Witam, remontuje mieszkanie w bloku i przerabiam instalacje elektryczną, i chcę już zrobić tak jak powinny być czyli kable mam wyprowadzone wszystkie w jeden punkt i zamierzam zamontować skrzynkę na Eski i tu pytanie bo wszyscy piszą że każdy obwód powinien być zabezpieczony różnicówką i wszystkie obwody oświetleniowe chce zabezpieczyć jedną różnicówką ale powiedzcie mi czy ktoś daje uziemienie na żyrandol i włącznik do światła?? mam instalacje 3 żyłową wszędzie ale każdy pewnie wie 3 żyły z czego dwie idą od włącznika do żyrandola żeby można było podwójny wyłącznik zamontować, co teraz? mam możliwość montowania uziemienia na włącznikach (metalowe będą) jak to jest jak niema uziemienia na oświetleniu bo mogę się założyć że rzadko kto takowe montuje na żyrandolu i przełączniku a różnicówki montują, czy będzie ona działać prawidłowo bez uziemienia punktów oświetleniowych? jak to jest z oprawkami halogenów w suficie z płyt g-k mam wiertać malutki otworek gdzieś w zaczepie oprawki i mocować PE czy nie bo tu mego dać uziemienie tylko nie wiem czy to konieczne? w łazience na pewno dam uziemienie na oprawkach bo tam duża wilgotność jest. proszę o porady bo prace stanęły mi teraz w martwym punkcie przez ten dylemat, Pozdrawiam