dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    miron123

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Wawer
    Kod pocztowy
    00-919
    Posty
    136

    Domyślnie czy kupić kostkę z fazą?

    będę układał opaskę i plac przed garażem z prostokątów (holland) z polbruku w kolorze grafit, doradźcie czy kupić kostkę z fazą czy bez? co to daje? czy mech będzie mi bardziej wychodził z tej fazowanej? czy faza ma coś wspólnego ze stabilnością wykonanego podłoża czy jest to tylko cecha estetyczna? Cena jest identyczna w przypadku kostki z fazą i bez.

    Na podjeździe planuje płyty eko, najcięższe samochody jakie będą wjeżdżały to max 3 tony, czy eko grubości 8cm sprawdzi się?

  2. #2

    Domyślnie

    Kostka bez fazy daje jednolicie równą nawierzchnię. Odstępy między kostkami są wtedy minimalne. Różnicę odczują dzieci przy zabawach i jeździe rowerem, a także panie na wysokich obcasach.

    Żeby nie było przerostów z gruntu wystarczy geowłóknina i płukany piasek na fugi. O stabilności podłoża stanowi dobrze wykonana podbudowa pod nawierzchnię. Musi być solidna dla każdego rodzaju nawierzchni. To ona głownie decyduje o zachowaniu się pod obciążeniem. Pod samochody osobowe wystarcza kostka 6 cm. Grubszą kładzie się, jeśli przewiduje się ruch ciężarówek.

  3. #3

    Domyślnie

    Jeżeli coś jest za równe, bez fazy, to nie zawsze ładne. Przykład: kostka granitowa. Ludzie ją kupują właśnie, dlatego że jest nierówna a przez to daje ciekawy efekt. Jest 4 razy twardsza ob betonówki. Pozdrawiam

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Piterek_Wołomin
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Wołomin
    Posty
    206

    Domyślnie

    Kostka bez fazy ma bardzo kruche brzegi, trzeba bardzo uważać przy układaniu lekkie puknięcie i odpryskuje. Tego typu kostki zazwyczaj układa się na bardzo dużych powierzchniach maszynowo.
    Start budowy 22.03.2011, SSO 03.06.2011, SSZ 10.06.2011

    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    antech

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Białystok
    Posty
    553

    Domyślnie

    Odradzam kostki bez fazy, dzieci odczuja owszem przez pierwsze lata..rok z dwa może i tego nie, potem zawsze jakaś kostka ulegnie zapadnieciu czy wyniesieniu i wtedy taka "bez faza" jest ostra i niechciałbym upaśc kolanem na nią.
    Mech jeżeli nie "używasz" kostki i jest w zacienieniu to zawsze bedzie.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    tez stanąłem przed tym dylematem. Ale myślę aby ją dać do garażu. Cena jest taka sama jak z fazą.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  7. #7

    Domyślnie

    A jaką kostkę chcesz wybrać? Bruk Betu czy jakąś inną?

    Tak jak tu napisano lepiej bez fazy w pewnych przypadkach, ja mam z fazą i nie narzekam szczerze mówiąc na powyżej wymienione problemy.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    nardo z vega brukarstwo. Ale nie pamiętam jaki to producent. No i właśnie bez fazy.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  9. #9

    Domyślnie

    W garażu w zasadzie nie ma takiego znaczenia jaka kostka się znajduje, co innego nawierzchnia przed domem, gdzie dużo bardziej liczy się dopasowanie kostki do domu. Według mnie dobra kostka nawet z fazą może przetrwać przez długi czas, potrzeba jedynie solidnego wykonawstwa no i jakości samego betonu.

  10. #10

    Domyślnie

    Bez fazową (gdy równa) nieco łatwiej się odśnieża - łopatą

  11. #11

    Domyślnie

    A fazowana świetnie wygląda na przy tradycyjnym budownictwie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Nostalit.jpg
Wyświetleń:	614
Rozmiar:	85,2 KB
ID:	310745

    Fot. Bruk-Bet

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nervil18 Zobacz post
    Odświeżam temat, ktoś ma jakieś nowe doświadczenia zdobyte na przestrzeni czasu?
    Bezfazowa jest oczywiscie ladniejsza i "nowoczesniejsza". Niestety jest tez "ale". Po kilku miesiach/latach pojawią sie nierowności miejscowe i wtedy bedą bardzo wyraźne uskoki miedzy kostkami ktore nie są idealnie na jednej wysokosci, takie schodki są duzo mniej widoczne na kostce z fazą.
    Mam kostkę bezfazową ale jakbym teraz kładł to już raczej z małą fazą.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Z fazą czy bez fazy... Czy to przypadkiem nie jest ta sama kostka, tylko położona na drugą stronę?

  14. #14
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Angatte

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Kod pocztowy
    09-198
    Posty
    2

    Domyślnie

    Tego typu kostki zazwyczaj układa się na bardzo dużych powierzchniach maszynowo
    Tu była reklama.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nervil18 Zobacz post
    Ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia z kostka bez fazy?
    Mam u siebie część z kostki bez fazy i z fazą, ten sam model z Bruk Bet. Na poczatku położyłem bez fazy, póżniej doszedłem do wniosku że potrzebuję wiecej miejsca na parkowanie i okazało się że ten model dostepny jest z fazą.
    Moim zdaniem kostka bez fazy jest ładniejsza. na zdjęciu masz obie

    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  16. #16

    Domyślnie

    Ten wzór bez fazy zawsze brzydko wygląda. Nie ma szan by to równo ułożyć. Jak bez fazy to tylko kwadraty/prostokąty, i to też nie jakieś wielkie wymiary
    Dom w Lukrecji 2, piętrowy, 150m2 pow całkowitej, 135m2 pow użytkowe, ściana 15cm, podłoga 20cm, skosy 25cm ocieplenia, średniej jakości

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony