dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 80
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1585
  1. #41

    Domyślnie

    U nas są na ścianach Duluxy. Niektóre gotowe, niektóre (odcienie ciemnoniebieskiego) z mieszalnika. Do gotowych kupowałam w Castoramie takie małe próbki - buteleczki i malowałam kartki z bloku. Wiedziałam co kupuję. Ściany w salonie mam w kolorze właśnie takiego kremu śmietankowego (może lodów waniliowych???) - nazywa sie to "pastelowa orchidea".
    Z mieszalnika też zamawiałam najpierw takie małe puszeczki po 6 zł i po pomalowaniu kartonu i zaakceptowaniu kupowałam większe ilości.
    Na pewno Beckers lepszy od Duluxa, ale ta cena... Dulux jest świetny w utrzymaniu. Zmywa sie ładnie. A w kuchni i łazience mam Duluxa "kuchnia i łazienka" - myje sie rewelacyjnie.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał anna99
    U nas są na ścianach Duluxy. Niektóre gotowe, niektóre (odcienie ciemnoniebieskiego) z mieszalnika. Do gotowych kupowałam w Castoramie takie małe próbki - buteleczki i malowałam kartki z bloku. Wiedziałam co kupuję. Ściany w salonie mam w kolorze właśnie takiego kremu śmietankowego (może lodów waniliowych???) - nazywa sie to "pastelowa orchidea".
    Z mieszalnika też zamawiałam najpierw takie małe puszeczki po 6 zł i po pomalowaniu kartonu i zaakceptowaniu kupowałam większe ilości.
    Na pewno Beckers lepszy od Duluxa, ale ta cena... Dulux jest świetny w utrzymaniu. Zmywa sie ładnie. A w kuchni i łazience mam Duluxa "kuchnia i łazienka" - myje sie rewelacyjnie.
    Też polecam Duluxa (ONCE)

  3. #43

    Domyślnie

    dzieki za odpowiedzi... anna99 czy ta pastelowa orchidea jest z mieszalnika, czy nie?
    pozdrawiam

  4. #44

    Domyślnie dwa kolory w pokoju

    mam pytanie:
    co sądzicie o dwóch kolorach w pokoju: konkretnie na ścianie z oknem ciemniej na ścianach pozostałych jaśniejsze ale w tej samej palecie barwa,
    pozdrawiam
    Maciej

  5. #45

    Domyślnie

    Moim zdaniem fajny pomysł. Sama miałam kiedyś tak pomalowany salon Tylko, że kontrastowo. Jedna ściana była niebieska, a trzy kremowe. Niebieska była ściana prostopadła do okna, na tle której stały kremowo- brzozowe regały na książki, niebieski były też firanki i sofa. Wyglądało super i podobało się gościom. A o jakich kolorach myślisz?

  6. #46
    jfilemonowicz
    Guest
    jfilemonowicz

    Domyślnie

    dużo zależy od wielkości pokoju i okna...
    jeśli pokój jest głęboki... i swiatło nie dociera do wszystkich ścian... pomysł z jaśniejszą farbą ( w tamtej części) jest bardzo dobry...

  7. #47

    Domyślnie

    A my mamy każdą ścianę w innym kolorze... jedna jest zielona, a trzy w różnych odcieniach żółci (od najbardziej intensywnego na ścianie z oknem do najbardziej rozbielonego). Uważam, że wygląda to naprawdę fajnie.
    Maria

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    U mojej córki w pokoju jedna ściana pomalowana jest na taki mocno pomarańczowy kolor a reszta ścian jest ciepło żółta - wg mnie bardzo fajnie wygląda takie połączenie kolorów.

  9. #49

    Domyślnie

    Popieram. Ja mam w sypialni karmelowo - bordowo, z kremowym wyposazeniem - wygląda intrygująco! (przy czym bordo - czyli kolor ciemniejszy naprzeciw ściany z oknem - inaczej niż u ciebie)
    Idż na całość!

  10. #50

    Domyślnie

    U mojego syna w pokoju tez pomalowaliśmy sciany w dwóch kolorach : dwie na waniliowy i i dwie na ciemny popiel .Na ścianie waniliowej ma powieszone czarno -białe obrazy i wszystkie dodatki są też w szarym , czarnym ,białym i beżowym kolorze .Wygląda to super !

  11. #51

    Domyślnie

    Gra w dwa kolory we wnętrzu wydaje mi się jak najbardziej interesująca. Obmyślam! Za chwilę na pewno się zdecyduję.
    cele budzą szacunek

  12. #52

    Domyślnie

    No Master30 - czujesz się zachęcony?... coś nic nie mówisz/piszesz....
    K

  13. #53

    Domyślnie kolor okien, drzwi a kolor mebli

    okna mam w kolorze trochę jaśniejszym od teaku, drzwi zamówione w takim samym odcieniu, do tego planowane parapety - też drewno i podobny odcień... kolor generalnie bardzo mi się podoba -ale.... wczoraj przypadkowo oglądaliśmy meble do salonu i kuchni i zakochaliśmy się w b. ciemnych tzn. coś w rodzaju wenge lub buku kolonialnego - piękne.... - do tego piaskowe blaty kuchenne - cudo

    tylko teraz mam problem - czy takie ciemne meble będą pasowały do znacznie jaśniejszych (i w sumie w innej tonacji kolorystycznej) okien, drzwi parapetów?????? , a drzwi będzie generalnie sporo - np. do spiżarni w kuchni... a może jeszcze zmienić zamówienie i nie zamawiać parapetów do 2 okien kuchennych i zrobić je później - z tego samego co blaty kuchenne???? - ale i tak kuchnia jest otwarta na jadalnię i salon - gdzie parapety będą z drewna..... heeeeelp....

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Magda
    ...obawiam się, że nikt nie rozwiąże Twojego dylematu.
    Gusta
    Jedyne sensowne rozwiązanie jakie widzę to :
    - próba komputerowej wizualizacji wnętrza ( o ile ktoś się na tym zna )
    i prostsze rozwiązanie
    - duże próbki kolorystyczne, wypożyczone od sprzedawcy ( wykonawcy)
    i sprawdzenie tego w konkretnych pomieszczeniach, przy dziennym świetle !
    Pozdro
    J

    Może za kaucją wypożyczą jakąś szafkę

  15. #55

    Domyślnie

    no to pozostaje na razie tylko wizualizacja komputerowa
    bo o ile okna już dawno zamontowane to drzwi i parapety dopiero zamówione i będą gdzieś w lutym....
    a może ktoś widział w "realu" takie rozwiązania ??? w końcu wenge teraz popularne, szczególnie w kuchniach - a jakieś drzwi do tego trzeba mieć...

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    ...a na weekend sprzedawca nie może wypożyczyć parapetu z wystawy
    J

  17. #57

    Domyślnie

    parapety jak i drzwi zamawiane w Stolarni która robiła nam okna - ok. 100 km od mojego domu - mam kawałki drewna tzw. próbki z moim kolorem stolarki - ale przymierzenie takiego kawałka do mebli raczej nic nie da - efekt całościowy i tak wyjdzie pewnie inny
    ale w każdym razie dziękuję Jerzysio za podpowiedzi

  18. #58

    Domyślnie

    Magda,

    gdzie Ty się tak w ogóle stawiasz? Bo jak niedaleko, to zapraszam na wizję lokalna do Naszej Manuelki Mój małżonek twierdzi, że jakby wynajął arhitekta wnętrz, to tamtem nie osiągnąłby tego efektu kolorystycznego i zgrania jakie mi się udało... Tak, że służę podpowiedziami Będzie mi łatwo, bo postawiłaś ten sam domek... Jakby coś to zadzwoń: 606-33-71-39

    Pozdrawiam.
    Nina

  19. #59

    Domyślnie

    dzięki Nina
    Z odwiedzinami może być kiepsko, bo buduje się w Dąbrowie Górniczej - woj. śląskie
    Ale bardzo niecierpliwie czekam na zdjęcia z wnętrz Waszej Manueli

  20. #60

    Domyślnie

    Zanim zawiesimy zdjęcia, powiem Ci, że nawet cały zestaw kina domowego dało się rozłożyć w zawodowy sposób...

    Ogólnie dom mam w tonacji ciepłej - brązy, beże. Całość oparta na kontrastach - czyli ciemne meble - jesna podłoga, jasne meble - ciemna podłoga, ciemne okna i drzwi - jasne ściany. I co najważniejsze - wszystkie wykończenia i dodatki w kolorze satynowej stali

    Efekt murowany

Strona 3 z 80