dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 80
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1585
  1. #21

    Domyślnie

    Może się uniosłem.Ale ostatnio z żoną reanimowaliśmy lokal zaprojektowany przez fachowca,architekta i projektanta w jednej osobie zgodnie ze sztuką projektowania.Żal było patrzeć.Właściciel wyrzucił kupę forsy na gościa,który miał odpowiednie "papiery" ale nie miał za grosz gustu,polotu,wyczucia kształtów i kolorów.Ot -bardzo kiepski rzemieślnik.Zresztą jak obejrzałem jego "projekt" to ryknąłem śmiechem.Facet nie wie co to rysunek techniczny.Zaprojektował jedno z pomieszczeń tak,że przejście pomiędzy barem a ścianą miało -10cm(minus 10 cm).

  2. #22

    Domyślnie

    Niestety dzisiaj o dobrych fachowców bardzo trudno!
    Justa

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    oczekuje porady:


    okna w kolorze złotego dębu i parapety w tymze samym kolorze, sciany kawa z mlekiem takie jasniejsze.....mebelki w kuchni wanilia, w salonie witryna i komoda w kolorze orzecha...prosze powiedzcie jaki kolor podłogi w salonie i jaki w kuchni byłba najbardziej odpowiednia zeby wszystko nie zlało sie ...i czy fajnie byłoby pomalowac sufit takim samym kolorem jak sciany tylko o ton jasniejszy?? i jaki kolor dodatków???

  4. #24

    Domyślnie

    Teska, potrzebuję więcej informacji:
    1. Jaki jest kolor korpusów szafek
    2. Jaki jest kolor blatu
    3. Przybliż bardziej co to za kolor ten orzech - czy może chodzi o ciemny orzech?
    4. Kawa z mlekiem czyli ciemny beż? A może jasny beż? Zależy ile kto mleka do kawy dolewa
    Pozdrawiam
    Aga

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    fronty wanilia
    korpus zloty dab
    jasny bez na scianach
    blat - mieszanina bezu, mleka o kawy - blat w kolorach bezowo waniliowych ( lub do wyboru taki jak korpusy)
    ciemny orzech.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    aha wyciag inox i tylko dwie szafki aluminiowo szklane. na scianie.

  7. #27

    Domyślnie

    Proponuję płytki w kolorze stalowym (mat lub półmat) lub w kolorze cytrynowej niezbyt nasyconej żółci - o kilka tonów ciemniejszej niż wanilia frontów. Przykłady z firmy Marazzi:
    Gres z kolekcji Fossili, wymiary różne, faktury od gładkiej matowej, poprzez chropowatą, półchropowatą po poler:


    Gres z kolekcji Enduro Matt, półmat, lekko chropowaty (antypoślizgowy), leekko nakrapiane:


    Gres z kolekcji Le Cromie, różne rozmiary, gładki matowy monokolorystyczny:


    NIe polecam płytek beżowych - będzie zbyt smutno (wszystko w beże?). Najbardziej skłaniałabym się przy żółtym matowym.
    Płytka stalowa może mieć odcień niebieskawy (nawet fajniej będzie wyglądać).

    Dodatki inox/chrom mat... niestety drogie. Poza tym bardziej znać palce.

    W salonie parkiet w kolorze klonu (bardzo jasny z lekkim nalotem żółci) - wtedy płytki w kuchni stalowe. Gdy płytki w kuchni żółte, wtedy parkiet dębowy lub ostatecznie klonowy (ale trzeba dobrze dobrać płytki do parkietu, jeśli mają się stykać).

    Uff, mam nadzieję, że nie namieszałam z bardzo
    Acha. To tylko propozycja i proszę tego nie traktować jak wyroczni (patrz parę postów wyżej, gdzie okazałam się być człowiekiem bez gustu )

    Pozdrawiam serdecznie
    Aga

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Aga

    dzieki bardzo....nie traktuje tego jako wyrocznie ale zawsze przemysle co i jak mi pasuje...pomysle tez i nnad tymi propozycjami...

    raz jeszcze dzieki

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    aga

    a jak bede miała w salonie kominek z trawertynu gold ( taki zółty przytłumiony) to jak z parkietem w takim podobnum kolorze??

    Kominek kamien od pdłogi do sufitu.

  10. #30

    Domyślnie

    Teska, niedługo stuknie Ci 4000

    Tak w ogóle to ciężko mi cokolwiek doradzaż w kwestii kolorów nie mając oparcia np. o paletę RAL lub inną... Nie wiem też jaki efekt chcesz osiagnąć, w jakim wnętrzu dobrze się czujesz. Dla jednej osoby klasyczne zasady doboru kolorów będą ok, dla innej nie do przyjęcia. A ja muszę opierać się o pewne zasady, ze tak powiem "sprawdzone". Może nie tego szukasz?
    Jasny parkiet dobrałam do ciemnego przechu mebli w salonie na prostej zasadzie kontrastu. Jeśli dalibyśmy np. parkiet w kolorze buku to możemy osiagnąć efekt dysharmonii - nie wiadomo co jest "ważniejsze" - meble czy parkiet. Przy parkiecie równie ciemnym jak meble (np. teak)osiagniemy efekt ciężkości wnętrza oraz jego przyciemnienia. Jednak może tego akurat potrzebujesz? Byłaby to dobra baza dla wnętrza klasycznego, z oryginalnym perskim dywanem i skórzanymi klasycznymi meblami.
    Właśnie: baza. Kolor parkietu, dzwi, okien,parapetów, kominka (czyli elementów stałych, niezmiennych) powinien być bazą dla "szaleństw" typu kolor ścian, meble, dodatki, obrazy. Należałoby stworzyć taką bazę, aby po zmianie sofy z czerwonej na niebieską wszystko nadal do siebie pasowało. Ja dawałabym więc jak najmniej kontrastów - czyli jasny parkiet, jasny kominek, parapety w kolorze kominka. Na tej bazie pięknie będą wyglądać ciemne meble, sofa w psychodelicznym kolorze , dywan w kolorowe pasy, lampy o ciekawych i oryginalnych formach. A jak Ci się znudzi to malujesz ściany na zielono, zmieniasz sofę i meble... a parkietu i kominka nie zmienisz, prawda? Moze warto więc utzrymać te dwie rzeczy w zblizonej tonacji i kolorystyce...
    Tak mi się wydaje. U ciebie już są dwa rodzaje drewna: dąb okien i ciemny orzech drzwi. Jaśniutki parkiet będzie 3 rodzajem drewna, ale nie tak rzucającym się w oczy. Zadbaj o to, aby i drzwi były w kolorze dębowym Oczywiście dopuszczam też parkiet w kolorze dębu, wtedy mamy tylko 2 rodzaje drewna, jednak ciemne meble mogą się trochę gryźć z dębem...

    Pozdrawiam
    Aga

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja też proszę o radę.
    Okna mam w ciepłym kolorze wiśni (przepiękne). Chcemy mieć kominek kaflowy. portalowy. Jaki kolor kafli i parkietu będzie najbardziej odpowiedni? Jaki kolor kamiennych parapetów? A może lepiej drewniane? Ściany też chcę mieć kolorowe - nie białe.
    Co myślisz Aga?

  12. #32

    Domyślnie jak dobrać kolor podłogi, schodów i drzwi?

    wymarzyliśmy sobie na podłogę deskę barlinecką z egzotycznego badi (dla niewtajemniczonych- kolor lekko pomarańczowy, mnie się kojarzy z miodem, mało widoczne słoje, raczej cętki). I teraz jestem w kropce- jak do tego dobrać kolor schodów? Drewno egzotyczne na schody pewnie zrujnuje nas finansowo, a bejca różnie wychodzi. Dzwi myślałam zrobić na zasadzie kontrastu, coś ciemnego, np ciemny orzech. I co wtedy, schody dobrać pod drzwi? I czy dobrze będzie wyglądało mieszanie "centkowanego" drewna ze "słojastym"? Pomocy......bo już jestem gotowa zarzucić to badi (mój ulubiony kolor pomarańcz na rzecz tradycyjnego dębu czy jesionu.....
    Pzdr

  13. #33

    Domyślnie

    Cześć! Właśnie ćwiczę podobny temat, ale jest mi o tyle łatwiej, że mam do pomocy architektów wnętrz . Zaczęło się od tego, że kupiliśmy okna złoty dąb bo nam się podobały. No i nagle uświadomiłam sobie, że do tego chyba powinny pasować inne "drewna" w domu parkiet, schody, drzwi i meble. To czego byłam pewna to fakt, że nie chcę pójść tylko w "złoty dąb" bo koleżanka ma wszystkow domu z jednego drewna i jak dla mnie to jest trochę nudne. Dlatego poprosiłam naszych magików o poradę. W efekcie mamy 4 rodzaje pasującego drewna - różnią się tonacją - dwa są jaśniejsze a jeden ciemniejszy.
    Nie poradzę Ci jakie drewno może pasować do Twojego badi (tym bardziej, że badi badiemu nierówne ) - ale jak sama piszesz możesz dać albo coś dobrze kontrastującego albo w ramach tej samej "pomarańczowej" tonacji. Na pewno orzech będzie wygladać dobrze, ja osobiście bałabym się mahoniu w tym zestawieniu (niby blisko, ale z innej bajki). Zachowaj sobie próbkę Twojej podłogi i wybierając schody, meble itp zawsze porównaj jak to obok siebie wypada. Co do cętek - nie wiem na ile są one wyraźne, raczej z tego co pamiętam - mało widoczne więc nie powinny bardzo kłócić się ze słojami.
    Nie rezygnuj z badi, sama chciałm ten dokładnie parkiet, ale architekci pokazali mi, że iroko lepiej psuje do złotego dębu bo ten ma w sobie coś z żółtego. A nasze okna już są kupione więc nie ma dyskusji.
    Spróbój popatrzeć w pismach wnętrzarskich - tam można podpatrzeć jak to robią inni. Powodzenia!
    Ostrzegam przed firmą Mirolet z Bydgoszczy / okna Salamander !!! ŻENADA! czytaj http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=24491

  14. #34

    Domyślnie

    ja też mam podobny dylemat: kupiłam drzwi koloru teak (lekko pomarańczowy) i miałm problem z doborem podłogi, ale juz padło na jesion. Teraz kolejna zagadka... chciałabym miec meble ciemno-brązowe i martwię się, że będą "gryzły" się z pomarańczowymi drzwiami

  15. #35

    Domyślnie Meble brzoza, klon-kolory, wybory...

    wymyśliłam sobie do wiatrołapu i holu meble w kolorze brzozy i klonu(te do wiatrołapu); stolarka w całym domu czereśnia, okna też, ale o ton ciemniejszy niż drzwi; mam już dosyć ciemnych i czereśniowych mebli w domu, a wydaje mi się, że klon i brzoza ładnie komponują się z czereśnią i wiśnią;

    teraz mam dylemat na jaki kolor pomalować ściany, żeby na nich ładnie odbijały się jasne mebelki ? gres mam w kolorze miodowym(trochę wpada w zgaszony pomarańcz), nie lubię zimych kolorów-niebieskiego, fioletowego, zieleni też raczej nie, a te kolory dobrze akurat komponują się z klonem czy brzozą;

    może znacie jakieś stronki gdzie mozna podpatrzeć takie zestawienia kolorystyczne- jasne meble plus ciemniejsze ściany w ciepłych barwach?

    i co myślicie o zestawieniu klonu czy brzozy z czereśnią ?

  16. #36
    Guest

    Domyślnie

    Yuana
    To własnie dokładnie takie zestawienie, jakie ja wybrałam.Opisałam dokładnie pod tematem "jak samemu zaprojektować wnętrze domu".
    Moja kuchnia będzie klonowa, a podłoga w terakocie koloru gris, czyli szarego, ale to taki bardzo jasny popiel złamany ecru,piaskowym.w salonie kolory ciut ciemniejsze i tutaj klon w połączeniu z czereśnią, której będzie bardzo niewiele.Właściwie to ta czereśnia wzięła się stąd, że chcę nawiązać do koloru okien - sosna S4.Będzie jej niewiele,ale będzie się pięknie komponowała z podłogą z odcieniem beżu/terakoty/brudnego różu oraz cegłą klinkierową (taką surową) na ścianie kominkowej.Generalnie brzoza i klon oraz jesion bielasty to takie skandynawskie odcienie i zestawia się je często z kolorami, o których napisałaś, że za nimi nie przepadasz.Połączenie z czereśnią poszerzy Ci możliwości doboru barw.Obiecałam rozpisać numery kolorów odpowiednich dla danych desek, ale jakoś na razie brak czasu.

    U mnie będą w każdym razie jasne barwy - jak w suszonych,pastelowych różach.Ale ja cały domek nazwałam takim różanym domkiem, bo i w ogrodzie te kwiaty będą przewodzić, a mam nadzieję je potem podziwiać w wazonach.

  17. #37

    Domyślnie

    Dzieki Mimi !!

    po cichu liczyłam właśnie na Twoją odpowiedź, bo od pewnego czasu jesteś moją faworytą na forum, no chylę też czoła Osowie, i bardzo smakowite są Twoje wątki o wnętrzach; co nie znaczy, że nie cenię sobie opinii innych forumowiczów, dlatego jeśli ktoś jeszcze chce się wypowiedzieć na tematy klonowo- czereśniowe, to zapraszam;

  18. #38

    Domyślnie

    Witam

    Wydaje mi się że takie zestaiwnie różnych rodzajów drewna ładnie będzie komponowało z oliwką ( jedynka ma taki fajny kolorek oliwkowy gaj)albo pomaranczem ( piasek pustyni tez jedynki). Ładnie też wygląda jasny łosoś.

    Pozdrawiam

  19. #39

    Domyślnie kolory farb

    witam... szukam kolorow, np. koloru kremu na sciany do salonu... takiego, co by sie go chcialo zjesc ... chyba nie zostaje mi tylko mieszanie, bo z iloscia bede miala powazny problem.. wszystkie kolory ktore do tej pory widzialam sa takie czyste... oczywiste.. jakimi farbami malowaliscie wnetrza i czy efekt koncowy mocno roznil sie od tego na probkach???
    pozdrawiam

  20. #40

    Domyślnie

    ja mam na scianach farby Levis w jasnych, pastelowych kolorach. Jak na razie (a mam je od ponad roku) bardzo się sprawdzają. mam małe dziecko, wózek jest w ciągłym użyciu i wszystkie slady na ścianach mozna łatwo zmyć.
    Pozdrawiam
    Agnieszka

Strona 2 z 80