dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 80
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1585
  1. #1

    Domyślnie Jak dobieraliście kolory farb na ścianę???

    No właśnie, mam problem, bo wiem czego chcę, ale głupieję biorąc do ręki wzornik czy stając przy szafie kolorów.
    Tym bardziej, że wiem, że na małych próbkach oko może się oszukać (mojej koleżance wyszła wściekła neonowa zieleń zamiast jasnego pastelowego koloru)
    Słyszałam, że dobrym sposobem jest zamówienie małej próbki i pomalowanie kawałka ściany- czy ktoś tak robił?- czy to się sprawdza? Co z tym zrobić-jeżeli kolor jest nie ten. Może lepiej pomalować kawałek płytu KG (został mi kawałek) i przyłożyć w kilku miejscach?
    A może to wcale nie zdaje egzaminu i wybór koloru jest mimo wszelkich systemów dobierania koloru wielką loterią?

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Pomoge jedynie w zakresie Duluxa. Farbki można kupić jako tzw. próbnik tj taki mały pojemniczek wraz z pędzelkiem - koszt ok. 6zł. Ja tak zrobiłam - bo miałam zamiar w jednym pomieszczeniu ustalić kilka kolorów i... co z tego, że pomalowałam kawałki powierzchni - potem, jak pomalowałam cały pokój efekt był zupełnie inny , ale w sumie bardzo fajny . Miał być dość intensywny pomarańcz, a jak pomalowałam całą ścianę to wyszedł leciutki przyjemny pomarańczowy
    Inka

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Jak dobierałem kolor ścian w mieszkaniu, to z jednego pokoju zostały mi cztery puszki różnych odcieni tego samego koloru ale udało się
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Na poprzednim mieszkaniu dobierałam z wzornika. Delikatny piaskowy odcień nie wiedzieć czemu zamienił się we wściekłą cytrynę. Teraz wybiorę na chybił trafił i mam nadzieję, jakoś to będzie...

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli nie zależy Ci na powtarzalnym kolorze to proponuję mieszać samodzielnie ( ew. przy pomocy Twojego malarza ). My tak zrobiliśmy i jesteśmy zadowoleni - kolory wyszły jasna, delikatne, w większości takie jak chcieliśmy. I do tego taniej
    Kupujesz białą farbę, kilka barwników, robisz małą próbkę i testujesz na małym kawałku ściany, potem korygujesz i robisz dużą ilość.
    Pozdr. B.

  6. #6

    Domyślnie

    Czy ktoś zna zasady jak dobierać "wykończenie" farby tj. mat, półmat, satyna do zastosowań czy kolorów. Podobno jest różny odbiór koloru w zależności od wykkończenia tylko pytanie jaki?
    Dalszy ciąg pytań ... Jaki rodzaj na sufit , jaki na ścianę?
    Co w pomieszczeniach słabo oświetlonych co w oświatlonych dobrze.

  7. #7

    Domyślnie

    Przedstawiciel producenta farb stwierdził, że w przypadku farb zmywalnych lepiej wybrać powłoki satynowe niż matowe bo w trakcie zmywania matowe się wybłyszczą i będzie widać różnice.

  8. #8

    Domyślnie

    Osobiście preferuję maty i półmaty. A to dlatego,że nie lubię błysku na ścianie, widocznego zwłaszcza przy kolorowych ścianach. Będzie to jeszcze bardziej widoczne gdy masz dużo oświetlenia bocznego, np. kinkietów. Ale wszystko zależy od tego co kto lubi.
    Acha, jak nie masz ścian idealnie gładkich, to satyna czy połysk nie będzie się dobrze prezentować, nierówności bedą bardziej widoczne i światło będzie się inaczej "załamywać".

  9. #9
    ania2
    Guest
    ania2

    Domyślnie jak dobrac kolory?

    Mam w przedpokoju zolte kafle, chce przedpokoj pomalowac dwoma kolorami pomaranczowego, do wysokosci ok 1,4 m jasniejszym a wyzej , lacznie z sufitem ciemniejszym pomaranczowym. Wiem , ze optycznie to moze obnizyc pomieszczenie, ale nie wiem czy go nie zmniejszy. Mam przedpokoj wysoki - 3m- ale maly 1,5x3,5m.

  10. #10
    poli
    Guest
    poli

    Domyślnie

    ja bym pomalowała odwrotnie - ciemny pomarańcz na dole a jasny z sufitem góra

  11. #11
    ania2
    Guest
    ania2

    Domyślnie

    ja mam ta podloge zolte jasną dosyc, intensywny ciemny pomaranczowy za bardzo by odbijal. Dlatego myslalam o lagodniejszym przejsciu od zoltego poprzez jasno pomaranczowy do ciemniejszego pomaranczowego(takiego koloru dojrzalej dyni)
    Tylko nie wiem czy sciany się nie "zejdą".

  12. #12

    Domyślnie

    Zgadzam się z przedmówcą
    Kolorki będą do siebie na pewno pasowały, ale też bym dół dała ciemniejszy, a górę razem z sufitem jaśniejszą.


    Pozdr,
    Paulina

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ewcia

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał poli
    ja bym pomalowała odwrotnie - ciemny pomarańcz na dole a jasny z sufitem góra
    Zgadzam sie z Poli, ciemniejsza górna cześć ścian i sufit optycznie pomniejszy niewielkie pomieszczenie. Poza tym dolne partie ścian w jaśniejszym kolorze będą bardziej narażone na zabrudzenia zwłaszcza w przedpokoju.

    ; ) Ewka

  14. #14

    Domyślnie

    Jeżeli jest wysoki a mały,pomaluj w poziome pasy.Optycznie go to obniży i powiększy.

  15. #15
    ania2
    Guest
    ania2

    Domyślnie

    Hmm. moze masz racje. zrobie wtedy większą ilosc pasów , tyle ze węzszych. A jaki sufit w tym wypadku? Zólty czy pomaranczowy?

  16. #16

    Domyślnie

    Jeżeli będziesz chciała go obniżyć ,to pomarańczowy.żółty go oddali od podłogi.

  17. #17

    Domyślnie

    Może zamieścisz tam dużą taflę lustra, na pewno powiększy przedpokój.
    Justa

  18. #18

    Domyślnie

    Aniu!
    Sufit oczywiście biały.
    Reszta - wydaje mi się dość psychodeliczna, ale - jak ktoś lubi - dlaczego nie?
    Pamiętaj o tej samej tonacji kolorów. W zasadzie nie ma większego znaczenia czy pomalujesz dolną połowę ściany na pomarańczowo czy mniej pomarańczowo. Kolor ścian ma współgrać z żółcią podłogi. Czyli żółte płytki mają być w podobnej tonacji co pomarańcz ścian. Czyli ten pomarańcz ma być niejako wielokrotnością żólci płytek (wiem, że takie tłumacznie bez odpowiedniej palety jest g... warte, ale spróbuję).
    Prościej - jeśli płytki mają cytrynową żółć, wtedy pomarańcz w ogóle odpada. Jesli jest to żółć ciepła i słoneczna - wtedy możemy kombinować. Naprawdę, nie ma znaczenia jak pomalujesz te ściany - czy w paski, czy w kropki, czy jak tam chcesz.
    No i pamiętaj - agresywne kolory pomniejszają optycznie wbętrze

  19. #19

    Domyślnie

    Gratuluję gustu.Właśnie tacy jak ty Agnieszko,ludzie ograniczeni konwenansami,bez polotu i wyobraźni odpowiadają za szarzyznę i brzydotę tego kraju.Ogarnia Cię strach lub wręcz panika przed eksperymentem,śmiałym użyciem kolorów.Biały sufit do żółto-pomarańczowych ścian?!!!Ależ konserwatywne i zachowawcze poglądy.Domyślam się,że Twoje mieszkanie pomalowane jest na biało a łazienka wykafelkowana od podłogi do sufitu.

  20. #20

    Domyślnie

    Pattaya , nieźle mi się dostało
    O gustach nie zwykłam dyskutować, nie zamierzam też krytykować niczyich wyborów
    Staram się doradzać zgodnie z zasadami sztuki projektowania. Nie ze wszystkimi można się zgadzać - ale fakty pozostają faktami. Agresywne kolory (oczywiście nie w znaczeniu pejoratywnym) zmniejszają optycznie pomieszczenie i to jest fakt.

    Pozdrawiam
    Aga

Strona 1 z 80