dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1542 z 1568
Pokaż wyniki od 30.821 do 30.840 z 31350
  1. #30821

    Domyślnie

    Jaką firmę do montażu okien polecacie na podkarpaciu? muszą potrafić zrobić dobrze szczelny montaż

  2. #30822
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Dobre noty ma Bema-res (o marce słyszę od dawna, ale nie znam bliżej). Za to jeśli to zachodnie strony Podkarpacia to w Tarnowie jest Uni-Mar i ich realizacje widzę non stop i cenię za fachowe podejście do tematu. Obsługują Kraków, to może i Rzeszów?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #30823

    Domyślnie

    Wymiana okien Śląsk.

    Poszukuję sprawdzonej firmy z okolic Gliwic/Rybnika zajmującej się wymianą okien. Kto godny polecenia ?
    Pozdrawiam.

  4. #30824
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gerrarrd Zobacz post
    Wymiana okien Śląsk.

    Poszukuję sprawdzonej firmy z okolic Gliwic/Rybnika zajmującej się wymianą okien. Kto godny polecenia ?
    Pozdrawiam.
    Proszę bardzo salon z Chorzowa/Bielsko Białej:
    http://multiko.eu/
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #30825

    Domyślnie

    finlandia,
    w jaki sposób sprawdziłeś poleconą przez siebie firmę? Masz konkretne argumenty za wyborem właśnie ich?
    Ja znam tą firmę tylko z etapu ofertowania. W kwesti docieplenia niecofniętych nadproży pod żaluzję proponowali spopularyzowane i wygodnickie alutermo. Poszerzenia górne w ich ocenie są niedobrym rozwiązaniem. W wątku o montażu żaluzji fasadowych bez cofniętego nadproża ich nie wymieniłem a tu są polecaną firmą. Jaki ten świat mały.

  6. #30826
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Jest w kraju kilka/kilkanaście firm wybijających się w branży. Dla mnie są to przedstawiciele firm rzeczowo udzielających się od lat na forum, a także o których słychać dobrze Multiko jest jedną z nich: udział w reportażach oknotestu (trzeba być otwartym, ale i pewnym swoich umiejętności by wystawiać się na ich ocenę, w tym na udział w programie ich rekomendacji (mnie tam nie ma, a tzn. że nie wystarczy być i polecać oknotest - tak to nie działa).
    Do tego jeden z najlepszych odbiorców znanych marek - nie wybiliby się robiąc źle (a sprzedając nie tanie okna łatwo o wpadki).

    Nie często polecam firmy, ale w tym przypadku nie mam wątpliwości. Ale moje słowo nie jest wieczne - kiedyś - także na tym forum - polecałem Langer Okna pana Marchewki. Ale teraz to się zmieniło - tzn. nadal twierdzę, że się zna, jest fachowcem, ale w sytuacjach trudnych sobie nie radzi (bo kłamstwo, wybielanie się, kasowanie krytycznych słów oraz przerzucanie winy na wszystkich innych to wszystko przekreśla)
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #30827

    Domyślnie

    Pytanie w kwestii bardziej estetycznej.
    Jeśli okna ma dwa skrzydła i jedno to fix, to czy nie jest bardziej estetycznie, jeśli szklenie fixa będzie w skrzydle, a nie w ramie?
    Bardzo proszę o podpowiedź w tej kwestii.

  8. #30828

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Pytanie w kwestii bardziej estetycznej.
    Jeśli okna ma dwa skrzydła i jedno to fix, to czy nie jest bardziej estetycznie, jeśli szklenie fixa będzie w skrzydle, a nie w ramie?
    Bardzo proszę o podpowiedź w tej kwestii.
    Zdecydowanie ładniej wygląda w takim zestawieniu szklenie w skrzydle. Jest drożej, ale nie wyobrażam sobie patrzeć przez tyle lat na okna z efektem "podbitego oka"

  9. #30829
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Estetyka jest kwestią gustu. Wg mojego zdecydowanie fix (szklenie stałe w skrzydle). Ale spotkałem domy, gdzie to tańsze rozwiązanie (fix w ramie) wygląda akceptowalnie.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #30830
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Panowie tylko o estetyce i pieniądzach, a tu najważniejszy jest chyba... poziom szczelności powietrznej! Oszklenie stałe, to najwyższy poziom szczelności na przenikanie powietrza. Okno stałoszklone nie dorasta mu do pięt, ba, każde okno jednoskrzydłowe RU będzie szczelniejsze od okna stałoszklonego.
    PRO QUALITY

  11. #30831

    Domyślnie

    Czyli fix szklony w skrzydle to kiepski pomysł pod względem szczelności?
    Naprawdę jest mniej szczelny od okien RU?

  12. #30832
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Estetyka jest kwestią gustu. Wg mojego zdecydowanie fix (szklenie stałe w skrzydle). Ale spotkałem domy, gdzie to tańsze rozwiązanie (fix w ramie) wygląda akceptowalnie.
    Oho, pojawiły się nieznane mi definicje ale tym bardziej zaintrygowały mnie te zajawki z badań szczelności..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #30833
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Oho, pojawiły się nieznane mi definicje ale tym bardziej zaintrygowały mnie te zajawki z badań szczelności..
    Podane przeze mnie nazwy poszczególnych konstrukcji pochodzą z Polskiej Normy PN-EN 12519 Okna i drzwi. Terminologia. A wyniki badań konstrukcji opisywaliśmy już w roku 2015 https://oknotest.pl/aktualnosci-bada...nikiem-czy-bez. W sumie nic nowego, ale pasuje do podniesionych w postach kwestii.
    PRO QUALITY

  14. #30834
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał gwezde Zobacz post
    W zasadzie nie znam juz nikogo, kto zdecydowałby się na okna 2 szybowe. Okna 2-szybowe zalecane są do starego budownictwa. Izolacja, jaka najczęściej zastosowana jest w takich budynkach oraz rodzaj wentylacji, nie nadają się do okien z 3-szybowym pakietem. Jeżeli jednak budujemy nowy budynek, to warto zakupić okna z dodatkową szybą. Mają one współczynnik przenikalności ciepła poniżej 1,0 W/m2K. Niezłe okna ma a - szczególnie jeśli chodzi o stosunek ceny okien do ich jakości i parametrów.
    Swoją drogą co sądzicie o ciepłym montażu? Czy warto?
    W zasadzie to nie wiem co odpisać. Że reklamę można uprawiać w sposób lepszy? Widać że sie starasz, ale ona nadal wygląda nienaturalnie!

    Ps. Twój post jest skasowany, ale administracja forum ma w niego wgląd (to jakby ktoś był ciekawy bohatera tej reklamy).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #30835

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    każde okno jednoskrzydłowe RU będzie szczelniejsze od okna stałoszklonego.
    Czyli okno szklone w skrzydle to najgorsze rozwiązanie pod kątem szczelności?

    PS> To w takim oknie nie będzie żal wstawić nawiewnik.

  16. #30836
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Czyli okno szklone w skrzydle to najgorsze rozwiązanie pod kątem szczelności?

    PS> To w takim oknie nie będzie żal wstawić nawiewnik.
    Co Państwo macie z tym najlepsze/najgorsze? Tak nie można! Każda konstrukcja ma określoną przepuszczalność, a użytkownik decyduje, czy dany poziom przepuszczalności powietrza odpowiada mu, czy nie odpowiada i tyle. Nie ma okien ogólnie najlepszych/najgorszych. Co najwyżej można mówić, że jakieś odpowiada naszym wymaganiom i nadaje się do przewidywanego zastosowania lub się nie nadaje.
    PRO QUALITY

  17. #30837
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Podane przeze mnie nazwy poszczególnych konstrukcji pochodzą z Polskiej Normy PN-EN 12519 Okna i drzwi. Terminologia. A wyniki badań konstrukcji opisywaliśmy już w roku 2015 https://oknotest.pl/aktualnosci-bada...nikiem-czy-bez. W sumie nic nowego, ale pasuje do podniesionych w postach kwestii.
    Faktycznie, ten temat był już chyba kiedyś na forum . Ja jednak pozostanę tradycjonalistą i wybiorę okno otwierane ;p (a jak będzie musiał być fix, to ze względów estetycznych w skrzydle).
    Ale gdybym budował dom na poziomie extra szczelności, to pewnie byłyby same szklenia w ramie
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  18. #30838

    Domyślnie

    Zastanawiałam sie nad oknami fix. Bardzo mi się podobaja. I jeśli bym miała dom parterowy to pewne bym takie miała.

  19. #30839
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał gwezde Zobacz post
    Zastanawiałam sie nad oknami fix. Bardzo mi się podobaja. I jeśli bym miała dom parterowy to pewne bym takie miała.
    A co w nich Ci się tak podoba?
    A może tak jak w pozostałych (usuniętych) postach wrócisz tu za parę dni i w reedycji wpisu wrzucisz link reklamowy?
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 09-07-2020 o 17:13
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  20. #30840

    Domyślnie

    Poszukuję okien aluminiowych i drewnianych w okolicach Szczecina - kogoś, kto potrafi prawidłowo zamontować w warstwie ocieplenia.
    Polecacie jakaś firmę?

Strona 1542 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony