dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Łukasz Szczygielski

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Chęciny
    Kod pocztowy
    26-010
    Posty
    10

    Domyślnie Problem z wydaniem Warunków zabudowy

    Witam, planujemy z narzeczoną rozpocząć budowę w przyszłym roku jednak wymarzony dom coraz bardziej się oddala. Pomijając całą historię rzeczy które sobie wymyśliliśmy pojawiło się multum problemów wokół wynikających głównie z ograniczonych funduszy. Jedno co sobie założyliśmy to to że działka nie będzie miała mniej niż 1500m2, więc rozpoczęliśmy poszukiwania. Okazało się ze działki w "fajnyc" miejscach to 100zł/m w góre. Rozpoczęliśmy więc poszukiwania czegoś tańszego. Kiedy po wielkich bojach okazało się że trafiliśmy w coś co nam odpowiada dotarliśmy do własciciela ( po skomplikowanych zabiegach ). Po dwóch tygodniach od zapodania tematu zdecydował się sprzedać nam część działki. I teraz do meritum. Działka jest rolna 30x300m nas interesuje koniec tej działki. i tak jak mniej więcej wszystko mamy dograne, że działka będzie podzielona docelowo na 5 mniejszych, że właściciel zrobi drogę ww, tylko teraz kiedy narzeczona była w UG dowiedziała się iż nie dostaniemy warunków ( nie ma planów miejscowych ) ponieważ nie spełniamy warunków sąsiedztwa. No i tu nie do końca ja przynajmniej jestem w stanie się z tym zgodzić i chciałbym z praktycznego punktu widzenia i Waszych doświadczeń usłyszeć czy można to jakoś przeskoczyć ? jesli będzie zainteresowanie wątkiem będe umieszczał mapki które na pewno bardziej Wam przybliżą temat. Jedno co mogę powiedzieć to to że jest to spory obszar ( do najbliższego zabudowania 500m w jedną i druga stronę i jedno co ważne. Jest jedna działka dostępna z tej samej drogi na której jest wybudowanie. CZy to jest wystarczające do wydania pozytywnych warunków ? Co prawda właściciel ów domu dojeżdza z innej drogi jednak formalne działka ma dojazd do tej samej drogi.

    Dziękuję z góry wszystkim za aktywność.

    pozdrawiam Łukasz

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Przemyślcie to dobrze jeszcze raz podsumowując wszystkie za i przeciw i mając jedno na uwadze
    multum problemów wokół wynikających głównie z ograniczonych funduszy
    Już pierwsze założenie jest błędne.
    działka nie będzie miała mniej niż 1500m2
    Mam taką działkę i dom parterowy i uważam że jest za duża. Zagospodarowanie i utrzymanie całości wymaga mnóstwa pieniędzy i czasu.
    Uważam że spokojnie wystarczyłoby 10 arów no góra 12.
    Jeśli nie macie kasy to nie ładujcie jej w dodatkowe ary.
    Działka jest rolna 30x300m nas interesuje koniec tej działki
    Czyli rozumiem że ostatnia działka od strony drogi głównej.
    To kolejne błędne założenie za same przyłącza zapłacicie krocie. Minimum 280 metrów do wody, energi, gazu itp. Ta pozorna oszczędność na wydatkach za m2 działki odbije się później na kosztach przyłączy.
    Również ten fakt was dyskwalifikuje jeśli chodzi o warunki zabudowy.
    W warunkach zabudowy określa się linie zabudowy w oparciu o zabudowę na działkach sąsiednich
    Par. 4. 1. Obowiązującą linię nowej zabudowy na działce objętej wnioskiem wyznacza się jako przedłużenie linii istniejącej zabudowy na działkach sąsiednich.
    Kolejna rzecz nie bardzo wiem czy właścielowi uda się podzielić tą działkę na 5 , gdyż podział działki rolnej jest możliwy tylko na działki nie mniejsze niż 30 arów.
    Można kombinować ale przemyślcie jeszcze wszystko sto razy zanim zaczniecie wydawać pieniądze.
    Mierz siły na zamiary jak mówi mądrość ludowa. Przeliczcie jeszcze raz wszystkie swoje finansowe zasoby i dopiero określcie co chcecie a na co was stać. Bo zostaniecie z rozgrzebaną budową i długami.
    Ostatnio edytowane przez aglig ; 05-04-2011 o 14:33
    Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić.
    Będę se mówić przyłącz a nie przyłącze, chodzić na pole a nie na dwór, kupować jarzynę,grysik i weke a obok łóżka mieć nakastlik i nie będe się spaźniać, pójdę do masarni i na obiad będę mieć sznycle,a w łazience położę filzy, pościele łóżko i wyplewię grządke a wam nic do tego

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Łukasz Szczygielski

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Chęciny
    Kod pocztowy
    26-010
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał aglig Zobacz post
    Przemyślcie to dobrze jeszcze raz podsumowując wszystkie za i przeciw i mając jedno na uwadze


    Uważam że spokojnie wystarczyłoby 10 arów no góra 12.


    Czyli rozumiem że ostatnia działka od strony drogi głównej.


    Kolejna rzecz nie bardzo wiem czy właścielowi uda się podzielić tą działkę na 5 , gdyż podział działki rolnej jest możliwy tylko na działki nie mniejsze niż 30 arów.
    odpowiadając zatem po kolei:

    nie wystarczy 10-12 a nawet 15 będzie na styk - dlaczego ? poza budynkiem mieszkalnym będę budował na działce również dodatkowy obiekt - powiedzmy taki garaż dwustanowiskowy o wymiarach ok 7x8m oddalony koniecznie od domu. Dodatkowo jedynemedia które będą nas interesowały jezeli chodzi o podłączenie to prąd.Planujemy studnię oraz własną oczyszczalnię ( wymagane odległości pomiedzy studnią, drenażem a budynkiem mieszkalnym ). Linia telefoniczna nie jest specjalnie potrzebna a o gazie w tamtym regionie można po prostu zapomnieć. W niedalekiej przyszłości w odległości od 500-1000m powstaje juz osiedle domków gdzie działek budowalnych wydzielonych jest myślę ok 100 przynajmniej. Pozwala mi to sądzić iż będą przeprowadzane inwestycje czy to telekomunikajcyjne czy wodne ktore w niedalekiej przyszłości tak czy inaczej pozwolą nam na podłączenie się. Innymi słowy teren który mamy zamiar nabyć w przeciagu 3-5 lat i tak stanie się fizycznie terenem pod budownictwo jednorodzinne, jednak wtedy będą tez zupełnie inne ceny działek.
    Jeśli chodzi i przyłącza. Istotnie nasza działka byłaby ostatnią jednak włascicie całej działki po przekształceniu i podzieleniu ( żadna z działek nie będzie miała wiecej niż 30 arów ) planuje uzbrojenie wszystkich po kolei, wiec dla nas koszt fizycznie będzie taki sam jakbyśmy byli na początku. Dodatkowo z informacji od energetyki wiemy że na 99% i tak wykonają jedno przyłącze na początku tej długiej działki. Reszta podziału będzie na zasadzie podliczników. Są to wstepne ustalenia.

    co do funduszy to też nie jest tak ze mamy powiedzmy 100tys zł i chcemy wille z basenem natomiast moim zdaniem akurat najbardziej bzdurną rzeczą jest płacić powiedzmy 130 tys za działke 10ar. W zaufaniu mogę powiedzieć że zapłacimy połowę za działkę prawie trzykrotnie większą, więc oferta warta jest zachodu.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Właściciel nie podzieli działek na mniejsze niż po 30 arów, bo reguluje to art. 93 ust. 2a ustawy o gospodarce nieruchomościami stanowiący, iż podział nieruchomości rolnych i leśnych na działki mniejsze niż 0,3 ha może być przeprowadzony w celu powiększenia sąsiedniej nieruchomości lub regulacji granic między sąsiadującymi nieruchomościami.

    Czyli z literalnego brzmienia powyższego przepisu wynika, że podział nieruchomości rolnej na działki mniejsze niż 30 arów może być dokonany wyłącznie w celach wskazanych w tym artykule. Tak więc w Twojej sytuacji nie jest to dopuszczalne.

    Jak jest klasa gruntu tej działki ?
    Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić.
    Będę se mówić przyłącz a nie przyłącze, chodzić na pole a nie na dwór, kupować jarzynę,grysik i weke a obok łóżka mieć nakastlik i nie będe się spaźniać, pójdę do masarni i na obiad będę mieć sznycle,a w łazience położę filzy, pościele łóżko i wyplewię grządke a wam nic do tego

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz Szczygielski Zobacz post
    . W zaufaniu mogę powiedzieć że zapłacimy połowę za działkę prawie trzykrotnie większą, więc oferta warta jest zachodu.
    Bo płacisz za rolną a nie za budowlaną.
    Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić.
    Będę se mówić przyłącz a nie przyłącze, chodzić na pole a nie na dwór, kupować jarzynę,grysik i weke a obok łóżka mieć nakastlik i nie będe się spaźniać, pójdę do masarni i na obiad będę mieć sznycle,a w łazience położę filzy, pościele łóżko i wyplewię grządke a wam nic do tego

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Łukasz Szczygielski

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Chęciny
    Kod pocztowy
    26-010
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał aglig Zobacz post
    Bo płacisz za rolną a nie za budowlaną.
    dokładnie tak. Natomiast chciałbym żebyśmy wrócili stricte do tematu zagadnienia czyli owego "sąsiedztwa". Czy to że z tej samej drogi jest dojazd do działki na której jest dom wystarczy aby uznać to za spełnienie warunku ? odległość od samego budynku wynosi ok 500m w lini prostej. czytałem jeszcze gdzieś na temat tego że przez gminę powinien być brany tzw "obszar urbanistyczny" i nie ma w nim określonych gabarytów a tak naprawdę tylko zdrowy rozsądek.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Łukasz Szczygielski

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Chęciny
    Kod pocztowy
    26-010
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał aglig Zobacz post


    Jak jest klasa gruntu tej działki ?
    4ta lub 5ta na pewnie nie mniejsza.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Klasa gruntu jest bardzo ważna.
    Ty na tylko swoją działkę nie dostaniesz warunków zabudowy ze względu na linie zabudowy i obszar analizowany.
    Jedyna możliwość podziału i uzyskania warunków to wystąpienie obecnego właściciela o warunki zabudowy dla 5 budynków mieszkalnych, ale i to może być problematyczne ze względu właśnie na klasę gruntu oraz obszar analizowany
    Średnio przyjmuje się że obszar analizowany nie powinien być mniejszy niż trzykrotna szerokość działki.
    Do wniosku o warunki zabudowy dołącza sie mapkę na której powinien być pokazany budynek istniejący. Zakładając średnią skalę 1:1000 to mapka nie zmieści się nawet na A3.
    Druga możliwość to musiałbyś zostać rolnikiem ( kupić całą działkę) , wydzierżawić jeszcze dodatkowe tyle gruntu co średnia gospodarstwa w gminie i wystąpić o zabudowę zagrodową.

    Wszystko regulują w zasadzie dwie ustawy i jedno rozporządzenie
    1.USTAWA z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z dnia 10 maja 2003 r.)
    Art. 61. 1. Wydanie decyzji o warunkach zabudowy jest możliwe jedynie w przypadku łącznego spełnienia następujących warunków:
    1) co najmniej jedna działka sąsiednia, dostępna z tej samej drogi publicznej, jest zabudowana w sposób pozwalający na określenie wymagań dotyczących nowej zabudowy w zakresie kontynuacji funkcji, parametrów, cech i wskaźników kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu, w tym gabarytów i formy architektonicznej obiektów budowlanych, linii zabudowy oraz intensywności wykorzystania terenu;
    2) teren ma dostęp do drogi publicznej;
    3) istniejące lub projektowane uzbrojenie terenu, z uwzględnieniem ust. 5, jest wystarczające dla zamierzenia budowlanego;
    4) teren nie wymaga uzyskania zgody na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych i leśnych na cele nierolnicze i nieleśne albo jest objęty zgodą uzyskaną przy sporządzaniu miejscowych planów, które utraciły moc na podstawie art. 67 ustawy, o której mowa w art. 88 ust. 1;
    5) decyzja jest zgodna z przepisami odrębnymi.
    2.USTAWA z dnia 3 lutego 1995 r. o ochronie gruntów rolnych i leśnych
    Art. 7. 1. Przeznaczenia gruntów rolnych i leśnych na cele nierolnicze i nieleśne, wymagającego zgody, o której mowa w ust. 2, dokonuje się w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, sporządzonym w trybie określonym w przepisach o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.
    2. (11) Przeznaczenie na cele nierolnicze i nieleśne:
    1) gruntów rolnych stanowiących użytki rolne klas I-III, jeżeli ich zwarty obszar projektowany do takiego przeznaczenia przekracza 0,5 ha - wymaga uzyskania zgody Ministra Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej(12),
    2) gruntów leśnych stanowiących własność Skarbu Państwa - wymaga uzyskania zgody Ministra Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa(13) lub upoważnionej przez niego osoby,
    3) (14) (skreślony),
    4) (15) (skreślony),
    5) pozostałych gruntów leśnych
    - wymaga uzyskania zgody marszałka województwa wyrażanej po uzyskaniu opinii izby rolniczej.
    Jesli masz klasę gruntu III to nie dostaniesz wzizt ze wzgledu na paragraf 1.

    3.ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 26 sierpnia 2003 r.
    w sprawie sposobu ustalania wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (Dz. U. z dnia 19 września 2003 r.)
    § 3. 1. W celu ustalenia wymagań dla nowej zabudowy i zagospodarowania terenu właściwy organ wyznacza wokół działki budowlanej, której dotyczy wniosek o ustalenie warunków zabudowy, obszar analizowany i przeprowadza na nim analizę funkcji oraz cech zabudowy i zagospodarowania terenu w zakresie warunków, o których mowa w art. 61 ust. 1-5 ustawy.
    2. Granice obszaru analizowanego wyznacza się na kopii mapy, o której mowa w art. 52 ust. 2 pkt 1 ustawy, w odległości nie mniejszej niż trzykrotna szerokość frontu działki objętej wnioskiem o ustalenie warunków zabudowy, nie mniejszej jednak niż 50 metrów.
    § 4. 1. Obowiązującą linię nowej zabudowy na działce objętej wnioskiem wyznacza się jako przedłużenie linii istniejącej zabudowy na działkach sąsiednich.
    2. W przypadku niezgodności linii istniejącej zabudowy na działce sąsiedniej z przepisami odrębnymi, obowiązującą linię nowej zabudowy należy ustalić zgodnie z tymi przepisami.
    Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić.
    Będę se mówić przyłącz a nie przyłącze, chodzić na pole a nie na dwór, kupować jarzynę,grysik i weke a obok łóżka mieć nakastlik i nie będe się spaźniać, pójdę do masarni i na obiad będę mieć sznycle,a w łazience położę filzy, pościele łóżko i wyplewię grządke a wam nic do tego

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Dlaczego tak podkreślam kwestie podziału, bo właściciel bez wystąpienie o wzizt na 5 budynków samego podziału nie dostanie gdyż
    1. USTAWA z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami
    Art. 92. 1. Przepisów niniejszego rozdziału nie stosuje się do nieruchomości położonych na obszarach przeznaczonych w planach miejscowych na cele rolne i leśne, a w przypadku braku planu miejscowego do nieruchomości wykorzystywanych na cele rolne i leśne, chyba że dokonanie podziału spowodowałoby konieczność wydzielenia nowych dróg niebędących niezbędnymi drogami dojazdowymi do nieruchomości wchodzących w skład gospodarstw rolnych albo spowodowałoby wydzielenie działek gruntu o powierzchni mniejszej niż 0,3000 ha.
    2. Za nieruchomości wykorzystywane na cele rolne i leśne uznaje się nieruchomości wykazane w katastrze nieruchomości jako użytki rolne albo grunty leśne oraz zadrzewione i zakrzewione, a także wchodzące w skład nieruchomości rolnych użytki kopalne, nieużytki i drogi, jeżeli nie ustalono dla nich warunków zabudowy i zagospodarowania terenu.
    Art. 94. 1. W przypadku braku planu miejscowego - jeżeli nieruchomość jest położona na obszarze nieobjętym obowiązkiem sporządzenia tego planu - podziału nieruchomości można dokonać, jeżeli:
    1) nie jest sprzeczny z przepisami odrębnymi, albo
    2) jest zgodny z warunkami określonymi w decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.
    Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić.
    Będę se mówić przyłącz a nie przyłącze, chodzić na pole a nie na dwór, kupować jarzynę,grysik i weke a obok łóżka mieć nakastlik i nie będe się spaźniać, pójdę do masarni i na obiad będę mieć sznycle,a w łazience położę filzy, pościele łóżko i wyplewię grządke a wam nic do tego

  10. #10

    Domyślnie

    kolega aglig bardzo ladnie wszystko opisał - a jakby spróbował przez sądowe zniesienie współwłasności

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Łukasz Szczygielski

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Chęciny
    Kod pocztowy
    26-010
    Posty
    10

    Domyślnie

    przepraszam na początek że miałem taką przerwę, jednak nadmiar obowiązków nie pozwalał mi usiąść. Przeanalizowałem wszystko dość dokładnie jednak przyznam szczerze że w tym gąszczu ciężko mi się połapać. Pani w gminie powiedziała że nie dostaniemy warunków ze względu na brak sąsiedztwa a tu okazuje się że problem lezy gdzie indziej. Chciałbym wszystko bardzo mocno sprecyzować. Kolega "aglig" pisze o podziale i wspomina o klasie 3 gruntu. To nie jeste problem ponieważ jak napisałem grunt to klasa 4 lub 5. To czy to ja wystapie o warunki czy właściciel nie ma to znaczenia. Obojgu nam zależy na transakcji więc wszyscy są pomocni. Proszę zatem o podpowiedź co zrobić zeby takie warunki otrzymać i budować się powiedzmy w wymarzonym miejscu, ale nie za 5 lat kiedy będą rozdawać je na lewo i prawo na tym terenie tylko teraz ... jest to do przeskoczenia ?

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Łukasz Szczygielski

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Chęciny
    Kod pocztowy
    26-010
    Posty
    10

    Domyślnie

    przepraszam na początek że miałem taką przerwę, jednak nadmiar obowiązków nie pozwalał mi usiąść. Przeanalizowałem wszystko dość dokładnie jednak przyznam szczerze że w tym gąszczu ciężko mi się połapać. Pani w gminie powiedziała że nie dostaniemy warunków ze względu na brak sąsiedztwa a tu okazuje się że problem lezy gdzie indziej. Chciałbym wszystko bardzo mocno sprecyzować. Kolega "aglig" pisze o podziale i wspomina o klasie 3 gruntu. To nie jeste problem ponieważ jak napisałem grunt to klasa 4 lub 5. To czy to ja wystapie o warunki czy właściciel nie ma to znaczenia. Obojgu nam zależy na transakcji więc wszyscy są pomocni. Proszę zatem o podpowiedź co zrobić zeby takie warunki otrzymać i budować się powiedzmy w wymarzonym miejscu, ale nie za 5 lat kiedy będą rozdawać je na lewo i prawo na tym terenie tylko teraz ... jest to do przeskoczenia ?

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Przeczytaj jeszcze raz dokładnie.
    Droga pierwsza.
    1. Niech sąsiad wystąpi o warunki zabudowy przedstawiając mapę na której będzie budynek istniejący
    2. Mapa ze względu na skale bedzie kosztować majątek , bo trzeba ją zrobić na zamówienie. W starostwie dostaniesz najwyżej mapę na A3. A twoja musi być conajmniej na A1 ( żeby budynek istniejący się załapał)
    3. Sąsiad musi wystąpić o wzizt na 3 budynki. Podział na działki mniejsze niż 30 arów nie jest mozliwy. Tym samym twoja działka musi mieć min.30 arów a nie 15
    4. Całość nie gwarantuje sukcesu. Jeśli uwzględnią ten budynek a to jest mało prawdobodobne, bo mogą wziąść pod uwagę powiedzmy 200 góra 300 metrów promienia wokół działki to bierz pod uwagę, że warunki dostaniesz na budynek który będzie klonem istniejącego( szerokość elewacji , ilość pięter, nachylenia połaci dachowej)
    Droga druga:
    1. Druga możliwość to musiałbyś zostać rolnikiem ( kupić całą działkę) , wydzierżawić jeszcze dodatkowe tyle gruntu co średnia gospodarstwa w gminie i wystąpić o zabudowę zagrodową.
    Wtedy dobre sąsiedztwo nie ma znaczenia. I ta droga raczej gwarantuje sukces.
    Droga trzecia ( Kombinacje alpejskie)
    1. Nie robicie podziału tylko kupujesz udział we własności
    2. Występujecie o warunki zabudowy na 5 obiektów
    3. To samo co w punkcie 4 drogi pierwszej.
    4. Zaczynasz się budować
    5. Występujesz do Sądu o zniesienie współwłasności
    6. Masz działkę 15 arową

    Droga 1 i 3 jest bardzo skomplkowana i ryzykowna i tak naprawde nie gwarantuje sukcesu, radze porozmawiać z prawnikiem i dobrym geodetą
    .
    Tak naprawdę jeśli kupujesz ziemię rolną na takim odludziu to tylko opcja 2 wchodzi w grę i jest realna.
    Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić.
    Będę se mówić przyłącz a nie przyłącze, chodzić na pole a nie na dwór, kupować jarzynę,grysik i weke a obok łóżka mieć nakastlik i nie będe się spaźniać, pójdę do masarni i na obiad będę mieć sznycle,a w łazience położę filzy, pościele łóżko i wyplewię grządke a wam nic do tego

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Łukasz Szczygielski

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Chęciny
    Kod pocztowy
    26-010
    Posty
    10

    Domyślnie

    rewelka teraz wszystko jest dla mnie proste i czytelne. Jedno co mogę dodać to to że wystąpiłem juz o mapkę pod kątem wydania warunków zabudowy. Będzie na formacie A0 bo dzwonili do mnie ze starostwa. Martwi mnie cały czas to sąsiedztwo wiec nie wykluczone że spróbuje drogi najbardziej logicznej ale pomyślimy - dlaczego ? Dzięki logicznemu myśleniu nie ma innej opcji żeby na tym terenie powstało coś innego niż budownictwo jednorodzinne. Powód ? wszystko wkoło jest tak zabudowane z trzech stron. z czwartej jest las wiec to nie wykonalne. Choc za lasem są zabudowania. i szczerze mowiac nie ma 250m do nich tyle że dzieli je las no i nie są dostępne z tej samej drogi.

    teraz jeszcze pytanka.... czy w myśl art. 61 "gmina może" ale nie musi wydać decycji negatywnej ? czy jeśli pójdę do tej niekumatej niestety Pani i wytłumaczę jej tok rozumowania że de facto i tak nic innego tam nie powstanie to czy będzie to jakiś argument ?

    pytanie 2 - to czy w myśl tych wszystkich artykułów jeśli wymyśliłbym sobie dom faktycznie gdzies na odludziu to nie ma możliwosci jego wybudowania ? przeciez takie domy istnieją ?

    pytanie 3 - czy jeśli pójdę do tej samej pani i powiem że " wie Pani że jak się uprę to i tak się wybuduję ( patrz pkt odnośnie zostania rolnikiem ) moze jakoś ją przekonać ? i tak ładnie oczywiscie poprosić żeby nie utrudniała życia wszsytkim dookoła ?

    pytanie 4 - wiem ze na sąsiedniej działce również są plany budowowy. Działka teoretycznie jest podzielona między dwóch synów i wiem że będą sie budowac jednak na pewno nie w przeciągu dwóch lat. Czy w związku z tym jeśli jakoś jednocześnie złożylibyśmy wniosek moze to cos zmienić ?

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Jarek EM08
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Festung Posen
    Posty
    666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz Szczygielski Zobacz post
    dokładnie tak. Natomiast chciałbym żebyśmy wrócili stricte do tematu zagadnienia czyli owego "sąsiedztwa". Czy to że z tej samej drogi jest dojazd do działki na której jest dom wystarczy aby uznać to za spełnienie warunku ? odległość od samego budynku wynosi ok 500m w lini prostej. czytałem jeszcze gdzieś na temat tego że przez gminę powinien być brany tzw "obszar urbanistyczny" i nie ma w nim określonych gabarytów a tak naprawdę tylko zdrowy rozsądek.
    Niestety rybcia. Aby móc dostać WZ na tzw. sąsiedztwo, w odległości 3 szerokości od Twojej (przyszłej) działki musi istnieć zabudowa pozwalająca na kontynuowanie funkcji zagospodarowania terenu. Z tego co zrozumiałem, warunek Ten u Ciebie nie zachodzi, co generalnie zamyka Ci drogę uzyskania WZ. Jedyna możliwość, to gdyby ktoś łapiący tymi 3 szerokościami swojej działki istniejące w pobliżu zabudowania, dostał dzięki nim WZ, i umożliwił innym, dalej leżącym działkom, uzyskanie WZ-ek. Działa to niejako na zasadzie propagacji łańcuchowej...


  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Łukasz Szczygielski

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Chęciny
    Kod pocztowy
    26-010
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek EM08 Zobacz post
    Niestety rybcia. Aby móc dostać WZ na tzw. sąsiedztwo, w odległości 3 szerokości od Twojej (przyszłej) działki musi istnieć zabudowa pozwalająca na kontynuowanie funkcji zagospodarowania terenu. Z tego co zrozumiałem, warunek Ten u Ciebie nie zachodzi, co generalnie zamyka Ci drogę uzyskania WZ. Jedyna możliwość, to gdyby ktoś łapiący tymi 3 szerokościami swojej działki istniejące w pobliżu zabudowania, dostał dzięki nim WZ, i umożliwił innym, dalej leżącym działkom, uzyskanie WZ-ek. Działa to niejako na zasadzie propagacji łańcuchowej...

    a co z tzw obszarem planistyczno - urbanistycznym ? wg ustawy wynika iż obszar analizowany nie może być mniejszy niż 3-krotna szerokość frontu działki. Co za tym idzie maksymalny rozmiar jest ograniczony tylko zdrowym rozsądkiem oraz tym o czym wspominałem czyli powyższym obszarem. Jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi. Załączam mapkę dla dokładnego zobrazowania że logicznym jest iż bezsensownym jest niewydawanie WZ bo i tak sie później czy później ktos wybuduje i tak. a my chcemy prędzej niż później.



    Uploaded with ImageShack.us

    Legenda:

    białe tło: obszar gdzie jest plan zagospodarowania powstaje zabudowa jednorodzinna.
    niebieskie : na pewno się budują nie wiem na jakich zasadach ( plan miejscowy ?? )
    zółte: działka do ktorej dojazd jest z tej samej drogi na ktorej znajduje sie zabudowa oznaczona zieloną kropką
    czerwone: miejsce planowanej budowy

    jakies pytaniA ? lub odpowiedzi

  17. #17

    Domyślnie

    Powiem szczerze że napaliłeś i żadne argumenty do Ciebie nie docierają ...
    Napaliłeś się zapewne ze względu na cenę ...

    Jak dla mnie ta działka "śmierdzi" i możesz zaliczyć wtopę i będziesz miał działkę na której sobie posadzisz marchewkę ...

    Rolnicy w większości nie znają się na przepisach. Zapewne zobaczył gościu że inni też sprzedają działki , więc postanowił dorobić ...
    Tyle że nie wszystkie działki można odrolnić i przekształcić w budowlane ...

    Sam o mało co nie kupiłem takiej działki. Cena była atrakcyjna a potem okazało się że szansa na WZ jest zerowa ...

    I dokładnie jest to samo u Ciebie ...

    Jeśli myślisz że rolnik sam podzieli działki , je uzbroi i itd to jesteś w błędzie. Po pierwsze musiałby sporo kasy zainwestować i się namęczyć , a jakby to już zrobił to na pewno nie sprzeda CI działki w takiej cenie jaką ustaliłeś ...
    Dodatkowo musi być wytyczona droga i inne "pierdoły"

    Ludzie dokładnie opisali Ci że nie masz żadnych szans na WZ , a szukanie dziury w tym co nie powiedział urzędnik nie ma sensu.
    Wystarczy że nie spełnia działka przynajmniej jednego warunki i nigdy nie dostaniesz WZ , niestety ...

    Według mnie szukaj innej działki , no chyba że chcesz dołączyć do "mądry Polak po szkodzie" ...

    Niestety działki z wydanymi WZ są droższe , ale warto za to dopłacić ...

    A Ty mierz zamiary na swoje mozliwości ... finansowe ..

    Aby za chwilę nie było płaczu że Ci urzędnicy tacy źli bo nie pozwalają Ci domu zbudować ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Łukasz Szczygielski

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Chęciny
    Kod pocztowy
    26-010
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Powiem szczerze że napaliłeś i żadne argumenty do Ciebie nie docierają ...
    Napaliłeś się zapewne ze względu na cenę ...

    Jak dla mnie ta działka "śmierdzi" i możesz zaliczyć wtopę i będziesz miał działkę na której sobie posadzisz marchewkę ...

    Rolnicy w większości nie znają się na przepisach. Zapewne zobaczył gościu że inni też sprzedają działki , więc postanowił dorobić ...
    Tyle że nie wszystkie działki można odrolnić i przekształcić w budowlane ...

    Sam o mało co nie kupiłem takiej działki. Cena była atrakcyjna a potem okazało się że szansa na WZ jest zerowa ...

    I dokładnie jest to samo u Ciebie ...

    Jeśli myślisz że rolnik sam podzieli działki , je uzbroi i itd to jesteś w błędzie. Po pierwsze musiałby sporo kasy zainwestować i się namęczyć , a jakby to już zrobił to na pewno nie sprzeda CI działki w takiej cenie jaką ustaliłeś ...
    Dodatkowo musi być wytyczona droga i inne "pierdoły"

    Ludzie dokładnie opisali Ci że nie masz żadnych szans na WZ , a szukanie dziury w tym co nie powiedział urzędnik nie ma sensu.
    Wystarczy że nie spełnia działka przynajmniej jednego warunki i nigdy nie dostaniesz WZ , niestety ...

    Według mnie szukaj innej działki , no chyba że chcesz dołączyć do "mądry Polak po szkodzie" ...

    Niestety działki z wydanymi WZ są droższe , ale warto za to dopłacić ...

    A Ty mierz zamiary na swoje mozliwości ... finansowe ..

    Aby za chwilę nie było płaczu że Ci urzędnicy tacy źli bo nie pozwalają Ci domu zbudować ...
    odpowiadając w zasadzie po kolei: to nie rolnik chciał sprzedać tylko my chcemy kupić. To my go znaleźliśmy a nie że wszyscy wkoło sprzedają to on też. Poza tym cena jest stała i nie ma opcji żeby się zmieniła. Ze swojej strony Pan ktory sprzedaje zrobi drogę wewnętrzną. Poza tym nie jest to rolnik o jakim chyba kolego myślisz. Nie wiem dlaczego w Polsce jest tak że jak ktos chce cos mieć ( w tym przypadku ja ) to pojawiają sie od razu złośliwe uwagi jakby zazdrosci czy cos. Poprzednie uwagi były cenne i dawały jakieś wskazówki i przykro mi ale ta nadaje się raczej na forum dla złośliwców. Nie chcę być podobny ale udowodnię Wam że się tam wybuduję i wtedy być moze niektórzy zmienią troche swoje podejście.

    Chciałbym jeszcze zrozumieć "mierzenie swoich zamiarów na mozliwosci finansowe". Na pewno idealnym rozwiązaniem jest zakup działki za 140 zł / m2 i myslenie skad tu wziąć kase na cokolwiek innego. Brawo z takimi podejściem to nie wiem może budowało sie lat temu 30. Własnie to że liczę sie ze swoimi pieniędzmi mam zamiar kupić działkę za normalne pieniądze a nie nabijać kase ludziom ( działki sąsiedni z białego tła ) które kupili po 1zł / m2 a teraz sprzedają po 130 !!! i to nie jest wyssane z palca tylko takie przekręty robią dzięki znajomościom. I nieważne skad to wiem po prostu wiem. I jeśli dojdzie do takiej sytuacji że będą się upierać zeby nie dać mi WZ to wyciagne tą sprawę poniewać działki na białym tle byłu jeszcze dwa lata temu w tej samej sytuacji ... i teraz pytanie na jakiej podstawie ktoś wydał tam WZ ? była dokładnie identyczna sytuacja ... nie było tam żadnego domu w promieniu 500m a jakoś powstał. Wszyscy w okolicy wiedzą o "wałkach" związanych z tymi działkami wiec myślę że w ostateczności można to wyciągnąc tylko po co !! chce załatwić to normalnie bez konieczności prania brudów. Nie jestem typem złośliwca ktory żeby coś osiagnać zniszczy drugiego człowieka ! tylko chciałbym zrobić to jak wspominałem wykorzystując luki prawne a takie są na pewno bo zawsze są !

    a co do płaczu po decyzji urzędników ... i tak wiemy ze od ich interepretacji zależy wszstko. WIęc tak jak mogą nie wydać WZ bo .... to tak samo mogą obejść sąsiedztwo bo ... zalezy czy im sie chce czy tak jak w tym przypadku nie dadzą tylko dlatego że ... działki na białym tle trzeba kupować ponieważ są własnościa mariana a marian spotyka sie popołudniami z marysią ktora wydaje WZ w urzedzie gminy ....

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Łukasz Szczygielski

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Chęciny
    Kod pocztowy
    26-010
    Posty
    10

    Domyślnie

    widzę że nikt nie miał ochoty się już wypowiadać zatem po dokładnej analizie tematu oraz rozeznaniu się w gminie wyjścia są dwa. Po pierwsze siedlisko z ktorym nie będzie żadnego problemu. I wyjście numer dwa stworzenie planu zagospodarowania dla terenu na ktorym znajdował się będzie przyszły dom. Koszty obu przedsięwzięć są diametralnie inne, natomiast równolegle można prowadzić jedno i drugie żeby nie ograniczał nas czas jaki potrzebny jest na wszystkie procedury związane z planem. Jednak problem, ktory prawdopodobnie zadecyduje o tym iż będziemy zmuszeni do szukania innej działki to woda. Koszt studni jest olbrzymi na tym terenie ( najprawdopodobniej ) choc nawet jakby go wliczyć w cenę działki to i tak jest to korzystne wiec temat do zastanowienia. Jutro udaję się do przedsiębiorstwa zajmującego się badaniami geologicznymi. Być moze cos wiecej będę wiedział.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony