dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 21 z 21
Pokaż wyniki od 401 do 406 z 406
  1. #401
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dar3k

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Tarnowo Podgórne
    Posty
    131

    Domyślnie

    Tak też będzie działać, ale poniżej jakieś temp. w trybie lato odpala pompki obiegowe - nie pamiętam jaka temp, ale bliska 0.
    Projekt indywidualny 125m2 dom + 45m2 garaż 100% podłogowe, ściana 0,12 (Silka 18 + 24 grafit 0,031), strop 0,09 (celuloza 38cm), podłoga 0,2 (15cm styropian + wylewka cementowa 7cm), Pompa ciepła Dimplex LAW-9IMR -> zużycie i temperatury

  2. #402

    Domyślnie

    Ujawnił się mały problem przy pracy z termostatem...
    Jeszcze nie zdiagnozowałem sytuacji, w której występuje ale chodzi o taki problem, że po wyłączeniu i włączeniu zasilania (np. wyłączenie prądu przez dostawcę) czasem pompa pozostaje w trybie lato pomimo, że termostat chce ją włączyć.
    Niestety nikt w Dimplexie nie wie jaka jest przyczyna. Moje podejrzenia są takie, że jeżeli wyłączenie następuje w trybie lato to PC zapamiętuje ten tryb po włączeniu i nie reaguje na termostat. Ewentualnie może chodzi o moment włączania - jeżeli wtedy jest tryb lato to taki pozostaje...
    Ktoś coś podpowie czy pozostają eksperymenty w różnych kombinacjach?
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  3. #403
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dar3k

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Tarnowo Podgórne
    Posty
    131

    Domyślnie

    To dziwne bo skoro pompa ma sterowanie trybem Auto/Lato przez wejście zew. to powinna przy starcie odczytywać te wejście i tak się ustawiać jak wejście.
    Projekt indywidualny 125m2 dom + 45m2 garaż 100% podłogowe, ściana 0,12 (Silka 18 + 24 grafit 0,031), strop 0,09 (celuloza 38cm), podłoga 0,2 (15cm styropian + wylewka cementowa 7cm), Pompa ciepła Dimplex LAW-9IMR -> zużycie i temperatury

  4. #404

    Domyślnie Problem z rejestracją aplikacji Dimplex Home App

    Witam,

    Mam zainstalowaną pompę ciepła firmy Dimplex. Chciałbym zarządzać nią/sterować za pomocą aplikacji Dimplex Home App na smartphone. Zakupiłem moduł NWPM Touch podłączyłem ją do dedykowanego gniazda w sterowniku pompy. Po włączeniu zasilania i podłączeniu go do sieci Internet obie diody w module świecą na zielono - czyli jest OK. Problem występuje w przypadku próby Rejestracji Aplikacji Dimplex Home App na smartphone (postępuje wg inst producenta). Moduł i smartphone pracują w tej samej sieci. Na smartphone mam zainstalowaną aplikację ze sklepu Play (android) i utworzone konto. Loguję się na sterowniku (panelu dotykowym) jako Service. Moduł prawidłowo pobrał adres IP z DHCP. W ustawieniach zmieniam na Home App (celem uzyskania kodu TAN). Wchodzę w ustawienia na panelu dotykowym i mam "wyszarzony" kafelek Rejestracja Home App z liczbą 1 w lewym dolnym rogu kafelka. Liczba 1 informuje, że komunikacja przebiega w jedną stronę i moduł nie łączy się z chmurą Dimplex. Do prawidłowej rejestracji musi pojawić się liczba 2. Wtedy można wejść w Rejestrację Home App celem uzyskania kodu TAN. Pytanie dlaczego pojawia mi się wspomniana liczba 1 na kafelku i nie można przeprowadzić rejestracji aplikacji? Proszę o pomoc.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img (Kopiowanie).jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	77,4 KB
ID:	464136

  5. #405
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zeus_40

    Zarejestrowany
    Mar 2022
    Skąd
    Kiełczyn
    Kod pocztowy
    58-207
    Posty
    3

    Domyślnie

    A ja mam pytanie odnośnie normalnej pracy pompy LAK 9IMR. Podczas normalnej pracy pobiera moc tylko na pierwszej fazie ?
    Kiedy pobiera na drugiej i trzeciej ?

    Ok. Znalazłem chyba odpowiedź. LAK 9IMR to pompa z jedną sprężarką, więc:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20231229_021321_OneDrive.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	104,0 KB
ID:	467541
    Ostatnio edytowane przez zeus_40 ; 29-12-2023 o 01:18

  6. #406

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeus_40 Zobacz post
    A ja mam pytanie odnośnie normalnej pracy pompy LAK 9IMR. Podczas normalnej pracy pobiera moc tylko na pierwszej fazie ?
    Kiedy pobiera na drugiej i trzeciej ?

    Ok. Znalazłem chyba odpowiedź. LAK 9IMR to pompa z jedną sprężarką, więc:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20231229_021321_OneDrive.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	104,0 KB
ID:	467541
    To chyba pompa 1-fazowa więc jeżeli jest podpięta pod 3 fazy to pewnie na pozostałych 2 są tylko grzałki.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

Strona 21 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony