dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 43
  1. #1
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie Czy kominek w domu spełnił twoje oczekiwania.

    Oceńmy nasz kominek?.Co w jego pracy jest do zmiany?Czy istnieje możliwość jego "tuningu"?Czy zastanawiacie się nad jego ewentualna wymianą?Jeśli tak to dlaczego?Jak rozpoznać wady w już eksploatowanym kominku przez kilka lat?Kiedy ewentualnie przychodzi czas na podjęcie takiej decyzji?

  2. #2

    Domyślnie

    Witam
    Mam Spartherma, mały dom (100m2) i tylko w łazienkach ciepłą podłogę(prąd). 25 stopni C przy trzaskających mrozach na zewnątrz. Jestem bardzo zadowolona mimo komentarzy niektórych moich znajomych, że mam kotłownie w salonie. Rozmowa się zmienia gdy zaczynamy mówić o kosztach ogrzewania domu w zimę. Moje 10m3 drewna na całą zimę to koszt ich dwumiesięcznego ogrzewania domu gazem. Coś za coś - stara prawda.

    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  3. #3

    Domyślnie

    Chyba macie jeszcz jedno zrodlo ogrzewania domu? Gdyz zgodnie z § 132.1 rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie: „Budynek, który ze względu na swoje przeznaczenie wymaga ogrzewania, powinien być wyposażony w instalację ogrzewczą lub inne urządzenia ogrzewcze, niebędące piecami, trzonami kuchennymi lub kominkami.
    Co do pytania Niktspecjalnego: moj kominek spelnil moje wymagania i bylam z niego bardzo zadowolona, tylko moj kregoslup padl po dwoch latach taszczenia drewna... i przez ostatni rok przed sprzedaza domu w ogole nie zapalalam kominka.
    Ostatnio edytowane przez Aleksandryta ; 06-05-2011 o 14:42

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    "Budynek, który ze względu na swoje przeznaczenie wymaga ogrzewania, powinien być wyposażony w instalację ogrzewczą lub inne urządzenia ogrzewcze, niebędące piecami, trzonami kuchennymi lub kominkami."

    Aleksandryta.
    A jak nie ma to co ? Na bruk ?

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Ciekawy temat i prawdziwe pytania - "prosiemy" o więcej wypowiedzi ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  6. #6

    Domyślnie

    Witam
    No właśnie nie mam drugiego źródła ogrzewania. Może tą podłogówkę w łazienkach uznali za takową. Nikt zresztą nie czepiał się. A miałam kontrolę bo dom był przerabiany z letniaka na całoroczny. Mam za to dgp i na razie mój kominek mnie satysfakcjonuje w pełni. Co będzie jak się zestarzeję -nie wiem. Póki co mój małż trenuje formę fizyczną na rozłupywaniu drewien i robi to z przyjemnością. Jedyną rzeczą, która mi odrobinę przeszkadza to jest szum powietrza jaki słychać w kanałach i anemostatach. Turbina jest tak usytuowana, że jej nie słychać.

    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  7. #7

    Domyślnie

    Założyć tłumiki akustyczne.

  8. #8

    Domyślnie

    Lub włączyć TV

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Oceńmy nasz kominek?.Co w jego pracy jest do zmiany?Czy istnieje możliwość jego "tuningu"?Czy zastanawiacie się nad jego ewentualna wymianą?Jeśli tak to dlaczego?Jak rozpoznać wady w już eksploatowanym kominku przez kilka lat?Kiedy ewentualnie przychodzi czas na podjęcie takiej decyzji?
    Długo się czaiłam, żeby odpowiedzieć.
    (Jeszcze) mam Brunnera (już go nawet nie nazywam pieszczotliwie). Sam wkład piecowy - jakość pierwsza klasa. Jego instalacja -? Niektórzy wiedzą, -widzieli.
    "Tuningu" nie będzie. Będzie za to inny, zupełnie nowy.
    Powodów wiele.
    Każdy kontakt........... pozostawia ślad.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    OOOOOOOOOOOO
    Wymiana wkładu... Czy to Twój pomysł, czy czyjaś podpowiedź, sugestia.

  11. #11
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    forest jeszcze raz ukłon w twoja stronę.Zakładając ten wątek wątpiłem czy będą odważni i pochwalą się swoimi kominkami które maja już niezły przebieg.Ale jak pozbyć się tego naszego wymarzonego itp.Dwa posty wyżej podano sposób jak pozbyć się problemu.Szkoda ,że autor tak ogólnikowo do tego podszedł.

    pzdr.

  12. #12

    Domyślnie

    Witam
    Rozumiem, że to dalszy ciąg wojenki...A miałam nadzieję...

    pozdr
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Ej, ej - wątek na serio i o konkretach.
    Ja tu tylko pełen "peace" widzę ...
    Tylko jak na razie mało użytkowników kominków się chce "uwylewnić" ... a szkoda ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  14. #14
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Ej, ej - wątek na serio i o konkretach.
    Ja tu tylko pełen "peace" widzę ...
    Tylko jak na razie mało użytkowników kominków się chce "uwylewnić" ... a szkoda ...
    Pozdrawiam.
    No właśnie czy wymiana np. wkładu wiąże się z bardzo dużym rozgardiaszem? Czy to co wystaje np z podłogi(instalacja-manometry ,odpowietrzniki itp) jest do kompletnej wymiany gdy zmieniamy wkład na inny?.O czym trzeba pamiętać?Jeśli chodzi o obudowę to ci co mają KG to chyba pikuś ale gdy przedstawia ona jakieś fajne dzieło to co wtedy?Forest masz przecież takie piękne motywy w swoich kominkach.Noszę się z zamiarem wymiany w/w ale przeca wymiana samego wkładu to nie wszystko.Gdybyś mógł naprowadzić mnie na jakiś trop będę "dźwięczny"Czasy się zmieniają .ludziska i moja Gosia tyż.Jak jej to wytłumaczyć?

    serdecznie pozdrawiam.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    No właśnie czy wymiana np. wkładu wiąże się z bardzo dużym rozgardiaszem? Czy to co wystaje np z podłogi(instalacja-manometry ,odpowietrzniki itp) jest do kompletnej wymiany gdy zmieniamy wkład na inny?.O czym trzeba pamiętać?Jeśli chodzi o obudowę to ci co mają KG to chyba pikuś ale gdy przedstawia ona jakieś fajne dzieło to co wtedy?Forest masz przecież takie piękne motywy w swoich kominkach.Noszę się z zamiarem wymiany w/w ale przeca wymiana samego wkładu to nie wszystko.Gdybyś mógł naprowadzić mnie na jakiś trop będę "dźwięczny"Czasy się zmieniają .ludziska i moja Gosia tyż.Jak jej to wytłumaczyć?

    serdecznie pozdrawiam.
    To zależy w jakim kierunku Twoja Gosia się zmieniła.
    Zawsze wymianę kompleksowo można przeprowadzić .

  16. #16
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Długo by trzeba Ci tłumaczyć o zmianach mojej małży w stosunku do...................(i nie tylko) kominków ale w skrócie to wygląda na to ,że najlepiej by było gdy np.wymienimy wkład a jego obudowa-monstrum zostanie w podobnym stanie........się przywiązała kobiełka do tej budowli.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Długo by trzeba Ci tłumaczyć o zmianach mojej małży w stosunku do...................(i nie tylko) kominków ale w skrócie to wygląda na to ,że najlepiej by było gdy np.wymienimy wkład a jego obudowa-monstrum zostanie w podobnym stanie........się przywiązała kobiełka do tej budowli.
    Osprzęt jest do wykorzystania, jeśli zamieniasz kopciuch na trochę lepszego kopciucha.
    Ważne ,by ten nowy nie miał wyjść wyżej od starego, jeśli część instalacji pracuje w grawitacji.
    Nawet jak nie ,to zawsze jakiś odpowietrznik ,czy zawór ,trzeba będzie przerabiać ,
    jeśli nowy wkład będzie dużo wyższy . To trochę mało czytelne uwagi , ale hydraulik
    powinien skumać.

    Z obudową ,to trochę zależy jaka konstrukcja . Zazwyczaj jak chcemy wyjechać z PW
    z takiej konstrukcji , to bez powstania warszawskiego raczej nie da rady. Rozpierducha
    Panie jak nic.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał bohusz Zobacz post
    OOOOOOOOOOOO
    Wymiana wkładu... Czy to Twój pomysł, czy czyjaś podpowiedź, sugestia.
    Bohusz postaw się na moim miejscu: wyobraź sobie, że jesteś klientem, któremu pan kominkowy nie kończy roboty zgodnie z umową i nie reaguje na zgłoszone uwagi (np., że hauba odwrotnie, że szyber bylejaki i nie działa) - jak byś postąpił?
    A gdybym poprosiła Ciebie, żebyś skończył czyjąś robotę, czy nie wolałbyś zrobić wszystkiego od początku po swojemu? Bo ja bym wolała od poczatku, po swojemu, z nowymi "zabawkami". Wtedy wiem za co odpowiadam. Najgorzej jest po kimś poprawiać.


    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    (...).Dwa posty wyżej podano sposób jak pozbyć się problemu.Szkoda ,że autor tak ogólnikowo do tego podszedł.

    pzdr.
    Niktspecjalny, jestem pewna, że właśnie dzięki temu, że zmieniam wkład (właściwie wszystko zmieniam, co z kominkiem się wiąże) i też dzięki forum - uniknę problemów znacznie większych, niż gdybym została z tym wkładem, od tego sprzedawcy/wykonawcy.
    (proponuję wątek "Kms")
    Każdy kontakt........... pozostawia ślad.

  19. #19

    Domyślnie

    To mój kominek z wkładem Tarnava 21 KW Image.
    Przez ostatnią zimę praktycznie używaliśmy go do ogrzewania całego domu - ok. 110 m2 w parterze. Kominek nie ma rozprowadzenia ciepłego powietrza rurami. Mamy wentylację mechaniczną i nad bocznym wylotem powietrza znad kominka jest zainstalowany dodatkowy anemostat wywiewny. W domu mamy też zainstalowane centralne ogrzewanie gazowe - grzejniki w sypialniach i łazienkach oraz podłogówka w salonie i korytarzach, ale prawie nie było potrzeby jej włączania.
    Kominek spełnił nasze oczekiwania, choć oczywiście w salonie robi się przy okazji noszenia drewna niezły bałagan, więc to nie jest hobby dla domowych pedantów...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek po kompresji.JPG
Wyświetleń:	154
Rozmiar:	33,9 KB
ID:	56967  
    Ostatnio edytowane przez Zuja ; 17-05-2011 o 19:47

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Princesa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    Cytat Napisał chopinetka Zobacz post
    Witam
    Mam Spartherma, mały dom (100m2) i tylko w łazienkach ciepłą podłogę(prąd). 25 stopni C przy trzaskających mrozach na zewnątrz. Jestem bardzo zadowolona mimo komentarzy niektórych moich znajomych, że mam kotłownie w salonie. Rozmowa się zmienia gdy zaczynamy mówić o kosztach ogrzewania domu w zimę. Moje 10m3 drewna na całą zimę to koszt ich dwumiesięcznego ogrzewania domu gazem. Coś za coś - stara prawda.

    pozdrawiam
    Ale ten kominek to z DGP albo płaszczem czy sam w sobie?

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony