dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 78
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Hej !!!!!!!!!!!!!
    Co to za podkopywanie siebie nawzajem, PANOWIE ?!
    Nie zakładałam tematu dla takich „wycieczek” !
    Jak Mistrz Zduński „rusza na Podlasie” to tylko cieszyć by się należało, że dostępność materiałów będzie tam większa.
    A i zdrowa konkurencja, przydatna jest, bo i dbałość o klienta, jakość pracy i przede wszystkim podniesienie własnych umiejętności i możliwości, wtedy rośnie. WSPIERAJCIE SIĘ NAWZAJEM. Ja bym chciała, żeby fachowiec, który trafia na trudny temat nie bał się poprosić o pomoc drugiego.

    Jak widzicie nie uciekłam z tematu. Zaglądam tylko czas mnie docisnął i nie mam kiedy pisać.
    Ale ostatnie Wasze posty zmusiły mnie do „interwencji”


    Eee tam...

    to tylko kokieteria i element gry miłosnej...


    fajnie ,że żyjesz , pestka !




    Poza tym jak misiuniok zacznie Romotopy "wkładać", to kto Ci
    Rumforda zbuduje /

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    No, byle bez rkoczynów. Hi, hi ;-D
    A ja wcale nie jestem jeszcze przekonana do tego rumforda. Podoba mi się, owszem, ale zobaczymy.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Właśnie pomyślałam, że takie forum zdunów - burza mózgów fachowców-pasjonatów, może wymyśli jakąś kombinację rumford+europejczyk i zacznie produkować takie „klocki” do montażu kominków jak Buckley Rumford Company ? Co Wy na to Panowie ???

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    z reguły coś się zaczyna produkować gdy jest przewidywany popyt na to ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Właśnie pomyślałam, że takie forum zdunów - burza mózgów fachowców-pasjonatów, może wymyśli jakąś kombinację rumford+europejczyk i zacznie produkować takie „klocki” do montażu kominków jak Buckley Rumford Company ? Co Wy na to Panowie ???
    Super
    Rozumiem, że wchodzisz w to z stosownym kapitałem pozwalającym na realizację tego zamysłu?

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Chyba nie jestem tak majętna. Poza tym to nie moja dziedzina. Mogę Wam robić grafikę reklamową - to wiem jak zrobić dobrze.

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Ok będziemy pamiętać.
    W nowym projekcje zamysłowym każda konkretna inicjatywa jest ważna.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Racja. Ale popyt można wywołać.
    Czy ktoś w Polsce z chcących mieć kominek wiedział cokolwiek na temat ciepłych kominków, zanim WY zduni i mniej lub bardziej fachowe gazety zaczęliście o tym mówić?
    Moja wizyta u Mistrza Zduńskiego zapadła mi w pamięć, bo zobaczyłam tam system kanałów kumulacyjnych, który od razu skojarzył mi się z rzymskim hypokaustum. Jestem archeologiem z wykształcenia i widziałam na własne oczy pozostałości piwnic hypokaustycznych, ciepłą podłogę i kanały powietrzne w ścianach, ogrzewanie wody w basenach łażni. Zanim ten współczesny pomysł na kumulowanie ciepła z kominka zobaczyłam, zastanawiałam się dlaczego zduństwo nie wykorzystuje tej metody. A tu proszę ktoś to wyprodukował.
    To przyczynek do POPYTU.

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    No widzisz.
    Takie i podobne rozwiązania są stosowane. Albo inacze, nigdy praktycznie ich stosowanie nie zostało zaniechane, bardziej, lub mniej rozbudowane.
    Zobacz Malbork.

    Kłótnie, polemiki, zarozumiałość, ego, itp. nie pozwalają na zjednoczenie sił firmą kominkowym. No wiesz każdy jest sobie księciem - królem i basta.

    Gdyby działania były oddolne wspólne, prawdopodobnie rozwój tych różnych systemów myśli polskiej byłby duży. Klienci spalaliby o połowę mniej drewna uzyskując te same efekty.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Jestem tego samego zdania. Wieczorkiem, jak mi prądu (burza idzie) nie wyłączą, machnę liścik na forum i pokażę co mi chodzi po głowie w sprawie mojego domowego kominka. Bardzo bym sobie ceniła zdunową ocenę. Jeśli oczywiście nie jest to wykorzystywanie z mojej strony

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Niestety większość firm budujących kominki w naszym kraju wybiera opcje "rozwiązania proste i szybkie w realizacji" . Budowanie ciepłych kominków wymaga więcej czasu i wiedzy od wykonawcy , cena także jest inna więc gotowy produkt nie mieści się w kategorii "super oferta - taniej się nie da " . Mało jest wykonawców budujących hypokaustum a ci którzy się tego podejmują ulegli , w większości przypadków, teorii że wystarczy jak kanały są ciężkie ... Masa kanałów ma załatwić wszystko.. A my sobie budujemy " kominki z ciepłą ławeczką " co właścicieli grzeje w... plecy Ciepły kominek+ciepła ławeczka = zadowolona klientka a przecież o to chodzi ..

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    A my sobie budujemy " kominki z ciepłą ławeczką "
    co właścicieli grzeje w... plecy Ciepły
    kominek+ciepła ławeczka = zadowolona klientka a
    przecież o to chodzi ..
    No i o to chodzi.
    Wełnowcą, kartonowcą mówimy NIE

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Jak się słodko zrobiło wew wątku normalnie beczka miodu z kroplą
    dziegciu . Gdyby jeszcze nie było hipokryzji ...


    pestka , jak słusznie Bohusz zauważył ,wszystko było ,nic nie było zaniechane.
    Zrobiła się moda na słowo "hipokausta" ,więc się ją wykorzystuje. A że przy
    okazji jest to rozwiązanie dobre , więc czemu nie ...
    Rozwiązań jest bez liku , praktycznie tyle ilu jest zdunów , więc przekrzykiwanie
    się kto jest lepszy , pomału przestaje być "trendy". Oczywiście najgłośniej
    krzyczą ci którzy poza swoimi rozwiązaniami , innych nie widzą...lub ich po
    prostu nie kumają

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    No i Eniu całkiem inna gadka.
    Już nie patologiczna, destrukcyjna, ale przyjazna, otwarta, bez podtekstów.
    Bo tylko i wyłacznie w jedności siła i potęga.

    Oczywiście aby nie być gołosłownym, zobowiązuję się na swoich stronach zamieścić informacje na początek o jednym konkretnym (REALNYM I FAKTYCZNYM) rozwiązaniu tego typu z Kominki Piotr Batura. Oczywiście ma to być rozwiązanie z typu "masowe", a nie jakieś niszowe dla koneserów, pasjonatów.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Czyli stawiasz komin nad paleniskiem?
    Widzę, że wklejasz link strony od której ja zaczynałam szperanie w wiedzy o kominkach
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 20-05-2018 o 21:36
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek_796 Zobacz post
    Podoba mi się w ofercie tej firmy to, że po zakupie dwóch, góra trzech, elementów ceramicznych można już zbudować kominek. Ciekawa jest konstrukcja tego nadproża łukowego w wersji segmentowej. Widać jak prawidłowo mogą być wykorzystane elementy stalowe, a sama konstrukcja świadczy, że tworzył to ktoś myślący i doświadczony.

    Warto też zwrócić uwagę na wymiary komina – najmniejszy możliwy ma 12x12 cali (300x300 mm!) przy głębokości paleniska 12,5 cala.

    Pozdrawiam
    Można kupić w Ameryce te elementy, ale obowiązkowo dojdą unijne cło i VAT.

    Gdyby tak doczytać dokładniej na stronie, to wymiar 12x12 cali dotyczy wewnętrznych ścianek komina.
    Można w Polsce kupić kominy 25 a nawet 30x30cm.

    Własnie budujemy kominek rumforda.
    Jesienią zamierzam wrzucić wideo z działania kominka. Będą też pokazane termometry w każdym pomieszczeniu domu w funkcji czasu.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	na forum zmniejszone.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	433142

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    Można kupić w Ameryce te elementy, ale obowiązkowo dojdą unijne cło i VAT.

    Gdyby tak doczytać dokładniej na stronie, to wymiar 12x12 cali dotyczy wewnętrznych ścianek komina.
    Można w Polsce kupić kominy 25 a nawet 30x30cm.

    Własnie budujemy kominek rumforda.
    Jesienią zamierzam wrzucić wideo z działania kominka. Będą też pokazane termometry w każdym pomieszczeniu domu w funkcji czasu.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	na forum zmniejszone.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	433142
    Komin pociągniesz nad "lejkiem", czy podłączysz do tego z tyłu?

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Nie uchodzi inaczej, tylko nad lejkiem

    Superior, ja poproszę trochę więcej informacji.
    Czy ściągnąłeś elementy z USA? Czy może odlałeś sam?
    I pokaż troszkę zdjęć z budowania od początku.

  19. #39

    Domyślnie

    Słyszeliśmy o polskich fachowcach od kominków Rumforda, a nawet widziałem taki kominek. Byli oni jak Yeti. Słyszano o nich, widziano slady na śniegu (zbudowany kominek), ale fachowiec zniknął w gęstej mgle.

    Do podłączenia komina nad gardzielą kominka, musielibyśmy obok już istniejącego stawiać drugi komin.
    Komin zresztą już był wymieniany z wybudowanego fi 200 na kwadratowy 250mm. A wszystko to dzięki "doradzie" miejscowego "fachowca od kominków otwartych".
    Mówił że 180 mm to zupełnie wystarczy. No cóż, po dokształceniu okazało się, że przy takiej średnicy komina, to można zrobić sobie kominek o wymiarach co najwyżej 50x50 cm.

    "Fachowiec", który naraził nas na zbędne koszta był z polecenia, ale to nie był ten, który postawił rumforda u znajomego.
    Więc stwierdziliśmy że wyrzucone kilka tysięcy na niewłaściwy komin, ryzyko dymienia, słabego ogrzewania lub nawet pożaru nie są warte liczenia na "fachowca od otwartych kominków".

    Po kosztownej przygodzie z wyżej wspomnianym głąbem, zaczeliśmy czytać o kominkach i skontaktowaliśmy się z Mr. Jim Buckley from USA.
    Był bardzo pomocny i życzliwy.
    Następnie osobiscie wykonałem przestrzenny projekt kominka, razem z rozrysem wewnętrznych powierzchni, które mają styczność z dymem i ogniem.

    Oczywiście firma kominowa dostarcza przyłącze do komina wyłącznie pod kątem 45 st, więc to też trzeba wykonać samemu.

    Pierwotnie chcieliśmy kupić większość części do kominka w USA, ale jak sobie pomyślałem o chciwości władzuchny, która zaraz skasuje cło i VAT, to stwierdziliśmy że rząd sam się wyżywi.

    Znalazłem firmę, która odlewa elementy kominków w Polsce. Na pierwszy rzut oka chcieli tylko tysiąc złotych za masę odlewniczą i odlew trzech elementów.
    Niestety za jedną formę (trzeba ich cztery sztuki z kształtką w kominie) krzyknęli 2500 zł. Czyli dziesięć tysięcy złotych za 3 dni pracy jednego człowieka,
    bo własnie tyle zajęło mi wykonanie form (doszły jakieś grosze za surowiec na formy). Nikt tak nie skasuje Polaka jak inny Polak. Wyszłoby to drożej niż w USA.
    Mając formy odlaliśmy elementy sami.

    Teraz gardło jest już wmurowane, kątownik podtrzymujący cegły także. Niestety nastąpiła któtka przerwa w pracy na przyspawanie mosiężnej ramki, która będzie dookoła otworu. Umożliwi ona dołożenie drzwi do tego kominka.

    Będzie to więc kominek otwarto-zamknięty. Zamykamy wieczorem drzwiczki i idziemy spać, bez konieczności czekania na wypalenie, by zamknąć szyber.

    Nikt w tej okolicy nie spawa mosiądzu, więc czekam na zamówiony sprzęt do spawania.

    Nie ma tego złego... Przerwę wykorzystamy na przeprojektowanie ułożenia cegieł na froncie kominka.

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Za mało napisałeś o wykonaniu. Pokaż po prostu wszystko co zrobieś od początku, od projektu zaczynając. To zainteresuje sporo osób. Nie tylko mnie, ciekawą wszystkiego co dotyczy kominków.
    Takie przetarcie drogi jest bardzo cenne.

    No, więc:
    1. projekt– pokaż najlepiej i czy konsultowałeś go z kimś, np. z Buckleyem;
    2. formy – z czego wykonałeś i czy robiłeś model do zrobienia formy;
    3. relacja, najlepiej opis ze zdjęciami z budowy.

    Tak bym to widziała Chyba, że nie chcesz pokazać jak to zrobiłeś np. z powodów zawodowych.
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 02-08-2019 o 11:31
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony