oczywiście. Dlatego mimo wszystko chciałabym zobaczyć jakieś zdjęcia. Może to mnie przekona, że to nie najlepszy pomysł

  5. #5

    Domyślnie

    Przyjrzyj się z bliska listwom elektroinstalacyjnym z PCV.
    Są o przekroju prostokątnym i są z pokrywami wypukłymi.
    Właśnie te wypukłe możesz zastosować i zamalować je farbą.
    Zaletą jest możliwość dostępu do środka, wymiany, dołożenia przewodu, etc....

    Spokojnie zmieścisz się w 40zł razem z kołkami rozporowymi i 2 piwkami dla majstra

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar AJa?!
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Warszawa, Kielce
    Posty
    366

    Domyślnie

    Rozumiem że chcesz żeby telewizor wisiał ale żeby nie było widać kabli:

    najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest wstawienie rury pcv/plastikowej zwykle o przekroju prostokątnym w grubość ściany:



    A tu to co ty chcesz zrobić:
    Plastikowa rura o przekroju prostokątnym przed ścianą pomalowana na kolor ściany:



  7. #7

    Domyślnie

    Jeszcze w "starym domku"...



    Ostatnio edytowane przez kazek_78 ; 02-12-2010 o 18:00

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki serdecznie, właśnie o to mi chodziło

    Stolarz mi zaproponował, żeby płyta była szerokości komody rtv, a ja znowu się bałam, że powstanie z tego meblościanka. A właśnie o takie rozwiązanie mi chodziło...

    Może znalazłyby się jeszcze jakieś zdjęcia??

  9. #9

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar AJa?!
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Warszawa, Kielce
    Posty
    366

    Domyślnie



    a może spróbuj coś takiego? trochę bardziej wysuwasz płytę laminowaną a z boku miejsce na książki

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANSE72

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    KOSTRZYN NAD ODRĄ
    Posty
    986

    Domyślnie

    Myśle ze mozliwości jest wiele w zależności kto to wykona > Jeżeli stolarz o którym wspomniałaś bedzie miał możliwości techniczne , jak i odpowiednia wiedzę ,to dowolny kształt jak i wybarwienie nie stanowi problemu

  12. #12

    Domyślnie

    Jeśli za ścianą, na której ma wisieć TV jest miejsce (np. szafa lub garderoba) można przewody przeciągnąć przez tamtą część.
    Pozbywamy się wtedy konieczności zabudowania jakichkolwiek przewodów widocznych w pomieszczeniu z TV
    Wystarczą 2 otwory, łączące obydwa pomieszczenia

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Bandit

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7

    Domyślnie Najlepsze sposoby na ukrycie kilometrów kabli za telewizorem,

    Witam serdecznie,

    Mam problem z walającymi się kablami za telewizorem. Wygląda to tragicznie, zbiera masę kurzu, utrudnia przesuwanie stolika rtv, stanowi idealną kryjówkę dla głupiego psa i idealny magazyn na sierść. Po prostu nie mogę na to patrzeć. Co z tym zrobić?

    Mam w planie remont tego pomieszczenia więc mogę pozwolić sobie na jakieś dziury w ścianie czy inne instalacje, które ukryją kable. Tylko jak to wszystko optymalnie zrobić? Na dole stoi amplituner, wchodzą do niego 4 kable hdmi, wychodzi 6 kabli do 5.1 i jeden zasilający. Obok niego stoi serwer NAS, 2 kable. Półka wyżej 2 konsole do gier, kolejne 5 kabli (2 razy zasilanie, 2 razy hdmi, raz lan), kolejna półka to dekoder cyfry (2 kable) i nettop (2 kable). Plus do tego kabel HDMI do tv i zasilajacy od tv i subwoofera, ufff. W sumie zasilać trzeba 8 urządzeń, do 3 podpinać lan... a no tak, jest jeszcze switch który wymaga zasilania i idą do niego kable sieciowe. Ukryć moim zdaniem nie da się kabli HDMI, częściowo można ukryć kable lan i zasilające. Tylko jak? Jak to wygląda u Was? Macie jakieś innowacyjne pomysły?

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    ja mam w ścianie ukryty kanał wentylacyjny prostokątny z wyjściami za TV oraz przy podłodze...wymiary kanału to 55x110mm

    Obecnie mam tam kable głośnikowe od kina domowego, zasilanie do uchwytu pod TV, a w przyszłości planuję 2xHDMI, RJ45, USB, DVI-VGA (do kompa) i kabel optyczny bezpośrednio z TV...spokojnie się kable mieszczą i można je wciągać, wymieniać w wyciągać..u mnie kanał ma kształt litery L, bo cały sprzęt będzie nie bezpośrednio pod TV ale z boku...możesz u mnie w dzienniku zobaczyć

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Bandit

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    W czym? Możesz wkleić link, mało tu bywam i nie znam tajników forum. Jak uzyskujesz dostęp do tego kanału skoro jest ukryty? Pewnie zdjęcia mi wiele wyjaśnią...

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Bandit

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Btw, nie masz wpisów w dzienniku.

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar raas
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Rybnik Oberschlesien
    Posty
    211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    Bandit- hihi otwórz oczęta i kliknij na to co ma w podpisie lub tu: http://forum.muratordom.pl/showthrea...64064-M3-70m2/

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    no dokładnie o to mi chodziło o link w sygnaturze...
    A teraz na skróty:

    końcowy odcinek "kanału RTV"

    Kanał w całej okazałości przed zatynkowaniem

    Dostęp uzyskije poprzez piloty wpuszczone w kanał na samym początku przed zamurowaniem..do takiego pilota przywiązuje kabel HDMI/Optyczny/inny i ciągnę luźny koniec aż porządany przewód zostanie wciągnięty w kanał...
    Muszę tak robić, ze względu na skomplikowany kształt kanału (L-ka)
    W sytuacji gdy będziesz miała przewód prosty zza TV pionowo w dół za RTV-kę to myślę, że kable uda się bez pilotów przepchnąć

  19. #19

    Domyślnie

    Dostęp uzyskije poprzez piloty wpuszczone w kanał na samym początku przed zamurowaniem..do takiego pilota przywiązuje kabel HDMI/Optyczny/inny i ciągnę luźny koniec aż porządany przewód zostanie wciągnięty w kanał...
    Muszę tak robić, ze względu na skomplikowany kształt kanału (L-ka)
    W sytuacji gdy będziesz miała przewód prosty zza TV pionowo w dół za RTV-kę to myślę, że kable uda się bez pilotów przepchnąć [/QUOTE]




    Gratuluje pomysłu na pewno skorzystam przy kolejnym remoncie w końcu będzie koniec walających się wszędzie kabli

  20. #20

    Domyślnie

    Ja zrobiłem to tak






Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony