dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1

    Domyślnie projekt DOM W AMARANTUSACH pracownia ARCHON

    Decyzja zapadła!!! Projekt zakupiony. Będziemy budować dom w amarantusach z archonu.
    Obecnie jesteśmy na etapie zbierania dokomuentacji (okropna to rzecz!). Oby jak najszybciej i ruszamy!

    Mam nadzieję, że znajdą się miłośnicy tego projektu i będziemy mogli wymieniać się pomysłami i doświadczeniami.



  2. #2

    Domyślnie

    nie ma zainteresowanych? Moze jakies opinie, podpowiedzi, rady.... ??

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    hlidka

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam,

    Projekt jest bardzo ladny - gratuluje wyboru!
    Sama wybieram teraz projekt i nie moge sie zdecydowac. Mi bardzo podobaja sie domy wlasnie w takim stylu, niestety mezowi nie
    Jak patrzylam na rzuty, to chyba zrobilabym zamiast lazienki, ktora nalezy do pokoju, maly pokoj goscinny. Tak poza tym wszystko mi sie w tym projekcie podoba
    Pozdrawiam.
    Lidka

  4. #4

    Domyślnie

    oj, my tez bardzo długo wybieralismy projekt. W sumie jest tego tysiące albo dziesiątki tysiecy, a jak przysżło oco do czego to wszystkeo odrzucalismy Aż znalazł się amarantus. Oczywisice tez byly pytania i watpliwosci, czy stawiac parterowy czy z poddaszem, ale stanęło jak widać na parterowym.
    I teraz ogromnie sie z tego ciesze!
    A co masz na mysli mowiąc, że podobają CI się domy w takim stylu? Chodzi o to, że parterowy, czy dość nowoczesny?
    Nam jeszcze podobał się dom komfortowy z pracowni MG projekt, oraz kilka innych domkow z archonu- dom w bergeniach, dom pod kakaowcem (ale niestety za małe). No i jeszcze jesteśmy fanami pracowni domy z wizją, ale kurcze te wyceny ich poraziły nas...!!! No ale może Wy znjdziecie tam coś dla siebie.
    Powodzenia! pochwal sie co wybraliście

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    hlidka

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    7

    Domyślnie

    Hej,

    Podobaja mi sie wlasnie takie domy - nowoczese i parterowe. Dodatkowo strasznie podobaja mi sie te duze okna oraz rozwiazanie czesci dziennej. Jak patrze na domy parterowe, na rzuty to tam salony maja np nawet 40m, do tego 13m kuchnia i 13m jadalnia - bardzo podoba mi sie takie rozwiazanie. Duzo przestrzeni Z koleii moj maz sprowadza mnie na ziemie i mowi: duzo do ogrzania Natomiast w domach pietrowych, ktore maja pow. uzytkowa do 150m (do okolo takiej pow my szukamy projektu) salon ma ok 30 i kuchnia 12. Widze, ze typy mielsicie podobne do mnie, bo mi sie tez dom w bergeniach podobal, ale tak, jak piszesz, troche maly. Musze spojrzec na pracownie domy z wizja, bo tam nie zagladalam, dzieki, ze napisalas Czekam na zdjecia z Waszej budowy, moze uda mi sie przekonac meza na taki dom Czy myslalas juz o jakies zmianach w projekcie, czy tez nie zmieniach nic?
    Pozdrawiam,
    Lidka

  6. #6

    Domyślnie

    My na początku zakochalismy sie w "Doskonałym 2", właśnie z domówi z wizją! Cudny. Ale też cudnie drogi... !!! "Doskonały 2" jest domem pietrowym, a w późniejszym etapie zadecydowaliśmy że nie chcemy schodów. Owszem, oaza spokoju na górze fajna rzecz, ale te schody mnie przerażają. Ja rano szykując się do pracy jestem co chwilę albo w łazience, albo w kuchni, albo w sypialni...itd tak więc musiałabym się nabiegać w przypadku domu piętrowego. A jak dochodzą do tego dzieci, to już w ogóle biegania robi się dużo. (już gotowa do wyjścia, a tu ZONK, bo np zapomnialam czapeczki dla dziecka...). No i obserwując ludzi z piętrowymi domami, dochodzę do wniosku, że u nich ten parter robi się cały zawalony (zabawkami, ubraniami, itd) bo nie chce im się co chwile wbiegać na górę, wiec lepiej wszystko miec pod ręką. Takie moje zdanie, choć z pewnością wiele ludzi nie może sobie wyobrazić mieszkania bez tego piętra.
    Jeśli chodzi o zmiany, to zmieniamy naprawdę mało. Łączymy 2 łazienki w jedną (nr 12 i 13), przy czym jeszcze 13 zmniejszamy. i z połowy 13 robimy dodatkową garderobę (garderób nigdy za mało. Nie lubie regałów, wiec chce wszystko trzymać w garderobach ) No i jeszcze w pokoju 7 likwidujemy wyjście na taras + przesuwamy okno na środek. I to chyba tyle..

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    hlidka

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    7

    Domyślnie

    Hej Marcela_a


    Bardzo fajne zmiany. Szczegolnie podoba mi sie wizja dodatkowej garderoby
    Ciekawa jestem, jaki bedzie koszt okien do domu, szczegolnie tych dlugich.
    Patrzylam na domy z wizja - masz racje domy sa tam bardzo ladne i ladnie zaprezentowane na wizualizacjach
    Ale musze Ci napisac, ze dom, ktory wybraliscie bardziej podoba mi sie od Doskonalego 2
    Masz racje, z tym bieganiem po schodach to tez jest urwanie glowy. Mieszkam teraz w domu rodzinnym, gdzie mamy dwa pietra wiec jest bieganina dol-gora gora-dol Niestety na razie moj maz nie moze wyobrazic sobie domu bez pietra - musze go przekonac Czekam wiec na zdjecia, kiedy juz zaczniecie
    Z formalnosciami to schodzi naprawde dlugo, my od grudnia zalatwiamy wszystko a mamy na razie tylko wytyczona droge przez geodete oraz zlozona dokumentacje do Urzedu Miasta, gdzie maja dwa miesiace na wydanie decyzji, potem jeszcze trzy mce w Starostwie, wiec do jesieni moze uda nam sie uzyska pozwolenie
    Kibicuje Wam i bede sie przygladac Waszym postepom.
    Pozdrawiam,
    Lidka

  8. #8
    so**l
    Guest
    so**l

    Domyślnie

    Dom jest fantastyczny i genialny, szkoda,że nie dla mnie. Mamy wąską działkę i z wjazdem od południa, więc tragedia z wyborem projektu.
    Obecnie mieszkamy w piętrowym i szlag mnie trafia ze schodami ! Zgadzam się ze wszystkim co zostało napisane o domu piętrowym- bieganie co chwilkę na górę doprowadza do szału , zabawek w salonie mamy mnóstwo, bo nikomu nie chce się cały dzień siedzieć na górze a przecież małe dzieci trzeba mieć na oku. Dochodzi kwestia bezpieczeństwa, strach gdy dzieciaki same wbiegają po schodach.
    Marzy mi się podobny domek i jak się zdenerwuje to sprzedam swoją działkę i kupię taką, na której taki domek postawię
    Życzę powodzenia w budowie !

  9. #9

    Domyślnie

    My także będziemy budować dom w amarantusach, ale po sporej przeróbce. Po pierwsze - odbicie lustrzane, po drugie wywalamy kawałek środka domu (szer. 140), po to, aby przesunąć ścianę z pokojami 7 i 8 i w ten sposób odkryć kolejną ścianę w salonie (tę z wąskim balkonikiem), po to z kolei, by wstawić tam wielki balkon 3 szybowy, bo akurat z tej strony mamy cudny widok na las. Ponieważ będziemy ingerować w bryłę budynku, nie wiem, czy nie trzeba będzie robić projektu indywidualnego. Ale jeśli nawet - to dokładnie będzie inspirowany amarantusem. Już mam nawet rozrysowany środek, też trochę zmian, najbardziej widoczne z zewnątrz, to zakrywamy do połowy narożny balkon w kuchni - jakoś mi on nie leży, czułabym się jak na widelcu. Teraz czekamy na uprawomocnienie się planu, potem cała papierologia, nie wiem czy jeszcze w tym roku zaczniemy. Ale będę Ci kibicować i podglądać Wasze postępy w budowaniu. Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    sonkal - jesli tylko w okolicy sprzedaż/kupno nieruchomości pójdzie jak z płatka, to pewnie sprzedaj i kup taką, na której będziesz mogła wybudować wymarzony domek.
    Margeritka - ojej to naprawde sporo zmian u Was, ale powim Ci, ze nie za bardzo rozumiem o co chodzi z przesunięciem ściany pokoi 7 i 8 i odkrycie kolejnej śsciany salonu.. czy We przypadkiem nie budujecie wersji z poddaszem użytkowym?
    A u nas wczoraj został złozony wniosek o pozwolenie na budowę. WIęc parę ładnych tygodni czekania przed nami. W miedzy czasie trzeba zacząc rozglądać się za kredytem i zbierać całą dokumentację potrzebną ku temu. Ach jeszcze zostało nam załatwienie warunków przyłącza gazowego (póki co we wniosku o pozwolenie budowlane wpisalismy że ogrzewanie za pomocą pieca jakiegoś tam )
    Kurcze, a tu pogoda piękna i możnaby było już ruszać....
    No nic... czekamy. Pozdrawiam. M.

  11. #11

    Domyślnie

    dostaliśmy wycenę od murarza i naprawde szczerze nie mam pojecia co o niej myslec, tym bardziej że to pierwsza wycena.
    45 tys za za same mury (tzn bez dachu, bez więźby). Co o tym sądzicie?
    czekamy na dalsze.

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sadosi

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-793
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, gratuluję świetnego wyboru. Dom w amarantusach jest idealny. Ja obecnie jestem na etapie poszukiwania odpowiedniej działki pod ten właśnie projekt. Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał sadosi Zobacz post
    Witam, gratuluję świetnego wyboru. Dom w amarantusach jest idealny. Ja obecnie jestem na etapie poszukiwania odpowiedniej działki pod ten właśnie projekt. Pozdrawiam
    Sadosi, to bardzo fajnie że znalazł się kolejny fan tego domku. My czekamy jeszcze na pozwolenie na budowe (niebawem ma być gotowe), pozniej kredyt i ruszamy. a jak poszukiwania? Macie już coś na oku? Życzę powodzenia.

  14. #14

    Domyślnie

    chciałam się tylko pochwalić ze mamy już pozwolenie na budowe ale radość!!!
    wtępnie z murarzami umawiamy sie na lipiec. idealnie byłoby gdyby w połowie czerwca udało się zrobić fundamenty, które jak wiadomo muszą odczekać, a pozniej z lipcu ruszyć pełną parą.
    to tyle z nowości. Kolejny krok - kredyt.

  15. #15

    Domyślnie

    cisza......?? nie ma fanów amarantusa? chlip chlip...

  16. #16

    Talking

    Spokojnie Marcelka, fani są, tylko też się użerają z całą tą papierologią. Ale u nas to trochę bardziej skomplikowane i pewnie albo zaczniemy póżną jesienią, albo dopiero na wiosnę. Ale kibicuję Ci całym sercem. A będziemy budować też parterówkę. Podaj mi na pv maila, to Ci wyślę nasz projekt po poprawkach, wtedy będziesz wiedziała o co chodzi z tymi ścianami.

  17. #17

    Domyślnie

    załozyłam dziennik budowy, więc zapraszam zainteresowanych. Póki co niewiele się dzieje, ale będę opisywać wszystkie zmagania. O ile czas na to pozwoli. No cóć najwyżej będzie to tygodnik budowy a nie dziennik

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Edus

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-513
    Posty
    3

    Domyślnie

    nie mam pomysłu jak wrzucić kilka zdjęć proszę o podpowiedz

  19. #19

    Domyślnie

    Edus, instrukcje nasz na priv. chyba wszyscy kiedys mielismy z tym problem

  20. #20
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Zooha

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-133
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, jestemy z męzem prawie zdecydowani na zakup projektu dom w amarantusach 3 badz 2, jednak chcielibysmy najpierw zobaczyc ten dom na żywo.
    Jesteśmy z Wielkopolski, gdzie Wy, drodzy forumowicze, zbudowaliscie/budujecie swoje Amarantusy?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony