dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Czy ktoś podnosił dom drewniany?

    Mam do podniesienia mały letniskowy domek drewniany w obrysie 5m x 5m z pięterkiem. Stoi na bloczkach, które zapadły się w niektórych miejscach i domek nie stoi już równo. Trzeba po zimie wyrównać bloczki. Znajomy zaproponował podniesienie domku na lewarkach ale nie wiem czy to dobry pomysł. Myślałam, żeby wynająć ekipę ale jeżeli domek można wyrównać "chłopakami ze wsi", to z uwagi na koszty zdecydowałabym się.
    Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie?

  2. #2

    Domyślnie

    istotne jest rownomierne podnoszenie calej konstrukcji
    dwie belki stalowe pod podloga 4 podnosniki
    jesli jest miejsce nalezy podlozyc krawedziaki o dlugosci zblizonej do dlugosci domu , czyli ok 5 m, a dopiero pozniej belka stalowa, pozwa to na rownomierny rozklad obciazen.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Raczej zdałbym sie na kogoś kto wie jak ten domek jest zrobiony. Możesz zrobić jakieś zdjęcia konstrukcji? Domek z popularnych czyli tanich bali może sie po prostu rozsypać przy niewłaściwym podparciu o co w takiej konstrukcji nietrudno. Krótko mówiąc, przy podnoszeniu powinieneś podeprzeć konstrukcję tam gdzie jest w tej chwili podparta czyli pod każdą stopą lub tuż obok. Może nie jest to konieczne ale bez obejrzenia całości trudno coś powiedzieć. Dawaj zdjęcia.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony