dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 9
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 166
  1. #41
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar woodek
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Kod pocztowy
    39-400
    Posty
    64

    Domyślnie

    Dodałem zdjęcia wnętrza na picasie. Jeśli ktoś jest zainteresowany zmianami w projekcie jakie wprowadziłem, to można już zobaczyć prawie finalny efekt

  2. #42
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wacu34

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1

    Domyślnie

    Już od jakiegoś czasu śledzę postępy w twojej budowie, a nawet zainspirowaliśmy się paroma twoimi zmianami w projekcie.
    My przygodę z naszym Denverem zaczynamy z początkiem kwietnia i mamy nadzieje że na przyszłe wakacje uda nam się wprowadzić.
    Szkoda że mieszkamy na dwóch końcach polski, bo z przyjemnością obejrzał bym na żywo finalny efekt, a przyznam że prezentuje się rewelacyjnie - gratulacje. Dodam również że udostępnione fotki rozjaśniły mi parę rzeczy przy naszych adaptacjach. Dzięki i Pozdrawiam.

  3. #43
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar woodek
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Kod pocztowy
    39-400
    Posty
    64

    Domyślnie

    Dzięki Czekam z niecierpliwością na pierwsze zdjęcia. Ciekawie będzie oglądać zdjęcia z budowy domu, który się już ma, zazwyczaj jest odwrotnie.

  4. #44
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kaczy63

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    iwkowa
    Kod pocztowy
    32-861
    Posty
    4

    Domyślnie

    Z żoną również budujemy DENVER, obecnie jesteśmy na etapie instalacji wod/kan i elektr.
    Mamy problem z wyborem rodzaj ogrzewania. Nie wiemy czy wykonać ogrzewanie podłogowe w całym domu, czy podłogowe tylko na dole, a reszta pomieszczeń tradycyjne grzejniki.
    Bardzo prosimy o wasze opinie.
    Technologia ścian to | styropian austrotherm 12 cm | porotherm 29 cm | cementowo-wapienny | paliwo -> gaz lub peletKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20140220_165357.jpg
Wyświetleń:	566
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	251435Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	601
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	251436

    Oczywiście odnośnie wcześniejszych etapów chętnie doradzimy
    Dołączamy zdjęcia naszego " Denverka"

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar woodek
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Kod pocztowy
    39-400
    Posty
    64

    Domyślnie

    Hej

    Fajnie widzieć kolejnego denverka Co do ogrzewania, to my mamy w całym domu podłogówkę. Dlaczego?
    - nastawieni byliśmy na ogrzewanie kotłem gazowym kondensacyjnym, wiec musielibyśmy mieć większe powierzchnie kaloryferów niż przy zwykłym gazowym.
    - kaloryfery sprawiają że pomieszczenia są mniej ustawne.
    - nie lubimy gdy w jednym pomieszczeniu przy kaloryferze jest gorąco, i im dalej od niego jest zimniej.
    - podłogówką lepiej się steruje (czujnik i regulator temperatury w każdym pomieszczeniu) ponieważ w całym pomieszczeniu panuje taka sama temperatura.
    - nie trzeba tego czyścić jak zwykłych kaloryferów czy kanałówek.
    - duża ilość okien balkonowych (zazwyczaj pod oknami się montuje kaloryfery).
    Tylko że u nas jest beton komórkowy, który nie akumuluje ciepła, przy ceramice jest odwrotnie i trzeba by wziąć to pod uwagę przy wyborze ogrzewania.

    Jak rozwiązaliście schody i pomieszczenia na dole (salon, jadalnia, kuchnia), możesz pokazać zdjecia.

    Pozdrawiam

  6. #46
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kaczy63

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    iwkowa
    Kod pocztowy
    32-861
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał woodek Zobacz post
    Hej

    Fajnie widzieć kolejnego denverka Co do ogrzewania, to my mamy w całym domu podłogówkę. Dlaczego?
    - nastawieni byliśmy na ogrzewanie kotłem ga...możesz pokazać zdjecia.

    Pozdrawiam

    Na dole.
    Zmiany dotyczą kuchni (zabudowana lodowka i piekarnik w wiatrolapie), salon (kominek pod schodami z nadmuchem ciepłego pow. na poddasze), zabudowana spiżarnia w części garażu (tak zeby weszło drugie auto), przedłużony garaż

    Poddasze.
    Jedna łazienka , osobna ubikacja, pralnia, mały salonik dla dzieci z aneksem kuchennym ( przydaje się przy małych dzieciach, nie trzeba biegać po schodach).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2 (1).jpg
Wyświetleń:	461
Rozmiar:	31,0 KB
ID:	252593

    Jak już skoncza tynki to dołączymy zdjecia wnetrza

    Czy prawda jest ze przy - 20 stopni, podłogowe moze nie dać rady ogrzac domu ?
    Bardzo kurzy sie od podłogowki?

    Pozdrawiam

  7. #47
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar woodek
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Kod pocztowy
    39-400
    Posty
    64

    Domyślnie

    Hej

    Ciekawie rozplanowaliście sobie poddasze.

    Kurzu w danym pomieszczeniu czy to podłogówka czy kaloryfery jest tyle samo Bo to nie one odpowiadają za jego produkcję.
    Jedyna różnica jest taka, że temperatura podłogówki nie jest w stanie unieść kurzu. Więc we wdychanym powietrzu jest mniej kurzu, a na podłodze więcej. Ale to teoria. Ja nie widzę większej różnicy w porównaniu z mieszkaniem w bloku. Może za krótko mieszkam.

    Co do wydajności podłogówki w bardzo niskich temperaturach to bajki. Dużo czytałem i rozmawiałem z ludzmi przed tym etapem budowy. Teoretycznie mogło by się tak stać tylko w jednym przypadku dziś mamy temp. +20 jutro -30. Ale w takim przypadku zwykłe grzejniki w domu z ceramiki albo silikatów też nie dadzą rady, bo w pierwszej kolejności energia pójdzie w ściany. A przy podłogówce, mimo że jej temperatura zasilania jest niższa, to przy dużo większej powierzchni jej oddawania nie powinno być problemów. Dodatkowo gdy stopy odczuwają ciepło, to temperatura w danym pomieszczeniu moze być niższa, a człowiekowi nie będzie zimno. Dzisiaj buduje się ciepłe ściany, dobrze ociepla poddasze, daje więcej styropianu w podłogę, okna są coraz cieplejsze.
    Więc ten mit moze dotyczyć starego budownictwa.

    Ja mam ściany z BK 24cm, na to 15cm grafitowego styro 0,032 W/mK, 20cm styropianu w podłodze, na dachu 25cm wełny 0,032 W/mK, okna vetrex profil veka 90 i pakiet szybowy U=0.5, więc u mnie nic prócz podłóg nie akumuluje ciepła. A najwięcej ciepłą ucieka przez okna dachowe, ale podczas zimy nie zauważyłem żeby w pomieszczeniach z tymi oknami było zimniej, albo żeby sterownik częściej włączał tam podłogówkę. Do tego duże okna na dole które mamy na południe, w dzień podgrzewają salon, jadalnie i kuchnię o 2-3 stopnie.
    WM z reku zapobiega temu żeby do domu wpadało powietrze o takiej temperaturze jak na zewnątrz.

    Pozdr
    Ostatnio edytowane przez woodek ; 03-04-2014 o 09:37

  8. #48
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sezrg
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    3miasto
    Posty
    11
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dol.JPG
Wyświetleń:	329
Rozmiar:	47,8 KB
ID:	255197Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	góra.JPG
Wyświetleń:	263
Rozmiar:	52,1 KB
ID:	255198Witam,
    U mnie niestety Denver nie pasuje do kształtu i wymiarów działki, a bardzo nam się podoba, jestem zmuszony ograniczyć jego szerokość. Zmian wyszło bardzo dużo więc pewnie skończy się na indywidualnym ale byłbym wdzięczny gdybyście zerknęli na koncepcję parteru i poddasza. Ze względu na grunt trzeba dać wysokie fundamenty także skończy się zapewne na piwnicy. Dlatego też dodatkowe schody w piwnicy. Galeria woodka naprawdę super, odpowiada na 1000 pytań i rozwiewa tyleż samo wątpliwości.

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar woodek
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Kod pocztowy
    39-400
    Posty
    64

    Domyślnie

    hej

    Trochę ciężko coś powiedzieć bo nie ma wymiarów na rzutach. Możesz podać screen z geoportalu twojej działki? Bo może uda się coś wykombinować, albo polecić inny projekt. Np. nie wiem ile metrów od granicy do garażu macie zostawione i ile wymaga wasz plan zagospodarowania przestrzennego. Jeśli ta odległość mogła by być minimalna, to ja bym proponował nie skracać domu a przybliżyć się na ile można do tej granicy i nie zostawiać miejsca między brama a garażem na auta, tylko można by z bramy wjeżdżać do garażu, a dom byłby dłuższy.

  10. #50
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    chalupa11

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-063
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam!Zaczynam za tydzień budowę denvera,Moje pytanie czy może ktoś z was przerabiał ławy fundamentowe na płytę fundamentową?

  11. #51
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    radziech

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Radomsko
    Kod pocztowy
    97-500
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,

    My jesteśmy na etapie dostosowania ale projeku Boston czyli taki jak Denver ale bez podwójnego garażu. Dodatkowo całkowicie zrezygnowaliśmy z garażu na rzecz pokoju. W miejscu oryginalnie umiejscowionego pokoju chcemy kuchnię z wyspą na salon.

    Pytanie czy ktoś robił ten projekt ale z zalewanym stropem?

  12. #52
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kaczy63

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    iwkowa
    Kod pocztowy
    32-861
    Posty
    4

    Domyślnie Płaski dach

    Cytat Napisał woodek Zobacz post
    Hej

    Ciekawie rozplanowaliście sobie poddasze.

    Kurzu w danym pomieszczeniu czy to podłogówka czy kaloryfery jest tyle samo Bo to nie one odpowiadają za jego produkcję.
    Jedyna różnica jest taka, że temperatura po..... moze być niższa, a człowiekowi nie będzie zimno.

    Pozdr


    Witam

    Dziękuję za odpowiedź.

    Mam jeszcze jedno ważne pytanie. Jaka technologie zastosowałes podczas wykańczania płaskiego dachu nad garażem.

    Ponieważ waham się między super hydroizolacja a zwykła blacha ze spadkiem.

    Jak możesz to dorzucić zdjęcia.

    Pozdrawiam.

  13. #53
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kaczy63

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    iwkowa
    Kod pocztowy
    32-861
    Posty
    4

    Domyślnie

    [QUOTE=radziech;64Denver iWitam,

    My jesteśmy na etapie dostosowania ale projeku Boston czyli taki jak Denver ale bez podwójnego garażu. Dodatkowo całkowicie zrezygnowaliśmy z garażu na rzecz pokoju. W miejscu oryginalnie umiejscowionego i o pokoju chcemy kuchnię z wyspą na salon.

    Pytanie czy ktoś robił ten projekt ale z zalewanym stropem?[/QUOTE]

    Witam

    Ja buduje Denver i lalem strop wg. mnie jeżeli masz dobrego kierownika i majstra nie powinno być problemu. Lany strop jest wg. mnie lepszy niż te wszystkie wynalazki. lepiej izoluje akustycznie oraz konstrukcja jest bardziej sztywna.

    Lalem tez stroposkosy na poddaszu. Bardzo polecam. Mam 12 cm stropu oraz 20 cm styro grafit. Super sprawa koszt niższy niż jak bym się bawił w rygips. Na bank zero pęknięć na skosach w przyszłości. Izolacja termiczna o wiele lepsza i najważniejsze zaraz po tynkach można malować.

    Odnośnie zmian we wnętrzu. Wg. Mnie zaburzysz filozofię projekty jeżeli układasz go wejściem na północ. Kuchnie będziesz miał od zachodu i rano będzie ciemno a w zimie ponuro.
    Elewacja z przodu straci swój urok. Ale mi też wiele rzeczy odradzano i tak robiłem po swojemu bo to przecież mój dom
    Jedyne co mogę doradzić to zobacz na wnętrze u woodka jeżeli chcesz mieć przestronna kuchnie i dużo przestrzeni to
    jest to bardzo dobre rozwiązanie.

    Pozdrawiam i powodzenia.

  14. #54
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    radziech

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Radomsko
    Kod pocztowy
    97-500
    Posty
    2

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o mój projekt Boston, to mam odbicie lustrzane i wejście jest od zachodu. Kuchnia zamieniona z pokojem na dole więc rano będzie widno bo od wschodu.
    Generalnie ostatecznie zmniejszam o 75 cm "lewą" stronę budynku (lustrzane odbicie) czyli po stronie garażu.
    Co do stropów to właśnie chcę też lane bo uniknę nagrzewania poddasza latem i właśnie o akustykę mi też chodzi ponieważ zakładał będę balacho-dachówkę.

    Za jakiś miesiąc będę miał plan to wstawię zdjęcia.

  15. #55
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Roland78

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    wrocław
    Kod pocztowy
    51-354
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,
    jesteśmy z Wrocławia i tez spodobał nam się DENVER. znaleźliśmy na tym forum wiele cennych uwag.
    Myśleliśmy o kilku zmianach:
    dół: zamienić kuchnie z pokojem, gdyż zależy nam na wyjściu z kuchni na taras, z wc- spiżarnia, a wc wydzielić z części kotłowni....
    zmniejszyć ilość okien??

    góra: zamienić stronami-pokoje dzieci z tyłu od zachodu, rezygnacja z łazienki z sypialni...
    przedłużyć balkon z tyłu aby wyszedł zadaszony taras.

    Czy ktoś zamieniał pokój z kuchnią na dole? jak się sprawdza?
    czy jest możliwość udostępnienia zdjęć?
    pozdrawiam

  16. #56
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Beata Ciszewska

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Włóki / Dzierżoniów
    Kod pocztowy
    58-203
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witajcie

    Planujemy budowę Denvera w przyszłym roku. Podpowiedzcie proszę jak to jest ze zmianami w projekcie.. najpierw kupujemy projekt, a potem dodatkowo płacimy swojemu architektowi za ewentualne zmiany, czy musimy ich dokonać z pracownią projektową, w której powstał Denver? Z góry dzięki za odpowiedź

  17. #57
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar woodek
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Kod pocztowy
    39-400
    Posty
    64

    Domyślnie

    Hej

    Zmian dokonujemy na etapie adaptacji projektu, czyli u swojego projektanta.

    Pozdr

  18. #58
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Roland78

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    wrocław
    Kod pocztowy
    51-354
    Posty
    2

    Domyślnie Podpowiedzcie proszę jak to jest ze zmianami w projekcie.. najpierw kupujemy projekt,

    Witam,

    dzwoniłam do pracowni- bardzo sympatyczni i pomocni ludzie.... pytałam o zmiany, ale oni tego nie robią.
    Pani udzieliła mi informacji, żeby zrobić adaptację projektu przez swojego architekta i to on nanosi zmiany.
    Dodatkowo dowiedziałam się ,że dopóki nie zmieniają się wymiary domu to jest to adaptacja- nie indywidualny projekt....
    Możliwa jest zamiana kuchni z pokojem na dole, a przy rezygnacji z kominka a tym samym z komina, wentylację na górze w łazience można zrobić w dachu....


    My jesteśmy po pierwszej wizycie u architekta, jutro kolejne spotkanie już z naniesionymi zmianami....zobaczymy jak wyjdzie

    radziech- masz może rzuty zmiany pokoju z kuchnią?

    Pozdrawiam

  19. #59
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Gosha Stapor

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Sandomierz
    Kod pocztowy
    27-600
    Posty
    1

    Domyślnie Denver odbicie lustrzane

    Witajcie!

    Postanowiłam dołączyć do elitarnego grona miłośników projektu Denver

    Jako dowód podzielę się z Wami moimi zdjęciami z budowy

    https://picasaweb.google.com/1044580...eat=directlink


    https://picasaweb.google.com/1044580...eat=directlink


    Pozdrowienia Gosia

    https://picasaweb.google.com/1044580...eat=directlink
    Ostatnio edytowane przez Gosha Stapor ; 20-07-2014 o 11:58

  20. #60
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Karmelka8585

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Włoszakowice
    Kod pocztowy
    64-140
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam. Mamy w planach ruszyc w kwietniu 2015 z budową Denvera w chwili obecnej jesteśmy na etapie projektu i jego przebudowy. Mam pytanie czy moglibyśmy sie umówić i odwiedzić Twoja budowę chałupa11?? Mamy do Poznania jakieś 80km wiec niedaleko a przy tak ogromnej inwestycji moze warto jest sie spotkać i porozmawiać. Jeśli sie nie zgadzasz zrozumiem i cierpkiwie będę szukać dalejPozdrawiam

Strona 3 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony