dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 9
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 166
  1. #21

    Domyślnie

    Witajcie,jestem zainteresowanym projektem denver, też podobnie jak woodek dziwię się tak małym zainteresowaniem na forach tym projektem.Jestem na etapie szukania projektu do mojej działki - w/w projekt najbardziej do niej pasuje.Właściwie jestem zdecydowany na ten projekt - planuję rozpoczęcie i skończenie budowy w przyszłym roku.Widzę że kombinujecie najczęściej ze schodami.Umieszczenie schodów przy scianie garażowej powoduje zwiększenie przestrzeni na dole,jednak ogranicza troche korekty na górze-czy moglibyście przedstawić plan piętra przy schodach po korekcie.?
    Pytanie do woodka (który jest chyba najbardziej zaawansowany w pracach spośród aktywnych na forum):
    1-nie ma kolizji przy wejściu z wiatrołapu do salonoholu-schody nie są za blisko?
    2-nie macie wrażenia że okno frontowe w kuchni bardzo ogranicza aranżację kuchni?-widzę że zmniejszałeś okno w kuchni na ścianie frontowej-dlaczego?
    3 zwiększenie balkonu z tyłu nie zaciemnia wnętrza?
    4.Pozostałe zmiany są ok. (okno w łazience na dole,drzwi z tyłu garażu,wydłużenie do podłogi okna na górze z tyłu domu
    5.ciekawy jestem jak pozmieniałeś pomieszczenia na górze-chyba zrobiłeś miejsce na garderobe ? zlikwidowałeś wejście do łazienki z pokoju

    Ogólnie efekty twojej budowy na fotkach jest jak najbardziej pozytywny.

    pozdrawiam ,,to tyle na początek
    gregorych
    gregorych

    Biała Podlaska,woj.lubelskie

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar woodek
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Kod pocztowy
    39-400
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregorych Zobacz post
    Pytanie do woodka (który jest chyba najbardziej zaawansowany w pracach spośród aktywnych na forum):
    1-nie ma kolizji przy wejściu z wiatrołapu do salonoholu-schody nie są za blisko?
    2-nie macie wrażenia że okno frontowe w kuchni bardzo ogranicza aranżację kuchni?-widzę że zmniejszałeś okno w kuchni na ścianie frontowej-dlaczego?
    3 zwiększenie balkonu z tyłu nie zaciemnia wnętrza?
    4.Pozostałe zmiany są ok. (okno w łazience na dole,drzwi z tyłu garażu,wydłużenie do podłogi okna na górze z tyłu domu
    5.ciekawy jestem jak pozmieniałeś pomieszczenia na górze-chyba zrobiłeś miejsce na garderobe ? zlikwidowałeś wejście do łazienki z pokoju
    Hej
    ad1 - u nas bieg schodów jest odwrócony, więc przy wiartołapie nic nie będzie wadzić. Na schody będzie się wchodziło od strony salonu.
    ad2 - zmniejszyłem jego wysokosć do 53cm, ponieważ taka będzie odległość od blatu do wiszących szafek. Blat wchodzi pod okno jako parapet i nad oknem będą szafki.
    ad3 - raczej nie, bo u nas to strona zachodnia, więc słońce jest nisko, a zależało nam na sporym zadaszonym tarasie.
    ad4 - drzwi z tyłu garażu na zew. zlikwidowaliśmy, nie miały sensu, ponieważ tam i tak nikt nie bedzie chodził (przynajmniej w naszym przypadku).
    ad5 - na górze sporo zmieniliśmy, głównie z powodu przesunięcia komina, rzut w załączniku

    Jeszcze co mi teraz przyszło do głowy, przy wejściu nie róbcie zabudowy wg. projektu, bo będzie wejście mało komfortowe.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pietro_zmiany copy.jpg
Wyświetleń:	520
Rozmiar:	86,3 KB
ID:	204073  

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Carola7

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Posty
    2

    Domyślnie

    Czesc,

    Jestesmy z mezem w trakcie finalizacji kupna dzialki i juz rozgladamy sie za odpowiednim projektem. Bardzo podoba nam sie Denver i wszystko wskazuje na to, ze pozostaniemy przy tym projekcie i tez planujemy juz drobne zmiany. Szkoda, ze faktycznie nie jest zbyt czesto budowany.
    A jak sie w nim mieszka i jak sie sprawdza na codzien? Bede bardzo wdzieczna za fotki.
    Dziekuje i pozdrawiam szczesliwych posiadaczy tego domku!

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Smyk1234

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam

    Dawno mnie tu nie było za co przepraszam (szczególnie woodeka) obiecuję poprawę

    Odnośnie schodów u Nas poleciały na ścianę garażową i również bieg został odwrócony, zostały wykonane ze szkła, co optycznie powiększa pomieszczenie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9175 [800x600].jpg
Wyświetleń:	1273
Rozmiar:	43,8 KB
ID:	207367

    W kuchnie mieliśmy duży problem z aranżacją z uwagi na te kiepskie okna poza tym chcieliśmy mieć wyspę i dużą lodówkę. Wyszło tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0334 (800x600).jpg
Wyświetleń:	1308
Rozmiar:	29,3 KB
ID:	207373 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0340 (800x600).jpg
Wyświetleń:	1248
Rozmiar:	34,1 KB
ID:	207374

    Poza tym zrezygnowaliśmy z konwencjonalnego kominka w salonie na rzecz kominka ekologicznego który został zamontowany na ściance między salonem a jadalnia.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0370 (800x600).jpg
Wyświetleń:	1144
Rozmiar:	33,4 KB
ID:	207375

    Na piętrze dużo się nie zmieniło:
    - garderoby w dwóch pokojach dziecięcych zostały wywalone,
    - w łazience od sypialnie wstawiliśmy prysznic,
    - no i ścianka kolankowa została podniesiona.

    To tyle,na szybko. Może komuś się przyda.

    Pozdrawiam
    Bartek

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar woodek
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Kod pocztowy
    39-400
    Posty
    64

    Domyślnie

    Dzięki Bartek za fotki. A mógłbym prosić o zdjęcia real kuchni, ponieważ na wizualizacji wygląda to dobrze, ale zastanawia mnie jak to jest w realu. I co z wiartołapem, zostało coś na szafę, bo chyba lodówka weszła do wiatrołapu ?

    p.s. i jakby była możliwość to bym poprosił o więcej real zdjeć, jak nie ma forum to na [email protected]

    Pozdrawiam

  6. #26
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Smyk1234

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    7

    Domyślnie

    hej

    To właśnie są zdjęcia kuchni w realu poniżej kilka innych ujęć:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0336(800x600).jpg
Wyświetleń:	1081
Rozmiar:	33,4 KB
ID:	207506 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0336(800x600).jpg
Wyświetleń:	1081
Rozmiar:	33,4 KB
ID:	207506 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0337(800x600).jpg
Wyświetleń:	955
Rozmiar:	34,3 KB
ID:	207508 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0338 (800x600).jpg
Wyświetleń:	864
Rozmiar:	35,2 KB
ID:	207509 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0356 (800x600).jpg
Wyświetleń:	948
Rozmiar:	48,9 KB
ID:	207510

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Smyk1234

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    7

    Domyślnie

    i jeszcze kilka:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0357(800x600).jpg
Wyświetleń:	729
Rozmiar:	29,5 KB
ID:	207511 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0361(800x600).jpg
Wyświetleń:	768
Rozmiar:	47,8 KB
ID:	207512 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0365(800x600).jpg
Wyświetleń:	977
Rozmiar:	72,7 KB
ID:	207513

    Lodówka weszła do wiatrołapu i jest tam zabudowana płytą GK. Zajmuje jakieś 2/3 szerokości wiatrołapu więc zostaje 1/3 z szerokości i cała góra nad lodówką Szału nie ma ale nie jest najgorzej. My jednak zrezygnowaliśmy z szafy wnękowej i zrobiliśmy wieszak na kurtki we wnęce która powstała i dostawiliśmy szafkę na buty.

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Smyk1234

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    7

    Domyślnie

    I jeszcze kilka zdjęć domu. Zdjęcia z przed roku

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0326 (800x600).jpg
Wyświetleń:	1154
Rozmiar:	37,6 KB
ID:	207516 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0328 (800x600).jpg
Wyświetleń:	882
Rozmiar:	39,7 KB
ID:	207517 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0330 (800x600).jpg
Wyświetleń:	941
Rozmiar:	37,9 KB
ID:	207518 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0332 (800x600).jpg
Wyświetleń:	955
Rozmiar:	49,2 KB
ID:	207519 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0333 (800x600).jpg
Wyświetleń:	926
Rozmiar:	48,5 KB
ID:	207520

    Pozdrawiam
    Bartek

  9. #29
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rrr444

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    dolnośląskie
    Kod pocztowy
    50-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam. Również przymierzam się do budowy tego domu i już wam zazdroszczę że się wprowadziliście.
    Zastanawiam się nad zmianami do projektu. Czy zostawialiście łazienkę u góry (ta z wejściem z korytarza) bez zmian ? Czy ktoś mógłby pokazać zdjęcia czy nie jest ona za mała ?

    Pozdrawiam

  10. #30
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Smyk1234

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał rrr444 Zobacz post
    Witam. Również przymierzam się do budowy tego domu i już wam zazdroszczę że się wprowadziliście.
    Zastanawiam się nad zmianami do projektu. Czy zostawialiście łazienkę u góry (ta z wejściem z korytarza) bez zmian ? Czy ktoś mógłby pokazać zdjęcia czy nie jest ona za mała ?

    Pozdrawiam
    Hej

    Na szybko mam tylko szkic naszych łazienek na piętrze.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Układ łazienek0004.jpg
Wyświetleń:	427
Rozmiar:	78,4 KB
ID:	207586

    Łazienka wspólna u nas jest naprawdę przestronna później może cyknę jakąś fotkę. Wnęki na prysznice wyszły 98x98cm więc całkiem spore. Podnieśliśmy również ściankę kolankową co dało nam bardziej praktyczną przestrzeń pod skosami.

    W domu nie mamy komina więc zamiast szachtu w łazience od sypialni mamy kabinę prysznicową a kibelek powędrował na ścianę z oknem.

    Pozdrawiam

  11. #31
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Carola7

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Posty
    2

    Domyślnie

    Smyk, Dziekujemy za fotki z wnetrza domu, bardzo ladnie sie urzadziles!
    Jestem z okolic Trojmiasta wiec chetnie zapytam sie gdzie robiles schody? W Tczewie znalazlam firme, ktora robi nowoczesne schody, czy to tam?
    Dzieki i pozdrawiam

  12. #32
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Smyk1234

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    7

    Domyślnie

    Hej

    Schody robiła firma Artom z Redy i z czystym sumieniem mogę ją polecić. Poniżej podaję linka:
    http://www.artom.combiz.pl/index.html

    Pozdrawiam

  13. #33

    Domyślnie

    Witam

    Ja również noszę się z zamiarem wybudowania DENVER'a lecz czekam jeszcze na przekształcenie działki.
    Czy możecie podesłać mi zdjęcia z wnętrza domu na email [email protected] - byłbym bardzo wdzięczny.

    Ile kosztowały Was instalacje:
    - elektryczna
    - grzewcza (jaki system)
    - wodno-kanalizacyjna

    Pozdrawiam
    Paweł

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar woodek
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Kod pocztowy
    39-400
    Posty
    64

    Domyślnie

    Hej

    Zdjęcia co prawda jeszcze nie zamieszkanego masz w moim podpisie.

    Co do instalacji to:
    - elektryke robiłem sam, a materiał mnie wyszedł 5 tyś zł
    - hydraulika, kanalizacja, ogrzewanie - robocicna 4 400 zł, materiały (rury, podłogówka w całym domu, 2 kaloryfery w garażu, kominek kratki.pl z płaszczem wodnym i sterowaniem elektronicznym, zbiornik na wodę 300l jako bufor, wszystko spięte na sprzęgłach, kocił kondensacyjny vaillant'a VC 186/3-5, czujniki i ustawianie temperatury w każdym pomieszczeniu, doprowadzenie gazu do kotłowni i kuchni, itd.) 44 tyś zł
    - wentylacja mechaniczna z rekuperatorem 18 900 zł

  15. #35

    Domyślnie

    Dziękuję za informacje.
    Interesuje mnie jak wygląda salon z perspektywy kuchni - czy jakieś takie zdjęcie by się znalazło ?
    Zastanawiam się nad powiększeniem projektu a mianowicie przedłużeniem domu o 1 - 1,5 w stronę ogrodu tak aby powiększyć salon i pokoik za ścianą.
    Czy ktoś to robił?

  16. #36

    Domyślnie

    Halo hslo!

    Czy ktoś tu jeszcze zagląda? Czy jest szansa przywrócenia życia temu wątkowi?

    Podoba mi się projekt Denver
    mam działkę (19,2 szer i 30 dł) do której chyba mogłabym go dopasować... działka ma wjazd od wschodu...

    na razie bawię się w paint-cie i dokonuję niezbędnych 'ulepszeń



    Podzielcie się doświadczeniem zdobytym podczas budowy ..interesuje mnie wszystko!!! zdjęcia bardzo mile widziane

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar woodek
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Kod pocztowy
    39-400
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał tuya Zobacz post
    (19,2 szer i 30 dł) do której chyba mogłabym go dopasować
    ciężko będzie, tymbardziej że masz okna po obu stronach więc odległość od granicy to 4m, a projekt ma 12,41m, co daje łacznie 20,41m, nawet gdybyś na ścianie pólnocnej zlikwidowała okna to jest 19,41m. Teoretycznie to mozliwe, bo można jeszcze ociepleniem zmniejszyć szerokość.

    Moim zdaniem ten projekt jest na działkę bardzie w kwadracie, gdzie z salonu wychodząc na taras z obu stron jest więcej miejsca do granicy i patrzymy na nasz ogród, a nie na płot, czy dom sąsiada. U mnie jest tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	denver_polozenie.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	86,5 KB
ID:	228843

    Widze że dorobiłaś kolejne pomieszczenia za garażem, już na tym etapie planuj koszty. Stropodach się ci sporo powiekszył, a to są koszty, i to nie małe. Nie chodzi mi obeton, stal, czy inne materiały budowlane, ale o izolację i hydroizolację.

    My już prawie się wykańczamy, zostały jeszcze gniazdka, listwy przypodłogowe i pare ścian do malowania. Na chwilę obecną mogę powiedzieć że dobrymi rozwiązaniami było:
    - likwidacja ścianki między jadalnią i salonem
    - zamiana ścianki wzdłuż schodów na rzecz 2ch słupów
    - przeniesienie schodów na drugą ścianę, odwócenie ich biegu i wydłuzenie biegu o 1m
    - połączenie 2ch łazienek na górze
    - likwidacja garderób w 2ch pokojach na górze, pokoje są większe, a obliczając to w tych garderobach nie zmieściło by się więcej niż w szafie, która zajmie miej miejsca i będzie tańsza
    - poszerzenie balkonu przy sypialni do 2ch metrów, na dole powstał spory zadaszony taras, a na górze balkon na którym 2 leżaki i stolik się zmieszą bez problemu

    Tak sobie teraz czasem myślę że z sypialni na balkon przydało by się okno przesuwne o szerokości około 3m, ale wizualnie nie zgrywało by się z oknami w salonie.

  18. #38

    Domyślnie

    Witaj woodek
    Niechętnie, ale muszę przyznać Ci rację ... Denver zdecydowanie lepiej wpisał by się w szerszą działkę, ale cóż nie wszystko można mieć ... działka jest jaka jest, ale jest w mieście, a na tym najbardziej mi zależało
    biorę również pod uwagę
    http://www.projektyzwizja.pl/projekt...em-1-lustrzany
    lub
    http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m4a27876ebc544
    wszystkie są podobne ...
    garaż chcę dwustanowiskowy ... tylko takie projekty wchodzą w grę, a i podobają mi się..
    działka w kwadracie daje więcej możliwości ale takiej nie mam
    a jeśli można - gdzie się wybudowałeś? przez ostatnie lata spaliliśmy hektolitry paliwa w pogoni za marzeniami, tak więc może mogłabym obejrzeć Twój dom - choćby z za płotu

  19. #39

    Cytat Napisał tuya Zobacz post
    Witaj woodek
    Niechętnie, ale muszę przyznać Ci rację ...
    dobre
    Regulamin 2.4 - reklama zabroniona

  20. #40
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Melkor5

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Trojmiasto
    Kod pocztowy
    81-092
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzien dobry

    Z rzona jestesmy zainteresowani projektem Denver

    Ciekawe czy forum juz umarlo czy jeszcze ktos cos pisze

    Jakies porady przed zakupem projektu

    Pozdrowienia

    Przemek

Strona 2 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony