dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 28 z 28
Pokaż wyniki od 541 do 548 z 548
  1. #541
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ŁukaszM

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Kod pocztowy
    39-400
    Posty
    16

    Domyślnie

    Też dokładam swoje wątpliwości w sferze wyboru kominka - zastanawiam się nad Pama Diablo LP gdyż pod względem wyglądu niewiele różni się od Hajduk VOLCANO 2P, wymiarowo są praktycznie identyczne. Różnica natomiast jest w cenie i jak się domyślam - w jakości wykonania i rodzaju zastosowanych rozwiązań technicznych. Pama nie ma dodatkowego nadmuchu wtórnego z góry wkładu (pod deflektorem - nomen omen ten za dopłatą), który w Hajduku ma dodatkowo opcję sterowania dopływem powietrza, nie ma też tak grubych jak w Hajduku płyt szamotowych (boki - 4 cm, dół - 3 cm, natomiast Hajduk - boki 5 cm, dół - 6 cm). W Hajduku jest podobno dwa deflektory (wermikulitowy i stalowy) - co podnosi temperaturę spalin we wkładzie i powoduje ich dopalanie, w Pamie (za dopłatą) jest jeden deflektor wermikulitowy (płyta położona na bocznych mocowaniach) i jego rola przy braku drugiego deflektora - raczej wątpliwa (sam Pan w Pamie - tako rzecze). Hajduk chwali się też rączką z regulowaną siłą docisku, w Pamie czegoś takiego nie ma, w dodatku w Pamie rączka ta jakoś dziwnie odstaje od wkładu i chyba inaczej się zamyka. Oba wkłady natomiast - jak producenci zapewniają - są przeznaczone do rekuperacji (to ważne dla mnie) i oba wkłady właściwie z zewnątrz wyglądają tak samo, podobno są zrobione z takiej samej grubości blachy (4 mm) i mają popielniki w formie wiaderka. Zasadnicza różnica jest natomiast w cenie: PAMA DIABLO LP to ok. 4300 (z 23% VAT), HAJDUK VOCANO 2P to ok. 6000 (z 23 % VAT).. Doradźcie mądre głowy czy warto dołożyć do tego HAJDUKA - czy może dla bezstresowego i długoletniego ale jedynie rekreacyjnego palenia wkład z PAMY w zupełności wystarczy. Nie ukrywam, że wygląd i estetyka wykonania dla mnie bardzo się liczy i jeśli PAMA (w rzeczywistości a nie na zdjęciach) jest o wiele gorzej wykonana (nierówności w cięciu blach itp.) to raczej ją to skreśla z listy.
    Czy ktoś jest użytkownikiem tego modelu PAMY i mógłby się wypowiedzieć na jej temat jak wygląda korzystanie z niej z własnego doświadczenia?
    W ostateczności myślę też o HAJDUKU Volcano 2PH - model z gilotyną, ale to już dość duży dla mnie wydatek (powyżej 7 tys. zł) i wolałbym go uniknąć.
    Z góry dzięki za wszelkie uwagi i sugestie.
    Ostatnio edytowane przez ŁukaszM ; 20-12-2016 o 06:35

  2. #542
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DUNTE
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Południe
    Posty
    167

    Domyślnie

    @Biegu
    - są to 2 różne typy wkładów. Wkład Pamy wydaje się korzystniejszym zakupem, gdyż jest to wkład stalowy. Nie handluję wkładami tej firmy i nic więcej nie mogę powiedzieć na temat sprawności działania oraz warunków gwarancyjnych. Jeśli chodzi o Zuzię która jest wkładem żeliwnym (płyty łączone), atutem jest estetyka i firmowy serwis na terenie całego kraju.
    @ŁukaszM
    - Hajduk jak najbardziej ok, niemniej jednak sugerowałbym Robirena - Air Term 15 kW Corner Akubet http://robiren.pl/kominki-powietrzne-narozne/ Atutem Pamy jest na pewno cena jednak przyglądając się bardziej nie zachwyca ona estetyką.
    Osobiście wybrałbym to co mi się naprawdę podoba niż mieć "skner - kaca " za każdym razem kiedy usiądę przed kominkiem że nie dopłaciłem za coś znacznie lepszego mieszczącego się w zadnym budżecie.

  3. #543
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    No to zważywszy, że to wątek o Pamie, do Hajduka Kratek i Robirena, proponuję dorzucić rozważania o Arysto, Unico i Hitze...

  4. #544
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ŁukaszM

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Kod pocztowy
    39-400
    Posty
    16

    Domyślnie

    Co do Arysto (model A11 P DJ - cena w zasadzie zbliżona do Hajduka, a Hajduka uważam za model oferujący lepsze i trwalsze rozwiązania)
    Co do Unico (model dragon 4b) - jak wyżej, no może rzeczywiście jest to godny konkurent Hajduka
    Co do Hitze (model Alberto 14 KW) w zasadzie wszystko ok, poza tą grubością blachy (3 mm) - ktoś już na forum wspominał, że to trochę mało. Poza tym model ten jest bliźniaczo podobny do modeli Kratek (MBO lub MBZ) i do tego każą sobie dopłacać za maskownicę.

    Natomiast zaintrygowała mnie propozycja DUNTE - firmy ROBIREN do tej pory nie znałem, choć jak patrzę wyglądem i rozmiarami oraz zastosowanymi rozwiązaniami nie odbiegają od reszty. cenowo chyba dosyć atrakcyjnie. Trzeba się przejechać do Lublina wymacać towar na żywo a nie tylko wzrokowo za pośrednictwem interneta Dzięki DUNTE!

    P.S. Okej DUNTE, doczytałem w innym wątku, że współpracujesz z tą firmą, zatem to po trosze kryptoreklama, ale i tak dzięki bo w sumie zawsze to jednak poszerza mój wybór.
    Ostatnio edytowane przez ŁukaszM ; 21-12-2016 o 01:51

  5. #545
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DUNTE
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Południe
    Posty
    167

    Domyślnie

    Tak - współpracuję z Robirenem, Hajdukiem, Kratkami, ......., lecz nie miałem na celu faworyzować konkretnej firmy. Zawsze jednak reklamuję to co Polskie i tylko takimi wkładami handluję - taka jest filozofia mojej firmy. Cieszę się że wybrał Pan wkłady rodzimej produkcji. Starałem się służyć Panu wiedzą i doświadczeniem jak i również opierałem się na wyborze własnych klientów.

  6. #546
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Dobre bo polskie ?
    Można i tak , czy jednak nie jest lepiej "dobre bo dobre" ?
    Dobrze że nie prowadzisz salonu samochodowego .......
    Ostatnio edytowane przez Zdun Darek B ; 21-12-2016 o 17:44
    Darek B

  7. #547
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁukaszM Zobacz post
    Co do Arysto (model A11 P DJ - cena w zasadzie zbliżona do Hajduka, a Hajduka uważam za model oferujący lepsze i trwalsze rozwiązania)
    Co do Unico (model dragon 4b) - jak wyżej, no może rzeczywiście jest to godny konkurent Hajduka
    Co do Hitze (model Alberto 14 KW) w zasadzie wszystko ok, poza tą grubością blachy (3 mm) - ktoś już na forum wspominał, że to trochę mało. Poza tym model ten jest bliźniaczo podobny do modeli Kratek (MBO lub MBZ) i do tego każą sobie dopłacać za maskownicę.

    Natomiast zaintrygowała mnie propozycja DUNTE - firmy ROBIREN do tej pory nie znałem, choć jak patrzę wyglądem i rozmiarami oraz zastosowanymi rozwiązaniami nie odbiegają od reszty. cenowo chyba dosyć atrakcyjnie. Trzeba się przejechać do Lublina wymacać towar na żywo a nie tylko wzrokowo za pośrednictwem interneta Dzięki DUNTE!

    P.S. Okej DUNTE, doczytałem w innym wątku, że współpracujesz z tą firmą, zatem to po trosze kryptoreklama, ale i tak dzięki bo w sumie zawsze to jednak poszerza mój wybór.
    Jest taka firma Supra. O ile mnie pamięć nie zwodzi, blacha za wyłożeniem szamotowym ma w niektórych modelach grubość 1 lub 1,5 mm. Podczas serwisowego wymieniania szamotów, nigdy nie dostrzegłem śladów deprecjacji urządzeń (blachy) intensywnie eksploatowanych już prawie 30 lat!

  8. #548
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    okolice Szczecina
    Kod pocztowy
    70-001
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam
    Nie oceniam jakości kominków Pama, ale po przejściach z firmą radzę przed złożeniem zamówienia na maila zrobić sobie skan z aktualną ceną kominka.
    Ostatnio edytowane przez bolek75 ; 30-09-2021 o 06:54

Strona 28 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony