dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 28
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 548
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZbylR Zobacz post
    Wkład jest już na miejscu, podłączony do komina oraz podpięty pod powietrze zewnętrzne. Wczoraj rozpoczęła się jego zabudowa i ma zakończyć się do środy.
    Dobrze jest przepalić przed zabudową...

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariobros35
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-087
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Masz może jakąś skalę porównawczą , np w kwestii czystości
    szyby? Konstrukcja wkładu i na mnie robi doskonałe wrażenie
    ale nie widziałem ich w "praniu".

    Czy w konfrontacji z innym produktem (wodnym) jest jakaś różnica?
    pod względem czystości szyby może nie doruwnuje kominkom spartherma ale przy zachowaniu pewnych zasad montażu takich jak podmieszanie powrotu czy montaż z buforem ciepła sprawa czystości szyby przedstawia się całkiem nieżle
    Jeżeli mogę być pomocny w zagadnieniach dotyczących kominków z płaszczem wodnym to zapraszam do zadawania pytań

    --Tu była reklama----

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariobros35 Zobacz post
    pod względem czystości szyby może nie doruwnuje kominkom spartherma ale przy zachowaniu pewnych zasad montażu takich jak podmieszanie powrotu czy montaż z buforem ciepła sprawa czystości szyby przedstawia się całkiem nieżle
    Dzięki

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariobros35 Zobacz post
    pod względem czystości szyby może nie doruwnuje kominkom spartherma ale przy zachowaniu pewnych zasad montażu takich jak podmieszanie powrotu czy montaż z buforem ciepła sprawa czystości szyby przedstawia się całkiem nieżle
    możesz coś więcej powiedzieć o tym podmieszaniu powrotu ??

  5. #25

    Domyślnie

    I o buforze ciepła?

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariobros35
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-087
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Widzę że wywołałem lawinę pytań więc postaram się na nie odpowiedzieć może najpierw o podmieszaniu powrotu.
    Jest to sposób na to aby temperatura wody grzewczej wracającej na kominek nie była niższa niż 55 stopni dzięki czemu chronimy kominek przed zbyt dużymi naprężeniami w czasie palenia w nim oraz zapobiega się roszenu ścianek paleniska kominka i osiadanu sadzy na ściankach paleniska oraz poprzez powyższe rozwiązanie podnosimy temperaturę spalania drewna w palenisku kominka co ogranicza siadanie sadzy na szybie.A realizuje się to międzyinnymi poprzez urządzenie nazywane laddomat 21.
    Co do bufora ciepła jest to urządzenie pozwalające na zgromadzenie nadwyżek ciepła wyprodukowanych przez kominek z płaszczem i pużniejsze ich wykożystanie do ogrzania budynku.Bowiem bufor najlepiej spisuje się z instalacją c.o wykonaną w przeważającej części na bazie ogrzewania podłogowego czyli najlepiej aby w domu podłogówka była na całości ewentualnie 2 - 3 grzejniki w łazienkach i w garażu.Wtedy prawidłowość jest taka kominek pracuje przez 3 - 4 godziny na swoich najwyższych parametrach i najwyższych sprawnościach czyli na maxsa z temperaturą 80 - 90 stopni grzejąc c.o podłogówkę ktura może pochłonąć z tego tylko 25 - 30 stopni natomiast różnica czyli nadwyżka pomiędzy 30 a 90 stopni trafia do bufora gdzie jest magazynowana na pużniej aż wygaśnie w kominku.Po wygaśnięciu w kominku mamy zgromadzoną w buforze np 1000 litrowym wodę grzewczą podgrzaną do 80 - 90 stopni do wykożystania do dalszego grzania podłogówki co nam wystarcza w zależności od metrażu jaki chcemy ogrzać i temperatury na zewnątrz domu na 10 - 18 godzin dopiero po tym czasie jeżeli nie napalimy w kominku załączy nam się drugie żrudło ciepła np piec gazowy (z kolei za to ile ciepła pobrać z bufora odpowiedzialny jest układ oparty na sprzęgle hydraulicznym i odpowiedniej automatyce pogodowej to znaczy im zimniej na dwoże tym wyższa temperatura zasilania podłogówki czy grzejników i odwrotnie im cieplej na dwoże tym niższa temperatura zasilania) pozwala to nam na optymalizację poboru ciepła z bufora czyli im zimniej na dwoże bufor szybciej sie wychładza bo jest wyższe zapotrzebowanie na ciepło przez budynek.Komletuję i wykonuję takie systemy grzewcze i składam oparte na tej zasadzie kotłownie na terenie całej polski więc mam na ten temat spore doświadczenie.
    Ostatnio edytowane przez mariobros35 ; 24-05-2011 o 16:52
    Jeżeli mogę być pomocny w zagadnieniach dotyczących kominków z płaszczem wodnym to zapraszam do zadawania pytań

    --Tu była reklama----

  7. #27

    Domyślnie

    Aha. No to skoro mam wkład powietrzny, to mnie to nie dotyczy Wystraszyłem się, że czegoś nie dopilnowałem / ustaliłem z wykonawcą.

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZbylR Zobacz post
    Aha. No to skoro mam wkład powietrzny, to mnie to nie dotyczy Wystraszyłem się, że czegoś nie dopilnowałem / ustaliłem z wykonawcą.
    Ja również nie zwróciłem uwagi, że mariobross35 mówi o wodnym...

  9. #29

    Domyślnie

    Bardzo zręcznie zareklamował swoje usługi po prostu. Hasło rzucić, zaniepokoić, zainteresować, a potem pochwalić się wiedzą...


  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Przecież napisał wyraźnie o wkładach rzeczonej firmy ... a poproszono go o rozwinięcie pojęć, które dla większości zaglądających tutaj przyszłych posiadaczy kominka obcymi nie są ...
    Wyraził konkretną opinię popartą własnym doświadczeniem, odpowiedział konkretnie na zadane pytania i teraz jest "be" ?
    No litości ZbyIR ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  11. #31

    Domyślnie

    Temat "wkłady kominkowe PAMA" faktycznie nie precyzuje o którym wkładzie konkretnie mowa i znaleźć to można dopiero w treści wątku, to prawda.
    Przepraszam mariobros35, jeśli Cię uraziłem, nie spodziewałem się jednak przy dyskusji o wkładzie powietrznym zastać informacji dotyczących wkładu z płaszczem i stąd takie moje pierwsze odczucie.
    Wątek się rozwinął, ale może niech już tak pozostanie
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez ZbylR ; 27-05-2011 o 09:30

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Przy okazji Mariobros35 - powinieneś powklejać swoją wypowiedź we wszystkie możliwe wątki o kominkach wodnych. Rozjaśniło by to dużo w głowach czytającym.
    Ale po przepuszczeniu przez "sprawdzacz pisowni" (wybacz Mario - nie mogłem siępowstrzymać )
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariobros35
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-087
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Dziękuję forest za uznanie poprostu staram się być jak najbardziej na bierząco z poziomem swojej wiedzy na temat takich systemów opartych na wielu żrudłach ciepła aby nie wyżądzić krzywdy klijętowi kturemu taką instalację wykonam w odrużnieniu od większości instalatorów posiadam wiedzę na temat automatyki jaką należy zastosować w takiej kotłowni co nie jest prostym zadaniem.Co do pisowni proszę o wybaczenie staram sie nie popełniać błędów ale nie zawsze wychodzi tak jak powinno pozdrawiam wszystkich czytających moje wypowiedzi.
    Jeżeli mogę być pomocny w zagadnieniach dotyczących kominków z płaszczem wodnym to zapraszam do zadawania pytań

    --Tu była reklama----

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Hej

    Może jeszcze nie powiem o doświadczeniach z używania tego wkładu, ale ponieważ serio się nad nim zastanawiam i w oparciu o niego planuję swój kominek, zapraszam zainteresowanych do mojego wątku, w którym przy okazji chcę wyjaśnić sposób wykonania obudowy i DGP. Pewnie jak się już zdecyduję na ten wkład, pojawi się tam również sprawozdanie z montażu i użytkowania.

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?180834

  15. #35

    Domyślnie

    Czy w części zabudowy wkładu kominkowego, pomiędzy ramą drzwi wkładu, a tą obudową powinna być szczelina ok. 5mm, czy nie??

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZbylR Zobacz post
    Czy w części zabudowy wkładu kominkowego, pomiędzy ramą drzwi wkładu, a tą obudową powinna być szczelina ok. 5mm, czy
    nie??
    Tak , wkład powinien stać niezależnie od obudowy.

  17. #37

    Domyślnie

    Dziękuję!
    Zatem pozostaje mi tylko doczyścić wszystko i odpalić

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZbylR Zobacz post
    Dziękuję!
    Zatem pozostaje mi tylko doczyścić wszystko i odpalić
    To odpalaj i dziel się spostrzeżeniami.

  19. #39

    Domyślnie

    Odpalenie testowe w sobotę (jutro)

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    No i mamy niedzielę wieczór a wieści brak ...

Strona 2 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony