dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 129 z 139
Pokaż wyniki od 2.561 do 2.580 z 2761
  1. #2561
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    WOW, WOW, WOW Ale fajnie przerobiliście piwnicę-straszydło na elegancką i wesołą. Wiem, że żadnej pracy się nie boisz, ale to już wyższa szkoła jazdy. Jest co podziwiać.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  2. #2562
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    W części gdzie był piec ale na długiej ścianie teraz jest tak:



    Od lewej: zbiornik na ciepła wodę, bufor, i to co wisi na ścianie to jednostka wewnętrzna, czyli najważniejsza rzecz, dzięki której to wszystko działa, tam też wszystko się ustawia... między "beczkami" na ścianie wiszą jeszcze pompki do dwóch obiegów (grzejniki i podłogówka)

    Te wszystkie urządzenia zostały podpięte po drobnych przeróbkach do istniejącej instalacji C.O.

    Na zewnątrz jest druga jednostka z "wiatraczkiem" połaczona z tą wisząca "skrzyneczką" zaledwie 2 rurkami i 2 kabelkami...



    wszystko zabezpieczone przed przemarzaniem (ten srebrny "kokon")

    A jak już się "pochwaliłam" moim prawie w całości własnoręcznie wykonanym remontem piwnicy bedącej nową kotłownią (maszynownią), to pokażę też drugą część tą po składzie węgla i drewna opałowego:






    W końcu też zrobiłam "nowy" regał na moje zaprawy (płyty z odzysku, docięte na wymiar + puszeczka farby i jest jak "nowy").
    Mam tu też dodatkowy piekarnik "na imprezy" i miejsce do przechowania kwiatów, chociaż w tym roku pelargonie mi nie przetrwały ale za to liście już puściły to do wiosny będą duże i może zdąży zakwitnąć
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210728_095721.jpg
Wyświetleń:	265
Rozmiar:	62,6 KB
ID:	458502   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210728_095604.jpg
Wyświetleń:	267
Rozmiar:	66,4 KB
ID:	458503   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210517_133405.jpg
Wyświetleń:	266
Rozmiar:	64,9 KB
ID:	458504   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20211228_164156.jpg
Wyświetleń:	266
Rozmiar:	59,5 KB
ID:	458505   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20211228_164335.jpg
Wyświetleń:	260
Rozmiar:	43,9 KB
ID:	458506  

    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  3. #2563
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Pięknie Gosiu. Jesteś tytanem i pomysłów i pracy.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #2564
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Pestka, dziękuję za uznanie, ale widzisz zabierałam się za tą piwnicę 11 lat...aż taka ciężka fizyczna praca naprawdę była mi potrzebna do zachowania zdrowia psychicznego, to była moja odskocznia od zdalnej rzeczywistości...gdybym tego nie miała to chyba bym nie przetrwała tego roku, a tak to w piwnicy nie analizowałam tego co było, skupiałam się na robocie a po powrocie padałam na łóżko i spałam jak dziecko a rano nowy dzień to nowa nadzieja że będzie lepiej

  5. #2565
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Gosia prawdziwe i szczere chapeau bas, zarabiscie zagospodarowalas i wyremontowalas piwnice, spizarenka ideal. juz rozkminilam masz pompe z węzlem cieplnym i zewnetrznym buforem. my jednak pojdziemy w monoblok, bo mamy takie mozliwosci, chce jak najmniejsza kotlownie a piwnicy nie planuje.
    jeszcze jedno, czy Wasz zbiornik na wode ma wbudowane grzalki elektryczne?

  6. #2566
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    no i wiem do kogo "na pachte / szaber" pójść jak mi sie zapasy skoncza

  7. #2567
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Zbiornik ma grzałkę i nawet z tego korzystaliśmy zanim nie podłączyli pompy, bo jeszcze tego nie pisałam ale u mnie musieli przejść z rurami przez całą piwnicę i grzebali się przez cały tydzień.
    Jednostka zewnętrzna jest z tej strony co spiżarnia że słoikami, ale gdybym chciała tu montować te wszystkie ustrojstwa to musiałabym przerabiać całą instalację, bo od zawsze czyli od 48 lat kotłownia była w tamtej części i z tamtad są rozprowadzone rury we wszystkich kierunkach a ja nie mam piwnicy pod całym domem. Z kolei jednostka zewnetrzna nie mogła być
    postawiona z tej strony domu, bo tu jedna ściana południową a druga zachodnią.

  8. #2568
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    no i wiem do kogo "na pachte / szaber" pójść jak mi sie zapasy skoncza
    Chyba ci nie podrodze... z tego co pamietam to do każdej z Was mam daleko odległość liczona w setkach km

  9. #2569
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Maniu, specjalnie dla ciebie chciałam wstawić u ciebie ale się nie chciało wczytać

    *grubość mojej ściany fundamentowej od środka



    *od zewnątrz wraz z dodatkową obudową już " w kwiatki", bo na belce przy dachu mamy gniazdo...



    Centralnie nad okienkiem jest kamlocik sięgający aż do ściany dlatego nie można było zamontować okienka wyżej i trzeba było zrobić takie coś... ten teren czeka do wiosny na zagospodarowanie
    Muszę też jeszcze poszukać takiej samej struktury żywicznej do uzupełnienia murku koło okienka, póki co jest pomalowane i z daleka nie rzuca się w oczy...



    *w narożniku widać kawałek przykładowego kamlota w fundamencie - to fotka z czasu dużego remontu zanim ociepliliśmy fundament...

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno1.jpg
Wyświetleń:	224
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	458509   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno2.jpg
Wyświetleń:	225
Rozmiar:	44,5 KB
ID:	458510   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okienko 0.jpg
Wyświetleń:	227
Rozmiar:	80,3 KB
ID:	458511   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kamień.jpg
Wyświetleń:	224
Rozmiar:	40,8 KB
ID:	458512  
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  10. #2570
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Gosik ile ta sciana ma grubosci strasznie gruba wyglada.

    mialam sie pytac czy ta rure od kabli itp od pompy na zewnatrz da sie obudowac no ale widze ze wkleilas ze juz dawno zrobione
    powiedz mi, gdzie trafilo na to ustrojstwo? Z przodu domu czy z boku czy z tylu? glosne to?

  11. #2571
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Do pompy zamontowaliśmy na dachu wspomaganie ze słońca, eksperci wyliczyli że wystarczy ale jednak widząc co się dzieje na rynku energetycznym chcemy jeszcze dołożyć 4 sztuki

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	panele.jpg
Wyświetleń:	225
Rozmiar:	78,0 KB
ID:	458513  
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  12. #2572
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    U mnie to jest z tyłu domu od ogrodu, bo musi być na ścianie północnej lub wschodniej.
    Moja jest bardzo cicha w porównaniu do znajomych (u nich Panasonic)

    według etykiety 48 dB
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  13. #2573
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    czyli zakladanie ich zalezy od stron swiata??

  14. #2574
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    ja tez swoja pompe planuje na polnocnej stronie a ewentualna fotowoltaike mam do wyboru dach wschod, poludnie i zachod

  15. #2575
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Jeden z fachowców mi tłumaczył dlaczego tak ma być ale robił to tak technicznie,żebym jak najmniej zrozumiała, potem każdy następny też mi mówił że najlepiej żeby za dużo ostrego słońca na nią nie padało... Jak staniesz przed tym urządzeniem latem, gdy akurat chodzi to możesz zmarznąć po chwili, ale przy upałach ok.30 stopni to tam było przyjemnie...
    W naszym przypadku, te warunki pasowały idealnie, ponieważ tylko tamta ściana piwnicy ma łączność ze światem zewnętrznym, a pozostałe fundamenty w obrysie domu są 2-3 m dalej niż ściany piwnicy. (za czasów niemieckich dom na tej działce był ustawiony w drugą stronę czyli wzdłuż drogi)

    W czasie mrozów pompa się zaszrania, więc co jakiś czasz musi się odszronić (sama) a wyglada to tak, ze bucha wielka chmura pary... ja za pierwszym razem u znajomych bardzo się wystraszyłam, więc instalatorzy sugerują żeby montować jednostkę zewnętrzną w miarę możliwości tam gdzie nie ma okien i u nas na tej ścianie na parterze jest tylko okno kuchenne a do góry nie dochodzi ani para ani dźwiek nawet przy otwartym oknie . Tak jak napisałam wcześniej jest cicha, i to pochłaniacz w kuchni dużo głośniej chodzi. Tak to wygląda na tle całej ściany...


    Dla zainteresowanych znalazłam etykietę mojej pompy



    Mania, ta biała część ściany przy okienku ma 41 cm + to co na zewnątrz... a zamo usytułowanie pompy względem domu, to patrząc od głównego podwórza, czyli z podjazdu od strony wiaty... jest za tym ażurowym płotkiem


    Natomiast jeśli chodzi o fotowoltaikę, to najlepiej na dachu wystawionym na południe lub wschód -zachód, ale wtedy z obu stron. Dobrze jest jeśli nachylenie dachu jest wieksze niż u mnie, bo wtedy w zimie śnieg szybciej spada... ja jak widać zamontowałam na budynku gospodarczym, bo dach jest skierowany idealnie na południe, co prawda dom ma lepsze nachylenie ale od zachodu jest mniej miejsca ze wzgledu na okna dachowe i do tego weranda a na drugiej stronie dom sąsiada wyższy od mojego rzuca cień. Poza tym u nas główne przyłącze prądu i licznik jest własnie na ścianie garażowej, więc uniknęliśmy dodatkowych przekopów aby wpiąć się do rozdzielni.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p1.jpg
Wyświetleń:	200
Rozmiar:	85,1 KB
ID:	458514   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p2.jpg
Wyświetleń:	197
Rozmiar:	83,8 KB
ID:	458515   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	etykieta.jpg
Wyświetleń:	201
Rozmiar:	73,1 KB
ID:	458516   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mój nowy narożnik w salonie.jpg
Wyświetleń:	198
Rozmiar:	88,8 KB
ID:	458517  
    Ostatnio edytowane przez gopax ; 16-01-2022 o 21:04
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  16. #2576
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie


    I jeszcze mała zmiana w salonie...

    Znalazłam w muratorze kilka starych zdjęć...

    Tak wygladało po pierwszej metamorfozie przy Waszym udziale ...
    potem była jeszcze zmiana "rudych" mebli ale narożnik pozostał,



    a teraz i na niego przyszedł czas... i co z pewnością dla niektórych będzie zaskoczeniem to kolor nowego nabytku...

    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  17. #2577
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    ... juz rozkminilam masz pompe z węzlem cieplnym i zewnetrznym buforem. my jednak pojdziemy w monoblok, bo mamy takie mozliwosci, chce jak najmniejsza kotlownie a piwnicy nie planuje.
    MONOBLOK to wcale nie chodzi o tą "dużą" szafę wewnątrz budynku tylko o układ chłodniczy, moja pompa to też MONOBLOK



    Pompy ciepła powietrze-woda typu MONOBLOK to urządzenia, na które składa się jedna jednostka, w której znajduje się cały układ chłodniczy, a wyprowadzone są z niej tylko rury dystrybuujące ciepło do budynku.


    W pompach ciepła typu SPLIT skraplacz (czyli wymiennik ciepła) zamontowany jest w jednostce wewnętrznej (instalowanej wewnątrz budynku), natomiast parownik, sprężarka, zawór rozprężny zlokalizowane są w jednostce zewnętrznej. Układ chłodniczy jest więc rozdzielony na dwie jednostki.)...

    To moja pompa



    Logatherm WLW196i AR to najwyższej klasy pompa ciepła powietrze-woda od Buderus:

    • niezwykle nowoczesny wygląd
    • składa się z modułu zewnętrznego oraz modułu wewnętrznego
    • moduły połączone są za pomocą przewodów instalacji wodnej
    • COP>4,0
    • funkcja grzania i chłodzenia zapewnia komfort cieplny latem i zimą
    • zapewnia dostarczanie ciepła do temperatury -20°C stopni na zewnątrz budynku
    • szczegóły >> link
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  18. #2578
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    tak, wiem to. bardziej posluzylam sie skrotem myslowym. w glowie siedziala mi pompa samsunga z wbudowanym zbiornikiem CWU i to zdjecie z katalogu


  19. #2579
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Moja kuchnia w kilku odsłonach...
    drzwi, które widać to spiżarnia, do tego 2 okna, więc o przestawieniu lodówki nie ma mowy, wiec konieczna kombinacja ze słupkiem

    Nie moge dodać nowych zdjęc, wiec przekleję kilka z czasów kiedy robiłam tę kuchnię jeszcze nie wykończoną





    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  20. #2580
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    jak bardzo jestes przywiazana do stołu przy oknie? bo ja bym tam zrobila ciag szafek z blatem ktorego potrzebujesz, opcja 2 tam gdzie masz slupek zabralabym troche blatu i zrobila piekarnik, no chyba ze piekarnik moglby byc w dolnej szafce wtedy opcja 3 - likwidujesz ten wysoki slupek, powiekszasz przestrzen blatu i zostawiasz stol.
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 28-01-2022 o 18:35

Strona 129 z 139

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony