dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    miron123

Kod pocztowy
    00-919

Domyślnie flamingo, bryza czy kaczmarek?

Który z systemów rynnowych pcv wybrać, jednym słowem który z tej trójki będzie najtrwalszy? Jeśli ktoś ma doświadczenie z poszczególnymi to proszę informacje które na pewno pomogą mi w wyborze

WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jackwal

Kod pocztowy
    09-400

Domyślnie

Witam,

Mam rynny Flamingo firmy Budmat na swoim dachu i nie jestem z nich zadowolony .
    Rynna jest płytka a cały system jest nieszczelny .
    Trzeba dodatkowo używać wszelkich uszczelniaczy ( na złączkach szczególnie ) a producent - Budmat - nic o tym nie wspomina przy ich zakupie .
    Ogólnie bardzo słabe rynny i jestem nimi bardzo zawiedziony .
    Dekarz, który instalował te rynny u mnie na dachu również był nimi bardzo rozczarowany .

Pozdrawiam

ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar yaco181

Domyślnie

Witam. Bryza i Kaczmarkiem handluja moi znajomi w Sulejowku. Jesli bedziesz zainteresowany daj znac na priv, to podesle namiar. Jak powolasz sie na mnie, to powinienes dostac dobra cene. Pozdrawiam
    Poddasza to nasza pasja...

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bodeek

Domyślnie

Ja polecam Kaczmarka. Trzyma kolor, złączki nie ciekną, po zimie nie pękają rynajzy. W Bryzie po ostatniej zimie miałem trochę napraw. Wiadomo Bryza tańsza, ale lepiej dołożyć i mieć spokój na kilka lat. Flamingo to bym nawet na garaż nie polecił. a ile potrzebujesz?

Domyślnie

Zdecydowanie Kaczmarek , porządny towar w dobrej cenie.
    Odradzam Flamingo , producent musi jeszcze dużo pracy włożyć żeby nadawało się to do użytku...

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    miron123

Kod pocztowy
    00-919

Domyślnie

potrzebuje tak:
    w rozmiarze 125/100 na dach: łącznie 20m rynny i 4 rury spustowe po 9m wraz z niezbędnymi elementami (sztucery, denka, mocowania itd..)

w rozmiarze 100/75 na ganek: 7m rynny i 2 rury spustowe po 4m + dodatki

w rozmiarze 100/75 na taras: 12m rynny i 2 rury spustowe po 2m + dodatki

ktoś się orientuje ile będzie tych dodatków znając podstawowe parametry? Chodzi o rynajzy, mufy, łączniki rynny, mocowania rur spustowych do ściany itd

WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    masta2

Domyślnie

Witam
    Tak się zastanawiam kto pisze te posty, jak można porównywać rynny plastikowe z metalowymi.
    Sam jestem inwestorem, zakupiłem już blachodachówkę koło warszawy tylko na nią czekam.
    Teraz czeka mnie zakup orynnowania i tak przeglądam co piszą inni i stwierdzam, że wszyscy kierują na dane marki produktów.
    Moja wiedza pozwala zająć stanowisko jeżeli chodzi o temat rynien. Powiem tylko, że rynny plastikowe to taki zamiennik na krótki czas, trzaski w upały w hakach, wypadające denka i urywające się haki jak tylko trochę więcej śniegu popada - miałem to wiem co piszę.
    Najlepiej to sprzedać plastikowe i nie mieć problemów z kupującym, bo dekarz jak założy to nie widać fuszerki jaką zrobi, sprzedawca mając wysokie rabaty złoi nas sprzedając plastikowe rynny np. jak w moim wypadku wycena bryzy na kwotę o.k 1800 zł, kaczmarek 1920 zł, a flamingo na 2300 zł.
    Cały myk polega na tym, że na plastiki mają z 50 % rabatu i zarabiają tą połowę wyceny a na metal muszą dać większy rabat, bo w porównaniu do plastiku wychodzi drożej, a chodzi im tylko o to żeby być tańszym od drugiego. Metal nie pozwala im na większy zarobek to mówią niestworzone rzeczy, a ja tylko wskazuję, że jak kupi się rynnę metalową to dekarz musi się przyłożyć do swojej roboty, bo rynna metalowa nie wybaczy mu błędów, plastik zawsze można naciągnąć skręcić i będzie pasować a przy metalu musi być wszystko równe i dopiero pasuje - nie wygodny temat dla sprzedawców i wykonawców to go opluwają.
    Piszą, że jak już metal to tytan cynk lub miedź - znowu klimat wytrzymałości - zgadzam się, że najbardziej wytrzymałe, tylko że do dachówki czy blachodachówki to nie za bardzo - kwestia ceny. Moim skromnym okiem to tak wygląda, iż nie chodzi że taka marka czy inna chodzi wszystkim o kasę.
    Pozdrawiam
    MM

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pietrekzbronami
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

Domyślnie

Cytat Napisał masta2 Zobacz post
    Powiem tylko, że rynny plastikowe to taki zamiennik na krótki czas, trzaski w upały w hakach, wypadające denka i urywające się haki jak tylko trochę więcej śniegu popada - miałem to wiem co piszę.
    Piszesz bzdury. Dobrze zamontowana rynna, z hakami co 50 cm nie ma prawa się niszczyć przez śnieg a wiem co piszę bo u nas na Podhalu jak napada śniegu to czasami i rynien nie widać . Jeśli chodzi o rynny PCV polecam Kaczmarka oraz Marleya (drogi), a z systemów stalowych rynnę Galeco. Widziałem 7- letnia rynnę Marleya - wyglądała jak nowa, zero odbarwień. Systemu Budmatu nie znam więc się nie wypowiem.
    Gdy się nie ma co się lubi- to się lubi co się ma!

Domyślnie

[QUOTE=masta2;4673298]Witam
    Tak się zastanawiam kto pisze te posty, jak można porównywać rynny plastikowe z metalowymi.

Nikt tu nie mówi że plastik jest lepszy , czy też porównywalny z metalem.
    Po prostu większość ludzi z branży prędzej poleci Kaczmarka niż niedopracowane Flamingo...

jak chcesz poczytać co fachowcy myślą o tej rynnie to proszę bardzo :

http://forum.muratordom.pl/showthrea...dmatu-Flamingo

pomyśl o rynnach które maja za sobą więcej niż jeden sezon stażu na rynku , np. Galeco , Lindab, Siba ...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia