dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Inteligentne przyciemnianie szyb - istnieje coś takiego?

    Myślę o tym w kontekście oranżerii. Czy istnieje technologia a'la fotochromowa, w której szyby będą się przyciemniać w zależności od naszych preferencji? Na przykład w zimie przepuszczamy całe słoneczko, a w lecie przyciemniamy (względnie - technologia sprzężona z klimą - takie manipulowanie przepuszczalnością szyb by osiągać wyznaczoną temperaturę?)

    Jestem nowym użytkownikiem i ktoś coś pisał o szybach przyciemnianych na pilota w tematach o ogrodach zimowych ale nie było żadnych nazw technologii ani niczego o co można by się zahaczyć żeby poszukać w google na ten temat.

    Ktoś coś wie?

  2. #2

    Domyślnie

    A o jaką kwotę zamierzasz na ten bajer przeznaczyć?

    Istniej taka technologia



    http://www.sage-ec.com/pages/projgallery_comm.html
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 03-05-2011 o 12:38
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  3. #3

    Domyślnie

    Na razie pytam w teorii więc nie ogranicza mnie kasa, proszę napisz więcej

    Edit: O, nie widziałam wcześniej wklejonego video, dzieki!
    Ostatnio edytowane przez marakuja ; 03-05-2011 o 12:29

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Chyba znalazłam technologię. Nie piszą tam cen, więc pewnie jest kosmos, a większość realizacji jest najwcześniej z 2008 roku, więc pewnie to świeża sprawa. Ale możliwości ogromne! Lustra łazienkowe z ekranem dotykowym (system audio, wyświetlanie wagi - w podłodze wmontowana waga), dachy szklane z systemem topienia śniegu, dostosowywania przepuszczalności światła do potrzeb użytkownika, podgrzewane szyby, podświetlane etc.

    Tu więcej: http://www.quantumglass.com/projects.php

    O, tu po polsku (to chyba nasz rodzimy dystrybutor)

    http://www.glaspol.sggs.com/glaspol/...PRIVA-LITE.asp
    Ostatnio edytowane przez marakuja ; 03-05-2011 o 17:03

  7. #7

    Domyślnie

    DIVUSMIRROR
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    homiq

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    100

    Domyślnie

    Firma Saint Gobain produkuje takie szkło - priva lite. Nie robi się ciemne lecz mleczne.
    Chciałem 3 lata temu oszklić w ten sposób trójkąt o podstawie 4m i wysokości 3m.
    Samo szkło bez gwarancji miało kosztować ok. 100tys. netto . Cena moim zdaniem kosmiczna.

    Jakiś czas temu słyszałem, że podobno w stanach jest jakiś producent, który na tej zasadzie sprzedaje folię do oklejenia.
    Cena tego rozwiązania była znacznie korzystniejsza.

    pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    To faktycznie niezłe stawki. Ale pomyślmy, ze 5 lat temu komórka z ekranem dotykowym była science fiction, technologie tanieją z dnia na dzień

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony