dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 45 z 45
Pokaż wyniki od 881 do 891 z 891
  1. #881

    Domyślnie

    Dla laika, w miare intuicyjny jest kazaplan, a jeszcze lepiej ogrinalna wersja kozikazaa. Wystarczy sie zalogowac. mozna rozplanowac caly dom, albo pojedyncze pomieszczenia. nawet z zewnatrz. mi udalo sie wstawic "swoje" tapety czy plytki. Mozna robic wirtualny spacer i jest tez chyba 15 darmowych renderow. Wg mnie swietny program.
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  2. #882

    Domyślnie

    Dość popularny jest SketchUp. Dla mnie, jako dla laika, przy dłuższej pracy nieco się tym programem "zmęczyłam", ale być może przez to, że jestem początkująca Ale da się.

  3. #883

    Domyślnie

    Ja polecam stronę homestyler.com, za darmo można naprawdę sporo, sporo mebli, ale także elementów wykończenia i oczywiście render. Moje przykładowe wizualizacje

    Ostatnio edytowane przez Kiki129 ; 15-02-2022 o 19:24

  4. #884

    Domyślnie

    Myślę że mogą was zainteresować tam macie produkty o ich wizualizacje. Możecie się nimi zainspirować. Mi te projekty naprawdę się podobają są wykonane w stylu nowoczesnym i eleganckie.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 16-02-2022 o 13:22

  5. #885
    Banned
    ngreen

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-028
    Posty
    147

    Domyślnie

    Warto ale tylko w zakresie wizualizacji. Niestety piekno jakiegos produktu czy ustawienia nie zawsze idzie w parze z jego funkcjonalnoscia. Projektanci przynajmniej ci z ktorymi mialam stycznosc rzadko kiedy zwracaja uwage na to czy np lepsza bedzie umywalka wpuszczana w blat czy stawiana, czy dane kafelki sa antyposlizgowe czy nie, czy bateria jest glosna czy cicha, czy prysznic skierowany w dana strone bedzie bardzo chlapac na otoczenie (ma to glownie znaczenie przy wannach z prysznicem i parawanem) czy miske wc da sie np w trakcie remontu montowac i demontowac, czy zaproponowana zabudowa wanny umozliwi tzw rewizje itp. To sa takie techniczne aspekty z ktorymi styka sie kazdy w czasie remontu lub uzytkowania a o ktorych projektanci nie mowia...
    Ogólnie polecam ten sklep W dobrej cenie mozna kupić wiele ciekawych dekroacji
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 22-03-2022 o 11:57

  6. #886
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar aleksandra-k
    Zarejestrowany
    May 2023
    Skąd
    Piastów
    Kod pocztowy
    05-820
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witaj!

    Jest kilka programów dostępnych online, które mogą Ci pomóc w wizualizacji aranżacji mebli w Twoim mieszkaniu.

    Oto kilka darmowych opcji:

    • Planner 5D - To jest bardzo intuicyjny program do projektowania wnętrz, który pozwala na tworzenie planów 2D i 3D. Nie jest to program polski, ale ma polską wersję językową.
    • IKEA Planner - Jeśli planujesz wykorzystać meble IKEA, to jest to doskonałe narzędzie do zaplanowania układu. Pozwala na projektowanie wnętrz w 3D z użyciem mebli dostępnych w ofercie IKEA.
    • Home.by.me - To jest jeszcze jeden darmowy program do projektowania wnętrz online, który pozwala na tworzenie planów 2D i 3D.


    Chociaż te programy są darmowe, mogą mieć pewne ograniczenia w darmowej wersji, takie jak ograniczona liczba projektów, które można zapisać, czy ograniczona biblioteka mebli i materiałów do wyboru. Mimo to, są to świetne narzędzia do rozpoczęcia swojego projektu wnętrza.

    Oczywiście nic nie zastapi profesjonalnego architekta wnętrz

    Pozdrawiam,
    Aleksandra Kurklińska

  7. #887
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Od jakiego programu rozpocząć pracę pod kątem zarobkowym?
    AutoCAD homestyler, SketchUp, archicad? Są jeszcze jakieś?
    Dom parterowy 106m2. Płyta fundamentowa fibrobeton 30cm na 10cm XPS. na płycie 15cm eps grafit.
    Silikat 24cm + 20cm EPS Grafit. Strop 40cm celulozy. Podłogówka po całości pod 8cm jastrychu cementowego. OZC 4kw na CO przy -20°C.. Pompa ciepła aquarea allinone 5kw

  8. #888
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    dziwe pytanie; Rozumiem że obudziłeś się dziś z myśla od juta bedę projektował zarobkowo wnętrza ? Zacznij od programu który znasz i na który zakupiłeś licencję do użytku komercyjnego.
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  9. #889
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    Od jakiego programu rozpocząć pracę pod kątem zarobkowym?
    AutoCAD homestyler, SketchUp, archicad? Są jeszcze jakieś?
    a jako kto chcesz zarabiać?

  10. #890
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Ja nie ale żona chciałaby spróbować w projektowaniu wnętrz. Na próbę zainstalowała wersję próbną archline ale to bardziej kombajn do robienia projektów budowlanych z możliwością wizualizacji wnętrza. Są w sumę 4 wersje i chyba do projektowania wnętrz wystarczy interior?
    Ostatnio edytowane przez ololek ; 10-01-2024 o 11:55
    Dom parterowy 106m2. Płyta fundamentowa fibrobeton 30cm na 10cm XPS. na płycie 15cm eps grafit.
    Silikat 24cm + 20cm EPS Grafit. Strop 40cm celulozy. Podłogówka po całości pod 8cm jastrychu cementowego. OZC 4kw na CO przy -20°C.. Pompa ciepła aquarea allinone 5kw

  11. #891
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Horas91

    Zarejestrowany
    Aug 2023
    Skąd
    Tarnow
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    46

    Domyślnie

    ja z kolei mam inne pytanie - prosty najlepiej darmowy program ktory po narysowaniu regalu/szafki sam policzy/rozrysuje wymiary poszczegolnych elementow.
    Do tej pory, kazda szafke/szuflade liczylem na piechote. Jednak teraz mam do zrobienia pare szafek i srednio chce mi sie wszystko manualnie liczyc

Strona 45 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony