dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 16
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 318
  1. #101
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał olinek okrąglinek Zobacz post
    jestem zachwycona "Matką wszystkich lalek"-baaardzo mi się podobała.
    bardzo się cieszę olinku, że moja propozycja Ci się podobała, też byłam zachwycona

    Cytat Napisał olinek okrąglinek Zobacz post
    Czy mozecie polecić coś o II wojnie, ale obyczajowe, najlepiej polskie, ale niekoniecznie.
    to może właśnie miedziany jeździec - romans wszech czasów w wojennych okolicznościach

    i bezwzględnie polecam Ci Krawcową z Madrytu tematyka o którą prosiłaś a w dodatku super książka, niestety nie polska lecz mimo wszystko warto. To jedna z moich ulubionych a widzę, że gusta mamy podobne

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariola3108 Zobacz post
    bardzo się cieszę olinku, że moja propozycja Ci się podobała, też byłam zachwycona



    to może właśnie miedziany jeździec - romans wszech czasów w wojennych okolicznościach

    i bezwzględnie polecam Ci Krawcową z Madrytu tematyka o którą prosiłaś a w dodatku super książka, niestety nie polska lecz mimo wszystko warto. To jedna z moich ulubionych a widzę, że gusta mamy podobne
    W "Miedzianego jeźdźca" już się zaopatrzyłam. A i "Krawcową z Madrytu" zaraz zdobędę- e- booki. Tak szybciej. Choć przyjemność czytania już nie ta.

    Dzięki, mariola3108

  3. #103
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ullerowa
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    6.216
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    Dostałam od meża pod choinkę super książkę:

    i pomimo świątecznego czasu przeczytałam w jeden dzień. Teraz szukam chwili żeby kupić druga cześć. Naprawdę wciagajaca, klimatyczna opowieść o życiu, miłości, trudnych decyzjach, tragediach. Wszystko się świetnie przeplata.
    Natomiast teraz czytam Huston, mamy problem K. Grocholi i ....... jestem rozczarowana, nie polecam. To nie ta Grochola jaka lubię i czytam jednym tchem

  4. #104
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Gosia i Piotr
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    303
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    A ja właśnie skończyłam kolejną z książek Jodi Picoult „Tam gdzie Ty”.
    Jak zawsze u Jodi - nie można się od niej oderwać.
    Porusza trudne i kontrowersyjne tematy w bardzo ciekawy sposób - polecam.
    Dziennik
    Komentarze

    Dom - to tam, gdzie choćby pod gołym niebem, ludzie są razem.

  5. #105
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    A ja aktualnie wzięłam się za:


    i stwierdzam, że to chyba nie był dobry pomysł. Jestem potwornie przytłoczona tymi smutnymi historiami. Myślę, że w ogóle tę książkę należy przeczytać, ale niekoniecznie kiedykolwiek. Ja chyba aktualnie jestem za bardzo rozbita, by poradzić sobie z takim dodatkowym ciężarem.

  6. #106
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Niemniej jednak nadchodzi kolejna noc sylwestrowa,
    zatem drodzy forumowicze i mole książkowe życzę Wam spełnienia marzeń w tym Nowym 2013 Roku


  7. #107
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    Barbara Demick : Światu nie mamy czego zazdrościć - zwyczajne losy mieszkańców Korei Północnej.

    Obraz koszmaru powstały na podstawie opowieści - wywiadów z 6 osobami , którym udało się uciec.
    Orwell okazuje się nie być fikcją. Niby coś tam wiemy - ale to co się tam faktycznie dzieje, to trudne do uwierzenia.
    Polecam.
    Wegetarianie nie jedzą wprawdzie zwierząt, ale zjadają im pożywienie ...

  8. #108
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Gosia i Piotr
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    303
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Dominika Stec: "Mężczyzna do towarzystwa" - krótka, trochę nudnawa, a zarazem zawierająca fajne fragmenty.
    Czyta się dziwnie, bo są momenty kiedy śmiałam się do łez, ale są też takie kiedy miałam dość tej książki.
    Mam drugą część: "Kobieca intuicja" ale chyba zrobię sobie przerwę zanim do niej sięgnę.
    Zabieram się za "Hobbita" - warto?
    Dziennik
    Komentarze

    Dom - to tam, gdzie choćby pod gołym niebem, ludzie są razem.

  9. #109
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nastka79
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Kończę właśnie "Trociny" K. Vargi. Ta książka jest okropna, denerwująca, ale zarazem wciągająca. Polecam, ale nie dla osób w depresyjnym nastroju .

    Hobbita polecam, ale raczej dla dzieci, sama czytałam w wieku szkolnym. Na filmie już byłam i dla dzieci chyba nie za bardzo się nadaje , za to dla dorosłych jak najbardziej.

  10. #110
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    ullerowa dzięki za info o "Alibi..." Ogonowskiej - czaiłam się na nią od jakiegoś czasu, a teraz sobie po prostu kupię.

    U mnie aktualnie "Firma" Grishama. Po raz kolejny.
    Ostatnio edytowane przez nemi ; 02-01-2013 o 22:45

  11. #111
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzycha16a Zobacz post
    Ja jak zwykle polecam książki prawdziwe.

    Liz Murray "Przełamac noc" - świetna, wciągająca książka o zniszczonym dzieciństwie i bardzo silnej woli przetrwania, 435 stron przeczytałam w dwa dni. Książkę czyta się jednym tchem. Polecam.

    Może ktoś poleci coś na faktach...
    O tak, "Przełamać noc" jest znakomitą książką! (Podaję link do mojej recenzji: http://mojeprzemiany.blox.pl/2011/10...iz-Murray.html),

    a przy okazji polecam również książkę opartą na faktach z tego samego wydawnictwa "Nella. Piękno nieoczekiwanego" - to relacja matki z pierwszego roku z córeczką, która niespodziewanie dla całej rodziny urodziła się z Zespołem Downa (moja recenzja - http://mojeprzemiany.blox.pl/2012/08...e-Hampton.html)
    chwilowo na sygnaturke pomyslu brak

  12. #112
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Bogatynia
    Posty
    1.249

    Domyślnie

    Ostatnio przeczytałam "Taniec śmierci" Douglasa Prestona i Lincolna Childa - wspaniała!!! W ogóle jestem zauroczona ich powieściami, polecam.
    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

  13. #113

    Domyślnie

    Cytat Napisał ullerowa Zobacz post
    Natomiast teraz czytam Huston, mamy problem K. Grocholi i ....... jestem rozczarowana, nie polecam. To nie ta Grochola jaka lubię i czytam jednym tchem
    Potwierdzam. Też jestem rozczarowana....

    A mozecie polecic coś Musierowicz, ale dla nieco "starszej młodzieży"
    Ostatnio edytowane przez olinek okrąglinek ; 03-01-2013 o 17:14

  14. #114
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    polecam również literaturę dotyczącą tematyki wywózki europejskich (w pierwszym przypadki amerykanki) kobiet na koniec świata czyli do krajów muzułmańskich i ich życia u boku, o zgrozo arabskich typów. Poniżej zaproponowane książki w mojej ocenie są doskonałe, choć czytając je włos się na głowie jeży, szczególnie że często są historiami opartymi na faktach. I tak w tej tematyce polecam:

    1. Tylko razem z córką - Betty Mahmoody
    Amerykanka z Michigan Betty Mahmoody jest postacią autentyczną. 3 sierpnia 1984 roku przyjeżdża z córeczką i mężem na wakacje do Teheranu. W ciągu paru dni jej świat wali się w gruzy. "Nigdy nie opuścisz Iranu! Zostaniesz tu do śmierci" - słyszy. Jest Amerykanką wśród ludzi, którzy nienawidzą Amerykanów. Jest żoną fanatycznego Irańczyka, który traktuje ją jak niewolnicę. Jedyną nadzieją jest ucieczka. Byłaby możliwa, gdyby nie czteroletnia córeczka...
    "Tylko razem z córką" jest światowym bestsellerem ostatnich lat. Miliony sprzedanych egzemplarzy na całym świecie spowodowały, że książka trafiła do "Księgi rekordów Guinnessa".

    2. Mój Pan i władca - Tehmina Durrani
    Bunt kobiety islamu przeciwko tradycji. Żona pakistańskiego polityka ujawnia dramat muzułmańskiej kobiety całkowicie podporządkowanej mężowi.
    Poruszająca relacja kobiety z wpływowej rodziny pakistańskiej z lat spędzonych u boku brutalnego męża - lat upokorzeń, bicia, izolacji od świata zewnętrznego - odzwierciedlająca dramat tysięcy muzułmańskich kobiet, dla których w zdominowanym przez mężczyzn społeczeństwie islamu mąż jest prawdziwym panem i władcą.

    3.Arabska żona - Tanya Valko
    Wstrząsająca historia młodej kobiety, która poślubiła muzułmanina.
    Dorota, uczennica szkoły średniej, poznaje Ahmeda, w którym zakochuje się bez pamięci. Jej najbliższe otoczenie nie kryje swojego negatywnego nastawienia do tego związku, mimo to młodzi spotykają się dalej. Kiedy dziewczyna zachodzi w ciążę, Ahmed ją poślubia.
    Po pewnym czasie wyjeżdżają do jego rodziny. Tam ukochany, dotychczas niewidzący świata poza swoją Docią, pokazuje prawdziwe oblicze - znika na całe dnie z domu, nie interweniuje, gdy kobiety z jego rodziny dręczą żonę, okazuje się zazdrosny, nie stroni od rękoczynów. Dorota wiele znosi dla swojej miłości, w pewnym momencie jednak nie wytrzymuje...
    "Arabska żona" to kwintesencja ponad dwudziestoletnich kontaktów pisarki z krajami muzułmańskimi, efekt studiów i badań, doświadczeń własnych oraz zasłyszanych opowieści. W swoich bohaterach oraz ich losach autorka skompilowała wiele ludzkich historii, umiejscawiając je w kokonie literackiej fikcji. ukryj.

    A także pewno wszystkim już znany "Kwiat pustyni"
    Ostatnio edytowane przez mariola3108 ; 03-01-2013 o 17:11

  15. #115
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał olinek okrąglinek Zobacz post
    Potwierdzam. Też jestem rozczarowana....
    mnie jakoś też grochola ostatnio nie siada. Napisana przez nią wspólnie z córką Makatka to jakieś flaki w oleju - dosłownie
    A więc potwierdzam powyższą opinię

  16. #116

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariola3108 Zobacz post
    i bezwzględnie polecam Ci Krawcową z Madrytu tematyka o którą prosiłaś a w dodatku super książka, niestety nie polska lecz mimo wszystko warto. To jedna z moich ulubionych a widzę, że gusta mamy podobne
    Przeczytałam jednym tchem - . 550 stron w 2 dni - co tam święta...

    Fabuła suuuper, nie mogłam sie oderwać.
    Ale .... jak dla mnie za duzo faktów z wojennej Hiszpanii-nie znam historii (zwłaszcza politycznej) Hiszpanii i przez te fragmenty trudno mi sie było przebić.
    Sama akcja, przemyslenia i powody zachowań głownej bohaterki-fascynujące!

  17. #117

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariola3108 Zobacz post
    polecam również literaturę dotyczącą tematyki wywózki europejskich kobiet na koniec świata czyli do krajów muzułmańskich i ich życia u boku, o zgrozo arabskich typów. Poniżej zaproponowane książki w mojej ocenie są doskonałe, choć czytając je włos się na głowie jeży, szczególnie że często są historiami opartymi na faktach. I tak w tej tematyce polecam:
    A ja, przyznam szczerze, nie mogę przebrnąć przez tego typu literaturę.
    Z w/w przeczytałam tylko "Kwiat pustyni".
    Chyba za bardzo włos mi sie jeży...
    Ostatnio edytowane przez olinek okrąglinek ; 03-01-2013 o 17:15

  18. #118
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał olinek okrąglinek Zobacz post
    A ja, przyznam szczerze, nie mogę przebrnąć przez tego typu literaturę.
    Z w/w przeczytała tylko "Kwiat pustyni".
    Chyba za bardzo włos mi sie jeży...
    więc nie ma co ryzykować. ale za to miło mi, że trafiłam z krawcową

  19. #119

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariola3108 Zobacz post
    ale za to miło mi, że trafiłam z krawcową
    O, tak. bardzo!
    Dziękuję
    I poproszę o jeszcze w tej tematyce (lub innej).

  20. #120
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał olinek okrąglinek Zobacz post
    I poproszę o jeszcze w tej tematyce (lub innej).
    a zatem jeszcze to:


    również mnie pochłonęła

    Wzruszająca i trzymająca w napięciu powieść obyczajowa z życia trzech kobiet, rozgrywająca się przez wiele lat w różnych częściach świata. Melanie, rozpieszczona osiemnastoletnia Angielka, wdaje się we flirt z ojczymem i zostaje wysłana przez matkę do Los Angeles. Laure, piękna Haitanka, przypadkowo zachodzi w ciążę i ucieka od srogiej babki do Chicago. Jej służąca, Ameline, także nagle musi zmienić swój los. Wszystkie zaczynają żyć na własny rachunek... Zaskakująca fabuła, kobiece wybory i dylematy.

Strona 6 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony