dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał AgaOpal Zobacz post
    Witam,

    jestesmy szczesliwymi uzytkownikami Opala, zmienialismy:
    - likwidacja słupa w kuchni
    - likwidacja spiżarni na rzecz wiekszego przesionka
    - strych uzytkowy
    - pomniejszenie łazienki na parterze
    - drobne przeróbki w łazience z sypialnią

    Nie zmienialismy nic w temacie schodów, o które wciąż mamy pytania od ,,przejeżdżających- oglądających" wycieczek.
    Są ogromnym atutem wizualnym i uzytkowym. Nie wiem skąd biorą sie ciągłe pytania ale chyba to taka moda teraz
    W naszej ocenie ich szerokość i usytuowanie jest idealne. W projekcie po 9 mcach mieszkania nie zmienilibysmy nic poza lekkim powiekszeniem garażu.
    Pralnia z balkonem na pietrze zasługuje na 6 - o to rowniez sa ciągłe pytania.
    Posiadamy rekuperację, koszty ogrzewania w pierwszym roku użytkowania ok 5500 PLN, ( temp w domu 23st).

    Dom został wybudowany i wykonczony w rok, w co oczywiście nikt nie wierzy ( od momentu wjechania koparki do pierwszego noclegu na kartonach). Nie mieliśmy żadnych problemów z ekipą ktora budowała i kolejną ktora wykańczała wnętrza. W trakcie budowy nie przeżyliśmy żadnej drastycznej niespodzianki, złodziejstwa czy grubych nieporozumień.

    Jesli macie jakies pytania to proszę
    Koszt ogrzewania wydaje mi się całkiem spory.
    Wiadomo, że nowy dom i pierwszy rok zawsze nie są adekwatne, ale mimo wszystko.
    Brakuje informacji czym grzejecie?
    Jakie ogrzewanie (podłogówka, nadmuchowe, itp)?

    Pozdrawiam

  2. #42

    Domyślnie

    Zastanawiam się jaki piec wstawić. Ekogroszek na pewno , tylko jaka moc. Dom ocieplony 20cm styro 0.31, okna U-0.8 i rekuperator, poddasze będzie mieszkalne czyli ponad 200m2 do ogrzania. Wybieram pomiędzy 17kw i 23kw sas multi. W projekcie był bodajże 22kw gazowy.

  3. #43

    Domyślnie witam

    Cytat Napisał bartol00 Zobacz post
    Witam,
    Mój OPAL jest już na etapie stanu surowego i w tej chwili kładą więźbę dachową.
    Okazało się, że ekipa którą spotkałem na budowie jednego z forumowiczów jest wypasiona w dodatku właściciel firmy mieszka zaledwie kilka ulic od naszej inwestycji. Na budowie niezależnie od dnia zawsze pracowało od 10-15 osób co było dla mnie szokiem bo bardziej wyobrażałem sobie 3 murarzy co ciułają powolutku te ściany
    Pierwsze prace zaczęli po 20 marca od wycinki lasu i przygotowania terenu więc było tego trochę a w ciągu dwóch miesięcy dom stoi, w przyszłym lub kolejnym tygodniu wchodzi ekipa z dachówką, elektryk itd.
    Jeśli chodzi o zmiany w projekcie to są zaledwie 3:
    1. Zniknął słup z salonu
    2. Duże okno w salonie przerabiamy na wielkie balkonowe 3,4m szerokości w HS'ie
    3. Na górze w korytarzu nie będzie ścianek na szafy (jest sporo miejsca w garderobach więc nie ma co zacieśniac korytarzu bo uwierzcie mi wchodziłoby się wprost na ścianę.
    Postaram się wrzucic jakieś fotki.
    Powodzonka dla wszystkich
    PS. Dom buduję w okolicach Wwy (to informacja dla tych co chcieliby jakiś kontakt do ekipy budowlanej)
    Załączam dwa zdjęcia - 23 marzec i 23 maj
    Witam,
    czy istnieje możliwość obejrzenia domu oraz przekazania informacji dotyczącej ekipy budowlanej?
    Jeśli tak proszę o informację na priv ([email protected])
    Pozdrawiam
    Asia

  4. #44
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    radec

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam
    mam pytanie do Państwa, czy ktoś z Was jest aktualnie na etapie budowy lub wykończenia OPALA w mazowieckim? Jeżeli byłoby to możliwe to chciałbym przed zakupem projektu zobaczyć go "z bliska"
    Będę wdzięczny za kontakt na [email protected]

    serdecznie pozdrawiam
    Radek

  5. #45

    Domyślnie

    Witam wszystkoch,
    Właśnie zastanawiam się nad zakupem opala, czy jest może ktoś z warszawy lub okolic kto mógłby pokazać jak wygląda wybudowany opal chociaż w stanie surowym.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam
    Robert

  6. #46
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pbsz

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-000
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,

    Czy Ktoś z Państwa buduje dom Opal lub Opal 2 w woj. Wielkopolskim, Kujawsko Pomorskim bądź Dolnośląskim?
    Zastanawiamy się z żoną nad projektem Opal 2. Jeśli byłaby taka możliwość to chcielibyśmy obejrzeć dom z zewnątrz.

  7. #47
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kzarlak

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam serdecznie
    Ja z mężem również zamierzamy budować OPAL 2 może, ktoś z okolic Warszawy jest w trakcie budowy i mógłby nas zaprosić do obejrzenia mój e-mail [email protected]
    z góry serdecznie dziękuję

  8. #48

    Domyślnie

    wybudowalem ten projekt z malymi zmianami, teraz bym go zburzyl i postawil od nowa z duza iloscia zmian

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony