dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 16
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 318
  1. #1

    Domyślnie Jaką książkę aktualnie czytacie ?

    mam pytanie jaką książkę aktualnie czytacie? Co warto przeczytać? Co polecacie.
    Zbieram propozycje przed zblizającą się majówką

  2. #2

    Domyślnie

    Ja aktualnie jestem na etapie książek z nurtu liberoamerykańskiego: skończyłam "Sto lat samotności" Marquez'a, zaczynam "Ciotka Julia i skryba" Mario Vargas'a Llosy (polecam "Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki"). Jesli zaś chodzi o ksiązki lekkie, latwe i przyjemne a przy tym dostarczające bardzo dużo śmiechu to polecam Chmielewską A jesli thrillery to tylko Skandynawskie! Na przykład Henniga Mankell'a. Pozdrawiam i zyczę miłego czytania

  3. #3

    Domyślnie

    Obecnie czytam Diunę. Konkretnie Dzieci Diuny.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gliczarowianin
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gliczarow Gorny
    Posty
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dagmara1 Zobacz post
    Jesli zaś chodzi o ksiązki lekkie, latwe i przyjemne a przy tym dostarczające bardzo dużo śmiechu to polecam Chmielewską
    Nie wiem czy kiedykolwiek tak sie smialem przy czytaniu ksiazki jak podczas czytania Lesio wlasnie spod piora Chmielewskiej.

  5. #5

    Domyślnie

    Dokładnie Lesio jest chyba najlepszy. Ale pozostałe ksiązki też warte przeczytania, własnie ze względu na to, że potrafią rozbawić do łez...

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Właśnie skończyłem "Tańcz, tańcz, tańcz " polecam naprawdę dobra, jak zresztą wszystko Murakamiego co do tej pory wpadło mi w rękę. "Kronika ptaka nakręcacza" i "Przygoda z owcą" chyba najlepsze, ale na nic kiepskiego jego autorstwa nie trafiłem. Niektóre jak np "Koniec świata i Hard-Boiled Wonderland " trochę ciężka w wczytaniu ale jeśli ktoś lubi czytać dwie książki na raz to jest to książka właśnie dla niego.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kocimieta
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    700
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    W bestsellerowej "Jedz,módl się i kochaj" E.Gilbert bohaterka, na tzw.zakręcie życiowym, odbywa podróż (Włochy - Indie - Bali) I, oprócz masy różnych doświadczeń, spotyka kogo? tak, tak - wspaniałego mężczyznę Jest zauroczenie i płomienny romans. Filmu z Julią Roberts nie oglądałam. Aktualnie zaczynam czytać, tzn mam zamiar dziś wieczorem (jak położę Małą i obejrzę kolejny odcinek "Instynktu" z D. Stenką ) drugą część "I że Cie nie opuszczę ..." czyli jak się ma romans do małżeństwa..

  8. #8

    Domyślnie

    Sto lat samotności na pewno warto przeczytać
    Chmielewską - a to nawet kilka razy

    Obecnie czytam - Archer - Złodziejski honor

  9. #9

    Domyślnie

    Ja czytam obecnie książkę pt. 'U martwych w Dallas'. Bardzo dobra książka. Uwielbiam serial czystą krew i teraz stałam się fanką książek na podstawie których kręcono serial.

  10. #10

    Domyślnie

    Ja ten urlop obiecałem sobie spędzić z książką ale średnio mnie to wychodzi .Jak na razie czytam Gomorra -Podróż po imperium kamorry Roberta Saviano nawet fajne daje do myślenia. A zanadrzu mam jeszcze kilka książek Agathy Christie .Choć powiem wprost wypożyczyłem bo chciałem jakiś dobry kryminał a babka w bibliotece nie chciał pomóż i doradzić więc jak znacie dobre kryminały -książki akcji to śmiało adwajcie tytuły.

  11. #11

    Domyślnie

    Dobre kryminały, książki akcji, thrillery, czy jak tam zwał to wszystkie ksiązki skandynawskiego autora Henninga Mankel'a. O komisarzu Wallanderze. Polecam. Są bardzo dosłowne, więc dla bardziej wrazliwych niewskazane. Czyta się jednym tchem.

  12. #12

    Domyślnie

    "Życie Pi" .Nie mogę się doczekać na film!!

  13. #13

    Domyślnie

    A ma być film? To też się nie mogę doczekać Ksiązka faktycznie niezła, zaskakująca...

  14. #14

  15. #15

    Domyślnie

    Dzieki za link. Jestem bardzo ciekawa, co to będzie... czasem ekranizacje są tak beznadziejne, że szkoda oglądac. Ale miejmy nadzieje, że w tym przypadku nie będzie źle

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    O nie, ja chyba nie chce tego ogladac. Ksiazka jest znakomita, wspaniala i magiczna, takze przez to, ze nie do konca taka, jak sie wydaje.
    Film swoja doslownoscia moze to zgubic, bo nie bardzo sobie to wyobrazam, oj...
    chwilowo na sygnaturke pomyslu brak

  17. #17

    Domyślnie

    tak was czytam i chyba macie rację.chyba że smarzowski by zrobił ...ale ciekawość ludzka zwycięży.

  18. #18

    Domyślnie

    Dag, corka Kasi
    Tu jest mi cieplo, tu jest mi dobrze i tu bede sie rozmnazac

    chatka z bali

  19. #19

    Domyślnie

    Do tej książki mam sentyment...

  20. #20

    Domyślnie

    Witam

    Polecam książki Steve Berry, niezła sensacja a niektóre jego książki balansują na granicy political fiction - np. "Przepowiednia dla Romanowów". Świetnie się czyta.

    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

Strona 1 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony