dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 78 z 78
  1. #61
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam.

    Antyczny szklany mosiężny kominek. To z linku masz zamiar wpasować w swoje monstrum? .Nie rozumiem znowu. Robisz coś na wzór kominka Rumforda..Wkładasz jakieś dechy z budowy bu się pochwalić ,że nie śmierdzi i nie dymi. Zbudowałeś to monstrum według podpatrzonej technologi , tanio i swoimi rękoma , a zastanawiasz się nad zakupem , sprowadzeniem drzwi z USA.Piszesz o tym ,że jak przyjdą mrozy i jak rozumiem zrobi się chłodno w pomieszczeniu gdzie stoi ów prototyp sprawdzisz jak grzeje. Dlaczego nie sprawdzisz teraz by potem się nie rozczarować .
    Projekt też kosztował wiele godzin pracy i był konsultowany z Jim Buckley.

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Nie chciało mnie wcześniej wpuścić na tę amerykańską stronę. Popatrzyłam przed chwilą na te drzwiczki i... wybacz Supeior... moim zdaniem pasują jak pięść do nosa. Za ciężkie. Za bogate. Po prostu nie ten styl.

    Wybierałabym z takich jak na zdjęciach poniżej. Lekkie, ciemne ramy, nie psujące urody ceglanego kominka. Mnie najbardziej pasowałaby taka szyba jak na drugim zdjęciu, łamana i bez ramy na łączeniu pośrodku. Mają taką moi znajomi i świetnie się sprawdza.

    A może w ogóle nie szyba Styl najlepiej trzymałaby „kolczuga”, ta z ostatnich 2 zdjęć. Ten sposób osłony przed iskrzeniem obserwowałam wiele lat temu w Kanadzie. Też super.
    Nazwa:  Glass-Fireplace-Doors-Ideas.jpg
Wyświetleń: 214
Rozmiar:  94,3 KB
    Nazwa:  birmingham-2_1920x738.jpg
Wyświetleń: 126
Rozmiar:  97,8 KB
    Nazwa:  Awesome-Glass-Fireplace-Doors.jpg
Wyświetleń: 202
Rozmiar:  92,7 KB
    Nazwa:  11659-13208729.jpg
Wyświetleń: 125
Rozmiar:  92,4 KB
    Nazwa:  birmingham-1_1920x738.jpg
Wyświetleń: 125
Rozmiar:  100,6 KB
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #63
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Tylko PO CO budować kominek otwarty który jest gorszy od normalnie budowanego "po polsku " ?
    Darek B

  4. #64
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Nie chciało mnie wcześniej wpuścić na tę amerykańską stronę. Popatrzyłam przed chwilą na te drzwiczki i... wybacz Supeior... moim zdaniem pasują jak pięść do nosa. Za ciężkie. Za bogate. Po prostu nie ten styl.

    Wybierałabym z takich jak na zdjęciach poniżej. Lekkie, ciemne ramy, nie psujące urody ceglanego kominka. Mnie najbardziej pasowałaby taka szyba jak na drugim zdjęciu, łamana i bez ramy na łączeniu pośrodku. Mają taką moi znajomi i świetnie się sprawdza.

    A może w ogóle nie szyba Styl najlepiej trzymałaby „kolczuga”, ta z ostatnich 2 zdjęć. Ten sposób osłony przed iskrzeniem obserwowałam wiele lat temu w Kanadzie. Też super.
    Nazwa:  Glass-Fireplace-Doors-Ideas.jpg
Wyświetleń: 214
Rozmiar:  94,3 KB
    Nazwa:  birmingham-2_1920x738.jpg
Wyświetleń: 126
Rozmiar:  97,8 KB
    Nazwa:  Awesome-Glass-Fireplace-Doors.jpg
Wyświetleń: 202
Rozmiar:  92,7 KB
    Nazwa:  11659-13208729.jpg
Wyświetleń: 125
Rozmiar:  92,4 KB
    Nazwa:  birmingham-1_1920x738.jpg
Wyświetleń: 125
Rozmiar:  100,6 KB
    To co powklejałaś, to gazówki....A kominki otwarte do grzania to się budowało 500 lat temu. Teraz to fanaberia dla koneserów. 500 lat rozwoju zduństwa i produkcji wszelkiej maści piecyków z żelaza, było właśnie po to, by wyeliminować ten nieekonomiczny, paliwożerny sposób ogrzewania domostw. Gdyby tego nie zrobiono, zniknęłyby lasy z powierzchni naszego globu, przerobione na paliwo do jednego z najbardziej prymitywnych, niewydajnych i niesterowalnych urządzeń grzewczych jakie człowiek miał od zarania dziejów - ognisko. Tyle że obudowane cegłami w dowolny sposób...Mimo wdzięcznej nazwy, Rumford to klasyczny przykład takiego prymitywizmu i marnotrawstwa, jeśli ma służyć do grzania! Mój kominek otwarty stoi w bibliotece i ma zadanie zaistnieć 3-5 razy do roku. Drzwiczki francuskie sprzed 2 wieków...http://www.kominki-batura.pl/galeria,portal-18,4,19

  5. #65
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Hej, Piotrze Super, że się odezwałeś.
    Mam świadomość, że to kominki gazowe. W hameryce teraz tylko takie, bo na te prawdziwe drewno spalające trzeba starać się o pozwolenie, które dostaje się wyłącznie przy spełnieniu dość restrykcyjnych warunków budowy domu. W każdym razie szkieletowe nie mogą na nie liczyć. Ale... drzwiczki, takie lekkie, nieszczelne i zasłonę z metalowych kółeczek widziałam w akcji. Kominki były opalanie drewnem. Oczywiście to tylko ochrona przed iskrami.
    O ekonomiczności spalania w kominku otwartym i jego efektywności grzania nie ma co mówić. To wie każdy, kto ma kominek. Jeśli zamknięty, szczelny, wystarczy spróbować popalić przy otwartych drzwiczkach i wszystko jasne. Drewno spała się piorunem, a ciepła nawet dużo, tylko że tylko gdy ogień buzuje. Nawet standardowy kominek zamknięty jest tylko ciut wydajniejszy. Nie ma co ich porównywać do Zduńskich dzieł sztuki, gdzie drewno pali się długo, a ciepło jest akumulowane i po wygaśnięciu ognia nadal ogrzewa dom.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #66
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Jak brzmi, kominek Rumforda i do tego z hameryki A ja mam piecokominek Batury bo troszkę od niego zmałpowałem, bez uzgodnień Każdy może się pochwalić a wy na chłopaka siedliście
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  7. #67
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Remiks, nie siadłam, bo nie wiem czy byłoby mi wygodnie Ale drzwiczki wymyślił sobie do niczego
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    a wy na chłopaka siedliście
    Kominek to tylko jeden z wielu jego wynalazków. Sir Rumford studiował na Oxfordzie i był 100% Anglikiem, gwoli ścisłości.

    Właśnie miałem odnieść się do zarzutów, że samemu to niby taniej, że nie grzeje, i innych objawów zawiści, ale zrezygnowałem.

    Zrobiło się chłodniej. Rozpaliłem. Siedzimy i patrzymy w ogień otwartego kominka.

    Więc po cóż dyskutować z zawistnikami?

    Lepiej popatrzeć w ogień i cieszyć się tym o czym 99% hejterów może tylko pomarzyć.

    Pomarzyć i postrzykać jadem na forum, oczywiście...

  9. #69

    Domyślnie

    Też kiedyś 30 lat wstecz wybudowałem sobie kominek otwarty . Był cały z cegły szamotowej , bez doprowadzenia powietrza z zewnątrz , na poddaszu domu trzykondygnacyjnego . Wlokłem drewno po schodach na to trzecie piętro .Paliłem w tym moim stworze sam bo nikt inny by nie potrafił . Szyber był w kominie szamotka się grzała , zamykałem komin było cieplutko do rana ( cud boży , że żyję ) . Cieszyłem się jak dziecko , każdy wolny wieczór przesiadywałem i patrzyłem w ogień .Zasypianie przy żywym ogniu - niezapomniane chwile . Wiem co to to satysfakcja z własnoręcznie wybudowanego piecyka a to że kominek miał 10% sprawności wtedy mnie nie obchodziło . A co do drzwiczek , jak Tobie się podobają to montuj i nie przejmuj się ,że ktoś ma inne zdanie . Przecież to Ty będziesz na nie patrzył . Jak Ci sie znudzą wymienisz na inne . Powodzenia !!

  10. #70
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Jak brzmi, kominek Rumforda i do tego z hameryki A ja mam piecokominek Batury bo troszkę od niego zmałpowałem, bez uzgodnień Każdy może się pochwalić a wy na chłopaka siedliście
    Ty masz piecokominek Enia...

  11. #71
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Ty masz piecokominek Enia...
    Fakt ale Eniu się nie udziela ostatnio to mi się pokićkało
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  12. #72
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Remiks, nie siadłam, bo nie wiem czy byłoby mi wygodnie Ale drzwiczki wymyślił sobie do niczego
    De gustibus non est disputandum. Drzwiczki można i za kilka złociszy wyspawać bez hameryki.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  13. #73
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Fakt ale Eniu się nie udziela ostatnio to mi się pokićkało
    Udziela, nie udziela....Zazdrośniki jesteście! Chłop ma prawdziwe amerykańskie, a wy co?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF1648.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	82,5 KB
ID:	434327   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wersja 6 widok 2.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	87,4 KB
ID:	434328   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wersja 6 widok 1.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	45,3 KB
ID:	434329   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF1553.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	81,9 KB
ID:	434330  

  14. #74
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Eniu, a takie rumfordy to gdzie najpierw zaczęli stawiać w Ameryce czy raczej spapugowali z Europy?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  15. #75
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Eniu, a takie rumfordy to gdzie najpierw zaczęli stawiać w Ameryce czy raczej spapugowali z Europy?
    Pestko. Wystarczy odpowiedzieć sobie na pytanie czy Krzysztof Kolumb był Indianinem + jedna wycieczka do zamków nad Loarą.

  16. #76
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    To było tylko takie małe dopowiedzenie historyczne
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  17. #77

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    cud boży , że żyję
    Jak widać, Bóg troszczy się o dobrego człowieka.
    Lub też: szczęście odważnym sprzyja.

  18. #78
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.843

    Domyślnie

    Miałeś szczęście lub nie było aż takiego zagrożenia.
    Znane są przypadki ludzi dobry, mądrych i odważnych którzy nie mieli szczęści czyli Bóg też im nie sprzyjał.
    Dlatego najważniejsze są zdrowie i szczęście

    (i parę innych rzeczy też ...)
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony